Яких 20 невідомих фактів про Волинь розповіла лучанам дослідниця минулого. ФОТО

19 Грудня 2018

Текст і фото: Оксана ФЕДОРУК

Заступниця декана історичного факультету з інноваційно-грантової міжнародної співпраці СНУ імені Лесі Українки Тетяна Яцечко-Блаженко розповіла 20 фактів з минулого, які багато хто не знав про Волинь.

Її виступ у рамках проекту «Файна гутірка» відбувся 18 грудня у Нashtag.bar.

Дослідниця минулого зізналася, що історія Волині настільки цікава, що вона сама постійно дізнається щось нове – або з різних джерел, або користувачі соцмереж самі пишуть їй у коментарях.

Тетяна розповіла присутнім про цікаві факти, деяких невідомих волинян та пам’ятки архітектури. Також вона анонсувала свій новий проект із Олександром Котисом, який розпочнеться у січні наступного року і відбуватиметься щомісяця у книгарні «Є» під назвою «Невідомі волиняни».

Детальнше лекцію можна подивитися на відео:

А «Таблоїд Волині» занотував кілька найцікавіших фактів із 20 почутих:

1. Усі знають, що у 1429 у Луцьку був з’їзд монархів. Однією із цікавих постатей, яка була на ньому, – блазень князя Вітовта. Він дуже здружився із Вітовтом і сказав: «Мені набридло бути блазнем, я би хотів стати лицарем». І вони домовилися, що до обіду той був лицарем, а після – блазнем.

2. Через Волинь пролягала телеграфна лінія Лондон-Калькутта. Її у 19 ст. прокладала відома тепер фірма Siemens. Ці телеграфні станції були у Луцьку, Ковелі. І працювати на них було дуже престижно.

3. У Заборолі було кілька палаців. В одному з них була дуже велика і цінна бібліотека. Навколо – великий парк в англійському стилі. На той час облаштувати його було дуже дорого.

4. У Дольську Турійського району знаходився маєток, який побудували спеціально для доньки останнього короля Польщі Станіслава ІІ Августа Констанції. Величезний двоповерховий палац існував до 1939 року.

5. Спортсмен Петро Янковський народився поблизу Луцька. Він мав багато титулів, можна його назвати волинським Піддубним. У 1908 р. мав 19 поєдинків підряд і у всіх переміг.

6. У 1920-30-х рр. на Волині були популярними гуляння з нагоди «Свята моря», яке проводили на водоймах.

7. Михайло Вашинський, який народився у Ковелі, досягнув успіху у кінематографі і відкрив світу кінозірок Софі Лорен і Одрі Хепберн. Саме він порекомендував взяти Хепберн у відомий фільм «Римські канікули».

8. У 1934 р. Волинь з експедицією відвідала відома американська мандрівниця Луїза Арнер – підкорювачка Арктики І Гренландії, яка входить у ТОП-10 першопрохідців світу. Вона зробила на Волині близько 40 світлин, які потім презентувала у США.



9. У міжвоєнний період туристичною родзинокою Волині були поля жовтої азалії.

10. У німецькому місті Лінстов працює музей Волині.




























***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

10
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter