Як у луцькому еко-кафе виготовляють макарони

10 Серпня 2016
Текст: Ірина САСОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Макарони власного виробництва від сімейного еко-кафе «Дядя Pizza» вже встигли оцінити чи не всі луцькі поціновувачі високої кухні. Багатьом також припала до душі пропозиція закладу придбати пакуночок екологічно чистих та смачних виробів для приготування у себе вдома. Запасшись такою основою для смачного столу, кулінарній фантазії є з чим розгулятись: з макаронів можна приготувати найрізноманітнішу пасту для рідних чи друзів.

«Таблоїд Волині» вирішив дізнатись і показати нашим читачам, як же відбувається виробництво цієї смакоти у стінах «Дядя Pizza».

Першим етапом приготування макаронів є виробництво борошна. Так-так, саме з виробництва борошна починаються макарони, які ви приносите додому. І борошно це виготовляють у тому ж таки кафе.

Як розповів співвласник закладу Андрій Котищук у день відкриття оновленого кафе, до приготування страв тут підійшли з усією відповідальністю та турботою до гостей. Аби забезпечити екологічно чисте та корисне борошно, у заклад придбали спеціальний млин, який привезли аж із Австрії.

«Для наших макаронів та піци ми використовуємо власне борошно, змелене прямо тут. У Миколаївській області ми закупили пшеницю твердих сортів, яка тут перетворюється на кілька видів борошна: першого та вищого сорту, борошно дурум та висівки», – розповідає чоловік.

[caption]
Млин для виробництва борошна замовили аж у Австрії[/caption]
[caption]
Зерно перемелюється на кілька видів борошна: першого та вищого сорту, борошно дурум та висівки[/caption]

Наступним етапом є приготування тіста. Для цього свіжозмелене борошно просівають та у тістомісі з’єднують з необхідною кількістю води. Протягом півгодини тісто для майбутніх макаронів перемішується.

Коли тісто готове, відбувається справжнє кулінарне чудо – виробництво макаронних виробів. З допомогою спеціальних насадок кухар виготовляє три види макаронів: тальятеле, спагеті та флезілі. Машина виштовхує тісто крізь отвори у насадках, формуючи ідеальні макаронини однакової форми. Завдання кухаря – контролювати процес та вчасно обрізати вироби.

[caption]
У цій машині вимішується тісто, а згодом відбувається й виробництво макаронів[/caption]
[caption]
У тістоміс засипають борошно та воду, які перемішуються протягом півгодини[/caption]
[caption]
З допомогою спеціальних насадок кухар виготовляє три види макаронів: тальятеле, спагеті та флезілі[/caption]
[caption]
Кухар контролює процес[/caption]
[caption]
Готові спагеті формують у невеличкі клубочки[/caption]
[caption]
Кухар слідкує, щоб вироби були однакової довжини[/caption]

Після цього макарони готові до приготування. Однак у кафе вони проходять ще один етап підготовки, адже фішкою закладу є продаж виробів для домашнього приготування. Щоб макарони не злиплися, їх обов’язково висушують. Для цього на кухні закладу створені спеціальні умови з дотриманням відповідних вимог температури та вологості. Протягом доби макарони сушаться на спеціальних деках.

І нарешті, перед тим як потрапити до тарілки гурмана, макарони проходять ще один етап – упаковування. Працівники кафе зважують макарони та однаковими порціями запаковують вироби у екологічно чисті паперові пакети. «Сманого!», – щиро бажають у «Дядя Pizza», передаючи вироби до рук гостей.

[caption]
Залишився ще один етап – сушіння[/caption]
[caption]
Краса![/caption]
[caption]
Спеціально для «Таблоїда Волині» зі щойно виготовлених макаронів приготували смачнющу пасту[/caption]
[caption]
Готові макарони чекають, коли потраплять на стіл гурманів[/caption]
[caption]
Таким витвором кулінарного мистецтва можете здивувати й на власній кухні[/caption]
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter