Як на Луцькому спиртзаводі розливають горілку

30 Січня 2016
Текст: Ірина САСОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Хоч офіційної дати святкування Дня горілки й не існує, це незвичайне свято любителі міцного напою традиційно відзначають 31 січня. Причиною його появи став захист Дмитром Менделєєвим своєї докторської дисертації «Про сполуки спирту з водою» саме у цей день 151 рік тому.

До того, як з'явився привід для святкування Дня народження горілки, Дмитро Менделєєв провів безліч дослідів. У підсумку в одному з розділів своєї дисертації він опублікував науковий рецепт горілки міцністю 40%. Таким чином світ отримав досить популярний нині напій.

З нагоди свята «Таблоїд Волині» завітав на Луцьке МПД (місце провадження діяльності) державного підприємства «Укрспирт», яке волиняни більше знають за назвою «Луцький спиртзавод», аби у День народження горілки показати, як же вона народжується. Історію розвитку підприємства та брендів, що тут випускалися нам розповів нинішній керівник заводу Денис Шмаров. По секрету він каже, що горілку п’є рідко, але якщо й п’є, то тільки свою, бо на 100% впевнений у якості.

[caption]
У кімнаті-музеї заводу. Тут можна побачити бренди «Вінчальна», «Замкова» та «Волинська»[/caption]
[caption]
Випускали продукцію й у таких пляшках[/caption]
[caption]
«Чекушка» також завжди користувалась популярністю у споживачів[/caption]
[caption]
Дехто пам’ятає «Поліську» й у такій тарі[/caption]
[caption]
З чорною етикеткою підприємство випускало горілку «Віват»[/caption]
[caption]
Серія настоянок «Полісянка». Нині таких напоїв на підприємстві не випускають[/caption]
[caption]
У кімнаті-музеї, окрім продукції підприємства, багато нагород...[/caption]
[caption]
...та грамот[/caption]

Підприємство працює на Волині вже 70 років, щоправда з деякими перервами та реорганізаціями. Нині тут працює близько 170 працівників, а середня заробітна плата становить 3,5 тисячі гривень. «Першими торговими марками, які випускались на заводі, були «Золоте кільце», «Столична» та «Пшенична». Згодом вирішили запустити «Поліську». Хоч це був і ризик, він виправдав себе. Горілка стала досить популярною», – розповідає Денис Шмаров.

Бренд «Поліська» користується попитом й сьогодні, а деякі любителі міцного ще й досі використовують горілку саме цієї марки у якості сувеніру з Волині.

Як розповідає керівник Луцького МПД, важливим аспектом виробництва є те, що на заводі виготовляють як чистий спирт, так і горілку. При повному циклі виробництва на якісній воді одного типу кінцевий продукт має набагато кращі характеристики, аніж в тому випадку, коли спирт для горілки закуповують окремо. «Деякі горілчані компанії закуповують у нас спирт і вже на власних заводах виготовляють з нього горілку. Однак, попри те, що наш спирт найліпшої якості, без відповідник характеристик води, доброї горілки не зробити. Важливо, щоб вода підходила під спирт», – пояснює Денис Шмаров.

[caption]
Таку горілку нині випускає підприємство. «Нова Державна» особлива, м’яка, з перцем та з кропом.[/caption]
[caption]
Горілку «Віват» з континентами також можна знайти нині у торгових точках[/caption]
[caption]
«Нову Державну» роблять у матовій і звичайній пляшках[/caption]
[caption]
Так виглядає найбільш відома нині горілка заводу[/caption]
[caption]
На підприємстві планують повертатися до виробництва продукції такого типу[/caption]

Окрім «Поліської» у різні часи завод виготовляв такі торгові марки, як «Волинська», «Замкова», «Вінчальна», «Приймацька», «Королівський банкет», «Віче». Цікаво, що горілка під торговою маркою «Віче» у свій час експортувалася до Ізраїлю. Нині підприємство виготовляє «Поліську оригінальну» на основі ароматного спирту кмину та лимонного масла, «Поліську з липою і медом», «Поліську на березових бруньках» та «Поліську перцеву».

Головний технолог Людмила Музичук розповідає, що кожна горілка починається з водно-спиртової суміші. «Ми розробляємо рецептуру й усе виготовляємо на базі власного підприємства, зокрема й ароматні спирти та настої. Сировину закуповуємо у перевірених постачальників. Це і калган, і липа, і трава зубрівки, й інші сировини. В принципі ароматний спирт можна зробити з будь-якої речовини, яка має ефірні масла», – каже Людмила Музичук

Нині на підприємстві виготовляють чисту горілку. «В чисту горілку не додаються ароматні спирти. Вона не має жодного стороннього присмаку чи запаху. Якщо ж горілка хоч трохи ароматизована, вона називається «горілка особлива». Це обумовлено держстандартами», – пояснює технолог.

На час нашого візиту на підприємстві якраз розливали горілку під торговою маркою «Нова Державна». Тож Людмила Музичук пояснила нам технологію розливу за процесами. Спочатку пляшка з посудного цеху відправляється на ополіскування, яке відбувається за допомогою горілки. Наступний етап – налив горілки. Далі пляшка закорковується. Хоч усі процеси відбуваються автоматизовано, вони постійно під контролем працівників. І якщо є відбракована пляшка, її одразу вилучають. Під час маркування на пляшку наноситься етикетка, контр-етикетка та акцизна марка. Згодом набивається номер партії і дата розливу. Після цього пляшка відправляється на упакування.

[caption]
Нові пляшки поступають на лінію розливу[/caption]
[caption]
Перед розливом пляшка ополіскується горілкою[/caption]
[caption]
Процес коркування[/caption]
[caption]
Етикетка також наклеюється з допомогою механізмів[/caption]
[caption]
Хоч процес повністю автоматизований, він постійно перебуває під контролем людей[/caption]
[caption]
Якщо трапляється бракована пляшка, її одразу ж вилучають[/caption]
[caption]
Готова до пакування продукція[/caption]
[caption]
Горілку упаковують у картонні ящики, або поліетиленову упаковку[/caption]
[caption]
У ящику – 20 пляшок[/caption]
[caption]
Головний технолог Людмила Музичук, керівник Луцького МПД ДП «Укрспирт» Денис Шмаров та начальник цеху з виробництва горілки Наталія Левчук[/caption]
[caption]
Після реорганізації вивіску ще не поміняли[/caption]

Горілку з Луцького спиртзаводу можна купити у багатьох торгових точках області та України. Однак варто зважити, що найнижчі ціни у фірмовому магазині виробника, що вже багато років працює поруч підприємства.

[caption]
Найнижчі ціни у фірмовому магазині виробника, що вже багато років працює поруч підприємства[/caption]
0

Читати ще

Коментарі

Хех

Шмаров ще те чмо

Нарколог

На фото явні пацієнти

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter