Вулична мода Луцька: ретро, зміст, форма та легкий стиль

10 Листопада 2017
Фото: Роман Домбровський
Текст: Наталка Мазепа




Британська модельєрка Вів’єн Вествуд якось сказала, можна носити що завгодно і як завгодно, головне, аби це виглядало жіночно і сексуально.

Що ж одягають луцькі модники та модниці? Чи слідкують за актуальними тенденціями? У чому ходять на роботу, прогулянку, побачення, у гості?.. Яка у Луцьку вулична мода і хто її диктує?

Про це «Таблоїд Волині» вирішив дізнатися в пересічних лучан, які все ж виділяються із натовпу, у ЦУМі міста.

До вашої уваги учасники рубрики «Вулична мода Луцька»:


Стиліст Наталя



За модою слідкую, але не фанатію. Справа у тому, що я твердо переконана – стиль має транслювати стан жінки більше, ніж дотримання модних тенденцій. Тому я завжди раджу жінкам одягатися комфортно, мінімум біжутерії і так, як хочеться сьогодні. Прокинулася вранці і який настрій, так й одягнулася.

Мода – це класно. Однак, звісно ж, індивідуальність має бути. Цікавитися тенденціями моди, але слухати себе.

Я нещодавно повернулася з Lviv Fashion Week – дуже натхненна та сповнена емоцій. Тепер чекаю 24 листопада, аби відвідати модні покази та почерпнути нового творчого креативу на Lutsk Fashion Weekend.

У моєму гардеробі є й дорогі брендові речі, є й звичайний масмаркет. Купую те, що подобається, що припадає до душі.

У Луцьку я ходжу на шопінг не часто. Замовляю, зазвичай, з Іспанії та загалом купую одяг закордоном. Там дорогу і гарну річ можна «вполювати» за доступною ціною.

У першу чергу, звертаю увагу на склад тканини. Люблю натуральний одяг. Також важливим для мене є комфорт та лук. Річ має личити. Потрібно враховувати образ, нюанси фігури, колір очей, волосся.

Я цін не буду називати, скажу лише, що взуття Zara з Іспанії, штани теж Zara, светр Mango, а пальто нашого волинського бренду Kuma. Сумка Mango з Іспанії, шарф придбала в «Обнові».




Бліц: Чим відрізняються поняття «вінтаж» і «ретро»?
Відповідь: Як на мене, у вінтажі більше виклику до суспільства. Там більш провокуючі моменти присутні, а ретро швидше класичне та спокійне. Також вінтаж простіший і легше припасувати до сьогодення, ніж ретро.


Тендітна Аня



Коди слідкую за модою, то черпаю натхнення десь в Інстаграмі. Дивлюся на фешн-блогерів.

Найчастіше купую у луцьких торгових центрах. Також користуюся послугами інтернет-магазинів.

Одяг має бути якісним та відповідати погоді.

Взуття Mario Bruni – 1775 гривень. Штани з луцького ТЦ. Курточку брала на ринку за 1500 гривень. Шарф, рюкзак і шапка з місцевого торгового центру – 350, 800 і 350 гривень відповідно.




Бліц: Чим відрізняються поняття «вінтаж» і «ретро»?
Відповідь: Не знаю, схожі дуже.


Романтична Руслана



Слідкую за модними тенденціями. Натхнення своє черпаю з цікавих сторінок інтернет-видань через Фейсбук.

Стараюся одягати комфортні речі, які підкреслюють мій внутрішній стан. Комфорт та краса – обов’язково. Для мене саме комфорт першочергове.
Однак, я вважаю, що форма повинна підкреслювати зміст. Це дозволяє людині глибше показати себе, бо ж ніколи і ніхто не здогадається, яка ти всередині…

Здебільшого купую одяг у ТЦ Луцька.

Взуття до 3000 гривень. Спортивний костюм придбала за 500 гривень. Курточка – уже не пам’ятаю. Шапка коштує 150-200 гривень. Усе з луцьких ТЦ. Шарф та рюкзак – подарунок.




Бліц: Чим відрізняються поняття «вінтаж» і «ретро»?
Відповідь: Ретро – це такий стиль, який має у собі старіші мотиви. Дозволяє подати давно забуте старе, як щось нове. А вінтаж, якщо не помиляюся, – це більш легкий і вільний стиль.





Сором’язлива Даша



Не дуже дивлюся за модними новинками. Інколи допомагає сестра вибирати одяг, а також дивлюся тематичні тв-шоу.

Одяг повинен бути красивим. Також там мають бути якісь нашивки, вишивка – щось таке особливе.

Купую речі у торгових центрах та ринках.

Взуття та шарф – подарунок, джинси з ринку за 400 гривень, курточка з ТЦ – десь 400-500 гривень.




Бліц: Чим відрізняються поняття «вінтаж» і «ретро»?
Відповідь: Не знаю, ніколи не думала про це.


Концептуальна Юля



Я не скажу, що слідкую за останніми трендами у світі моди. Однак, дуже люблю дивитися на красивих людей, та й загалом – на усе красиве й естетичне.

Купую одяг усюди: на ринках, у ТЦ, на «секондах». Зовсім не важливо де, головне, аби річ була якісна і подобалася мені.

Я викладачка, тому маю виглядати відповідно. Ніяких відвертих та надто відкритих речей. Крім того, я керую молодіжним церковним хором. Мій світогляд диктує правила. І такий одяг мені імпонує.

Хомут і рукавички для мене зв’язала сестра. Взуття Estro. Шубу купила на секонд-хенді. Сумочка теж там брала. Шкіряна. Хороша якість, тому носиться добре.




Бліц: Чим відрізняються поняття «вінтаж» і «ретро»?
Відповідь: Вінтаж більш ніжний та легший стиль, а ретро різкіший.




Довідка: Говорячи про моду, багато хто не бачить відмінностей між поняттями «ретро» і «вінтаж». Однак, все-таки більшість модельєрів вважають, що вінтажними варто називати речі, які стосуються ХХ століття, а саме – до 60-х років. «Ретро» же прийнято називати предмети більш пізнього періоду.
Джерело: http://sarafan.dp.ua




***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter