14 жовтня 2018: Вінні-пух, УПА та історичне кіно

14 Жовтня 2018

14 жовтня 1884-го року в США Джордж Істман запатентував фотографічний фільм і свою фотоплівку.

Джордж Істмен запатентував фотоплівку на паперовій основі, котру можна було змотувати в котушку і використовувати в такому вигляді у фотоапараті. Для того, щоб стимулювати продаж плівки і заохотити фотоаматорів, Істмен сконструював нескладну фотокамеру, котра продавалась по 25 доларів в комплекті з уже поміщеною в неї щойно винайденою фотоплівкою на 100 знімків; після її закінчення користувач міг за 10 доларів перезарядити фотокамеру. Завдяки такому маркетинговому ходу у 1888 році було продано 13 тисяч фотокамер.

У 1918-му в Сімферополі відбулося урочисте відкриття Таврійського університету.

У 1926-му в Лондоні опублікована книга Алана Мілна «Вінні-пух».

В книжці були зібрані казки Мілна, придумані для його сина Крістофера. Завдяки популярності книги, згодом були вже спеціально написані « Дім Пуха», « Коли ми були дуже молодими» і « Тепер нас шестеро».

14 жовтня 1942 року — офіційна дата народження Української Повстанської Армії, сформованої протягом 1942 року із розрізнених повстанських загонів бандерівського крила ОУН.

У 1947- му 24-річний американський льотчик капітан Чарльз Йєгер на експериментальному літаку X-1 компанії Bell Aircraft першим у світі подолав звуковий бар'єр.

В 1962-му почалася Карибська криза, котра поставила Радянський Союз і США на межу виникнення ядерної війни.

«Таблоїд Волині» щиро вітає іменинників зі святом та бажає іскристих радістю подій, променистих очей, щирих емоцій, посмішок і виконання всього бажаного! Щастя, добра і благополуччя!

ПОГОДА У ЛУЦЬКУ:

Як каже Sinoptik, небо в Луцьку цього дня буде ясним недовго, вже вдень воно затягнеться хмарами, які протримаються до пізнього вечора. Без опадів.

Народний прогноз погоди:

14 жовтня відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цього дня наші пращури вперше зустрічали зиму. На Покрову особливу увагу приділяли вітру:якщо цього дня вітер зі сходу чи півночі — зима буде холодною; з півдня — теплою; із заходу — до сніжної зими; а якщо вітер мінливий , то й зима буде перепадистою.

МЕЛОДІЯ ДНЯ: Христина Соловій — Шкідлива звичка

Нова пісня «Шкідлива звичка» — уже третій сингл з дебютного альбому Христини Соловій, який вийде 26 жовтня. «Мій любий друг дуже легко закохується. І він красиво засмучується, коли я кажу йому, що це шкідлива звичка», — прокоментувала романтичну прем’єру співачка.

ФАКТИ ДНЯ:

Сьогодні, 14 жовтня, одним з українських свят є власне дата заснування Української Повстанської армії. Кожен знайомий з нею ще зі шкільної парти з уроків історії, проте є багато фактів, які ви ще не знаєте.

Цікаве про УПА за книгою Вахтанга Кіпіані «ОУН і УПА. Зродились ми великої години…»:

У тексті військової присяги УПА було чітко сформульовано мету боротьби – здобути Українську Соборну Самостійну Державу, а саму клятву адресовано рідному народу та землі.

Кожен член ОУН був зобов’язаний знати тлумачення символіки національного та організаційного прапорів. Зі збірника вишкільних матеріалів (1950р.): «Українським національним прапором є синьо-жовтий прапор. Розуміється його як синє голубе небо і українські лани золотої пшениці, наповнені гарячим сонцем. Синьо-жовтий прапор – символ живучості краси і природної сили українського народу».

Ліквідація тіла командира УПА стала важливим таємним завданням для чекістів, і його вони виконали на відмінно: минуло багато років по загибелі Головного командира УПА Романа Шухевича, а місце його поховання залишається невідомим.

Основна мета діяльності ОУН(б) – «боротьба за суверенну соборну Українську Державу, за владу українського народу на українській землі», а також «проти комуністичного світогляду», «за розвал московської тюрми народів».

Із наказу Головного командира УПА Романа Шухевича – «Тараса Чупринки» від 14 жовтня 1947 року: «…Визнається день 14-го жовтня 1942 року днем постання УПА».

Уперше назву Українська повстанська армія «Поліська Січ» ужито в наказі Тараса Бульби-Боровця № 21 від 16 листопада 1941 року.

Статистика свідчить: Українська повстанська армія та підпілля ОУН не мали «буржуазного» характеру. Землероби переважали як серед місцевих, так і з-поміж немісцевих повстанців.

Збройні виступи проти представників Третього рейху бандерівці почали здійснювати ще восени 1942 року. Цим пояснюється спроба пов’язати дату створення УПА зі святом Покрови.

Поляки прагнули спільної з українцями свободи від Російської імперії, притому йшлося про спільне існування в межах польської держави. Коли ж українські революціонери услід за поляками виголосили прагнення до незалежності, то на них одразу було навішено ярлики «колаборанти» і «бандити».

Степан Бандера запропонував усім членам ОУН вивільнений через ув’язнення час приділити посиленому навчанню: декому завершити університетську науку, решті здобути знання від початкового рівня.

Результат пошуку зображень за запитом

Результат пошуку зображень за запитом

Результат пошуку зображень за запитом

Результат пошуку зображень за запитом

КІНО ДНЯ: Червоний

1947 року до ГУЛАГу потрапляють двоє українців. Головний герой — воїн УПА Данило Червоний. Інший українець — Віктор Гуров, радянський льотчик з Чернігова, літак якого було збито над позиціями ворога і його вважають дезертиром, який був у полоні. Гуров вважає Сталіна героєм і вірить у те, що військовий суд помилився. Обидва герої мусять пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай.

Країна: Україна

Жанр: драма

Режисер: Заза Буадзе

Актори: Микола Береза, Володимир Шпудейко, Олег Стефанов, Олег Шульга, Любов Тищенко.

ЦИТАТА ДНЯ:

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter