​Як повернутися у форму після свят: поради волинянам

15 Січня 2018
Свята позначилися не тільки на балансі банківської карти. Стан здоров'я після тижня застіль і корпоративів також залишає бажати кращого.

Навіть якщо ви свідомо відмовилися від «Олів'є», разок провідали тренера в залі і покаталися на лижах, вашим органам травлення, серцево-судинної і нервової системи потрібен відпочинок після нестримних новорічних веселощів.

Які продукти допоможуть повернутися в форму після свят? Розповідають фахівці сервісу доставки здорової їжі FoodEx.

1. Клітковина

Кращими джерелами клітковини взимку стануть заморожені овочі, свіжа зелень, гарбуз, яблука і всі види капусти. Можете готувати салати, тушкувати або запікати.

Зверніть увагу на коренеплоди: селеру, ріпу, пастернак. Непримітні корінці – прекрасна основа для гарячого супу або овочевого гарніру (сприяють кращому перетравленню м'яса).



Варто згадати про морську капусту. Водорості багаті йодом, стимулюють метаболізм і допомагають організму позбавитися від токсинів. Традиційна квашена капуста з морквою або журавлиною – кращий зимовий салат! І справа не тільки у високому вмісті вітаміну С, квашена капуста покращує роботу кишечника і нирок.

Пшеничні або житні висівки можна додавати до салатів, кисломолочних продуктів (кефір або йогурт). Це також джерело клітковини і вітамінів групи В, які зміцнять виснажену враженнями нервову систему.

2. Вода

Алкоголь, солоні закуски, ковбасні вироби і копченості, насичені соуси для святкових салатів – ось вони, причини набряків і ранкових мішків під очима. Прибираємо?

В першу чергу необхідно налагодити водний режим. До добової норми чистої води додайте відвар шипшини, меліси, льону. Відмовтеся на деякий час від кави і заварюйте білий чай з молодих чайних листочків. Звісно ж, солоне – під забороною!

3. Спеції

Яскраві індійські спеції – імбир і куркума – працюють як природні антисептики. Гаряча їжа, присмачена спеціями, краще насичує і зігріває організм в зимові дні. Також, додавайте до своїх домашніх страв часник.

Ще один харчової акцент – гірчиця, яка розганяє метаболізм і зберігає «прискорений» режим на 5-6 годин. Запікайте м'ясо (курка, індичка, кролик) з діжонською гірчицею та додавайте її у заправки для салатів.



4. Білкова їжа

В першу чергу, це яєчні білки, які можуть стати основою для «розвантажувального дня», ситним доповненням до салату або відмінним варіантом для вечері.

Забудьте про шинку і «нарізки». Вибирайте курку, індичку, кролика. Жирні сорти риби налагодять роботу гормональної системи, допоможуть відновитися шкірі і волоссю після вечірнього макіяжу і укладок. Якщо немає бажання їсти м'ясо, включіть в раціон бобові, волоські горіхи, мигдаль або сир жирністю від 1 до 5%.



Лікар-дієтолог FoodEx не рекомендує голодування і жорсткі моно-дієти. Варто поступово зменшувати розмір порції і включати в раціон менш калорійні страви. Якщо відчуваєте тяжкість і неприємні відчуття, влаштуйте білковий або овочевий розвантажувальний день, але не частіше 1 разу на тиждень.



Харчуйтеся збалансовано, дотримуйтесь водного режиму, більше рухайтеся ... Словом, вмикайтеся, адже попереду – активний 2018-й!




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter