Смачна масляна: цікаві рецепти млинців від відомих волинянок

20 Лютого 2017
З 20 лютого розпочинається Масляна – тиждень перед постом, коли господині повинні готувати млинці з різними начинками чи просто зі сметаною, вареники з сиром і сметаною або ж пироги з сиром.

«Таблоїд Волині» зібрав цікаві та легенькі рецепти найрізноманітніших млинців від відомих волинянок:

Шпинатні млинці з червоною рибою від координатора міжнародного проекту на Волині Оксани Гузь:



Я дуже люблю різні млинці, а цей рецепт мені підказала подруга. Тож тепер шпинатні млинці з червоною рибою – одна з найсмачніших холодних страв.

Інгредієнти:

Молоко — 500 мл,
яйця — 2 шт.,
Борошно — 200 гр.,
Олія — 2 ст. л.,
Цукор — 1 ст. л.,
Сіль — 1 щіпка,
Шпинат – 1 пучок.

Спочатку я опускаю пучок шпинату в киплячу воду на кілька секунд, виймаю, промокаю паперовими серветками і добре збиваю у блендері. Далі в окремому посуді збиваю молоко з яйцем, додаю муку, сіль і цукор і теж збиваю. Наостанок додаю в тісто шпинат та олію і смажу млинці.

Вже холодні млинці змащую вершковим маслом і викладаю в середину червону рибу. Такі млинці дуже смачні, а ще дуже гарно виглядають, особливо якщо їх скрутити трубочкою і розрізати навпіл.

Млинці для різноманітних начинок від секретаря Луцької міськради, в.о. луцького міського голови Юлії Вусенко:



Інгредієнти:

Молоко – 500 г.,
Яйця – 4 шт.,
Олія – 1 ст. л.,
Борошно – 350 гр.,
Сіль/цукор до смаку.

Сковорідку змащую олією спеціальною кісточкою. А млинці складаю перемазуючи при цьому вершковим маслом. Завжди роблю нейтральні аби потім можна було додавати як солене (риба, ікра, гриби, м'ясо), так і солодке начиння (сир, вишні, мак з вишнями, яблука).

Старовинні млинці з припіком від голови Волинської обласної організації «Європейська партія України» Олени Голєвої:



Дуже смачні млинці, які готуються доволі просто. Млинці смажаться одразу з начинкою. Начинка викладається на розігріту пательню та заливається млинним тістом. Так і смажиться з обох боків. Інколи начинка викладається на млинець, що смажиться, але ще рідкий, і потім вже припікається після перегортання.

Інгредієнти:

Борошно – 1 скл.,
Молоко – 1 скл.,
Газована вода – 1 скл.,
Сіль – 1 ч. л.,
Цукор – 1 ч. л.,
Яйця – 3 шт (розділити на білки та жовтки)
Начинки: печериці (тонко нарізані), зелена цибуля, варені яйця, копчена шинка, відварене куряче філе, бринза – ну і все що нафантазує те.

Млині замішуються як завжди, але спочатку в тісто додаємо тільки жовтки, а вже перед випіканням гарно збиті білки. Тісто виходить дуже пухке завдяки газованій воді та збитим білкам. Ще в тісто додаємо олію. Можна смажити як було описано вище. Не треба боятися, що начинка підгорить. Млинці виходять гарними та смачними.

Мамині млинці від народної депутатки Ірини Констанкевич:



Млинці – це та страва, яка завжди викликає у мене внутрішнє боріння. І часу на приготування багато треба, і калорій тьма... Але таки перемагає спогад про дивовижний смак млинців: ніжні, шовковисті... Такі, які готує лише моя мама. І тоді починається недільний ранок з млинців.

Секрет приготування простий: на півлітри молока треба 6-8 домашніх яєць!!!!! А все решта по рецепту: мука, сіль, цукор. І ще маленький, але дуже важливий нюанс – молоко має бути обов'язково кип'ячене, ледь тепле. Якщо ці дві умови не виконати, млинці будуть смачні, але звичайні, як у всіх.

Щодо начинки, ми практикуємо різні, залежно від сезону: чорниці, вишні, сливи, яблука, мак. Але коронні – теж мамині – млинці з картоплею, які подаються з грибним соусом (юшки там мало, а грибів багато) .

Смачного усім, бо їсти млинці треба гуртом, родиною! І традиції теж треба передавати своїм дітям. Мені уже втішно, моя Соломія минулу неділю на сніданок насмажила найсмачніші млинці... Ось так і утворився родинний ланцюг кулінарних традицій.

Мереживні млинці від голови ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці» Юлії Євпак:



Масляну на півдні України, де я народилася та жила, святкують дуже масово, дуже весело та креативно. І якщо чесно, то мені такого «духу свята» бракує в Луцьку.

Моя мама щодня готує млинці та налисники з різними начинками. Налисники в моєму розумінні – це ті ж самі млинці, але настільки тонкі, як лист паперу. Млинці мають грубше тісто, і часто в мене вдома їх роблять на дріжджевій основі.

Інгредієнти:

Розраховую кількість інгредієнтів в залежності від кількості людей, які їстимуть (в моїй родині це я і чоловік). Отже, тісто:

Яйця – 2 шт.,
Тепле домашнє молоко – 300 мл.,
Тепла вода – 30-50 мл.,
Рафінована олія – 2 ч. л.,
Дрібка солі, ванілін/кориця – за смаком.

Борошно додавати так, щоб тісто вийшло консистенцією, як 1%-вий кефір. Смажити на розігрітій пательні, нічим не змащуючи її (у мене є спеціальна для млинців, яка змінює колір, як має потрібну температуру). Хороший налисник/млинець у моїй родині вважається той, який просвітляється, як мережево, та має багато малюсіньких дірочок.

Перемащую кожен з них маслом. Ну, і фірмова начинка: айвовий джем (цьогоріч ще буде конфетюр з троянд, – спеціально з Болгарії привезла пару баночок). Можна й без начинки їсти, поливаючи кленовим сиропом.

Смачнющі панкейки від ведучої радіостанції «СіД FM» Вікторії Жуковської:



Інгредієнти:

320 г борошна,
450 мл молока,
2 яйця,
60 г цукру,
2 ч.л. розпушувача,
1/4 ч.л.соди,
1/4 ч.л.солі,
1 пак. ванільного цукру,
2 ст.л. олії.



Жовтки із цукром і молоком збити. До цієї суміші додати просіяне борошно із содою та розпушувачем і ретельно вимішати. Додати олію, знову вимішати (щоб не було грудочок).

Добре збити білки із щіпкою солі. Обережно ввести білкову суміш до тіста. Маса виходить достатньо густа. Викладаємо столовою ложкою на розігріту пательню (її змащуємо тільки один раз – спочатку).

Перевертаємо, коли панкейки починають братися пухирцями.

Насолоджуватись і смакувати із медом, клиновим сиропом, згущеним молоком, варенням чи сметаною!

Смачного!

Рулетики з сиром під яблучною карамеллю від головної редакторки журналу «Сімейний порадник» Інни Семенюк:



Інгредієнти:

1 великий лаваш,
500 г сиру,
100 г цукру,
2 яйця,
ваніль.
Карамель:
4 яблука,
150 г цукру,
75 г масла,
2 ч. ложки меду,
3 ст. ложки вершків або сметани,
1 ст. ложка соєвого соусу,
0,5 ч. ложки кориці.

Сир змолоти, додати цукор, ваніль і яйце, добре перемішати. Рівномірно розподілити сирну начинку на лаваш. Згорнути щільним рулетом. Гострим ножем розрізати рулет на рівні частини-пеньочки по 4–5 см заввишки.

Яблука помити, вирізати серцевину і нарізати кубиками. У каструльці з'єднати масло, цукор, вершки, мед і соєвий соус. Нагрівати на малому вогні, поки все розплавиться і добре перемішається. У форму вилити карамель, викласти яблука. Зверху вертикально викласти рулетки.



Форму поставити в духовку, розігріту до 180 ОС, на 20–25 хвилин. Відтак форму з рулетиками накрити тарілкою і швидко перевернути (будьте дуже обережні, рулетики і карамель дуже гарячі). Залишити рулетики на 20–30 хвилин, щоб вони просочилися карамеллю. Смакують гарячими і холодними.

Смачні та легенькі млинці від речниці Патрульної поліції Луцька Ольги Бузулук:



Мій рецепт млинців є звичайним.

Інгредієнти:

2 яйця,
1 ст. л. цукру,
Дрібка солі,
1 скл. молока,
1,5 ст. л. олії,
Борошно.

Яйця і 1 столову ложку цукру збити, додати трохи солі, 1 склянку молока, 1,5 столових ложки олії, борошно. Знову збиваю блендером.

Сковорідку змащую шматком сала, щоб була постійно вологою. Але зараз уже все роблю «на око», бо млинці – одна з улюблених страв дітей. Особливо полюбляють з сиром.

Старша любить і з іншими начинками (мак, джем, шоколад), менша ще цього не розуміє. А от з сиром і сметаною – то їхнє улюблене. Загалом, ця страва досить швидка і добра ще тим, що доньок можна залучати в процес: щоб допомагали з начинкою, змащували, закручували. Коли вони беруть безпосередню участь, то потім як не їсти те, що самі ж робили?

Звісно, на Масляну готуватиму і млинці – але це для дітей. Дорослі ж готуватимуться до посту.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter