З кавою, фруктами і лише за авторськими рецептами: де у Луцьку спробувати крафтове пиво. ФОТО

10 Грудня 2018

Локація: «Ель паб», проспект Волі, 15.
Текст та фото:
Софія ГУДИЧ

Живе пиво – це вже антитренд, штамп, його розливають всі, кому не лінь, не розуміючи навіть, чому пиво «живе», а не «мертве». Тож пивовари, які дбають про репутацію, наголошують на тому, що справді унікальне авторське пиво слід називати крафтовим. «Таблоїд Волині» розбирався у пиві та ділиться з читачами інформацією про «пиво ремісників». Матеріал призначений для осіб, які досягли 18 років.

Що таке крафтове пиво, яке воно буває та яка відрізнити якісне пиво від сурогату нам розповів власник нового пабу «Ель Паб» Роман Павлюк. Сам Роман прийшов до праці з крафтовим пивом після тривалої роботи в великій пивній торговій мережі. Там він зрозумів, що пиво його цікавить як культура, а не як просто товар, а вже згодом відшукав місце, де буде його паб. Так підприємець вирішив вдихнути нове життя в добре відомий паб на проспекті Волі, 15.


Живе пиво варять великі компанії, і трохи менші пивоварні. Але 2-3 роки тому в Україні почали відкриватися нові невеликі пивоварні,я кі працюють з авторськими рецептами, які змінюються щосезону. Такі броварні називають себе крафтовими. Це маленькі пивоварні, які міняють види часто та розливаютт напій вручну. На зиму виготовляють плотні пива, а весною часто пропонують фруктові смаки, лише найулюбленіші смаки готують впродовж цілого року, або ж такі, що міцно закріплені асоціаціями з брендом.


Найчастіше такі броварні відкривають власники великих пабів, ресторанів і реалізовують пиво там, а лише маленьку частину продукту продають іншим пабам. Саме таким, як «Ель Паб». У Луцьку є лише одна крафтова пивоварня з пивом типу «Лагер», тоді як у Рівному є 5-6 таких броварень.

«Ель Паб» назвали так, бо саме тут пропонують 5- видів елю, які постійно змінюються, цей напій обожнює молодь. Загалом тут близько двох десятків видів.

У популярних пабах, аби вибрати справді пиво до смаку варто звернути увагу на дегустаційні набори. Паби, які дбають про репутацію, пропонують їх за символічну ціну та розкажуть про особливості кожного. А ще особливістю авторських броварень можна вважати підбір назв для своїх витворів. Наприклад, «Espressо stout» – темне пиво з кавовим присмаком, а «Belgian red Ale» – це два види бельгійського солоду, хміль із Чехії та Словенії та складні фруктові ефірні нотки.


Справжнє крафтове пиво має особливий запах, цінителі справді поспішають спробувати кожну новинку, яку привозитимуть в місто.

Головне в крафтовому пивоварінні – не прибуток, а зацікавленість процесом та, насамперед, задоволення гостей від смаку пива, адже важливо продумати рецептуру, бренд, займатися просвітою споживачів, розповідаючи про складники і їх особливості, аналізуючи відгуки.


Офіційне відкриття «Ель Паб» відбудеться 12 грудня. Впродовж цього тижня в пабі представлене пиво з рівненської крафтової броварні «Кант». Тут обіцяють залишити атмосферу футболу та рок-музики, але повністю змінили меню та серце й душу закладу, пиво, тепер воно лише крафтове.

Тож спробувати яскраві новинки пива та елю можна за адресою проспект Волі, 15. Ходити сюди вам точно не набридне, адже щотижня задоволеним гостям пропонуватимуть нові варіанти.






















***

Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я.

7
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter