Сім кухонь світу, які можна скуштувати в Луцьку

26 Липня 2016
Справжній гурман, щоб задовільнити свої кулінарні смаки, завжди шукає щось нове та цікаве. Якщо ви ще не спробували кавказький плов, французьку випічку, віденську каву та італійську пасту – ви нічого не знаєте про гастрономічний кайф.

Кухні різних країн світу завжди були темою для обговорення серед знавців кулінарії. В кожній локації є свої відмінності – гострота, аромат, насиченість страви, методи приготування і особливості подачі.

Таблоїд Волині дізнався, які кухні представлені в Луцьку і якими смаколиками можуть потішити себе ті, хто вже давно звик до традиційних канапок та закусок.

Японська кухня


Свою ментальну чіткість і строгість японці виявляють і в гастрономічних пристрастях. Для кожного жителя країни вранішнього сонця вдала страва має містити у собі три надзвичайно важливі компоненти: смак, якість та користь.

Разом з тим, для японця нашого століття важлива і швидкість приготування страв. Саме тому закуски робляться за кілька хвилин, а супи складаються, ніби конструктор з уже готових інгредієнтів та бульйону.

Серед продуктів, що найчастіше використовуються у японській кухні, – рис, сир тофу, риба (лосось, тунець, вугор), морепродукти (креветки, гребінці) та місо – ферментованої пасти із соєвих бобів.

Любителі східної кухні обов’язково повинні відвідати суші-бар «Сушия».

Інтер’єр закладу загалом можна назвати європейським, але присмаку Сходу надає лаконізм геометричних форми кубів під стелею та ошатні японські дерева бонсай. Із панорамних вікон відкривається чудовий вигляд на Театральний майдан.

У меню суші-бару гість знайде різноманітні суші (шматочки свіжої риби чи морепродуктів на маленькій рисовій подушці), сашимі (шматочки свіжої риби без рису, часто подаються з огірком і дайконом), роли (розрізані на кружальця рулети, загорнуті в норі, рибу тощо), маки (маленькі роли), футомаки (більші за розміром роли), урамаки (роли рисом назовні), хенд-роли (конусоподібні роли), гункани (свого роду корзинка, в якій дно викладається з рису, його загортають у смужку норі, а в середину викладають найрізноманітніші начинки).




Фірмові страви «Сушия»:

Особливий «Сушия рол» – авторський рол дуже ніжної структури, оскільки в ньому немає ні рису, ні водоростей норі, головний компонент страви – риба. Шматочок тунця, авокадо і трохи крабового міксу загорнуті у свіжий лосось. Не всі зможуть гідно оцінити таке поєднання, тож страва для особливих гурманів.

Салат із водоростей хіяші з кунжутом та горіховим соусом – легка страва з тонким делікатним смаком. В Японії особливо цінують водорості через шалений заряд вітамінів та мікроелементів у них, тому без такої страви не обходиться жодна японська трапеза.

Місо-суп – не всі одразу можуть полюбити японські супи через їхню незвичність та велику кількість компонентів. Втім, класичний місо-суп або курячий місо користуються популярністю. Секрет таких страв у тому, що можна бачити кожен інгредієнт супу, а смаки не перемішуються, адже складники не варяться разом, а лише заливаються бульйоном перед подачею. І на тарілці в прозорому бульйоні місо красиво розкладено трохи яєчної локшини, водоростей, шматочок смаженого курячого філе та яйце.



Смажений рис – насправді мало хто ризикне замовити таку просту страву, якщо вибирається з друзями у ресторан японської кухні. Однак, це велика помилка, кажуть у «Сушия», адже коли рис заправляють ароматною кунжутною олією та гранульованою рибною приправою хондаші, смак не порівняти ні з пловом, ні з будь-чим іншим.

Локшина. «Сушия» пропонує три види традиційної локшини: пшенична локшина Удон з телятиною, яєчна локшина з куркою в соусі Теріякі та рисова скляна локшина з морепродуктами, посипана стружкою копченого тунця, що рухається під дією температури страви і створює дивовижний ефект молекулярної кухні.




Грузинська кухня


Грузія завжди славилася своєї гостинністю. А який же господар зустрічатиме гостей без пишно накритого столу!

Чимало грузинських страв перекочували до інших кухонь світу. Шашлик, лобіо, харчо готують господині різних країн. А ось найцікавішими для гурманів є страви з м’яса. При чому всупереч поширеної думки, що грузинські кулінари надають перевагу баранині, варто зазначити, що не менш віртуозно вони справляються і зі свининою, яловичиною та птицею.

Значне місце в грузинській кухні відведене овочевим стравам, соусам та заправкам. Кулінари готують надзвичайну смакоту з квасолі, баклажанів, капусти, буряка і помідорів.

Замість хліба дуже добре смакують прісні кукурудзяні коржі мчаді, випечені в печі на особливих керамічних сковорідках на виноградному листі, і гарячий лаваш. А про грузинські хачапурі чули, мабуть, усі. Солодка випічка в Грузії називається намцхварі.

Якщо вам хочеться посмакувати ситною випічкою, на вас чекають у справжній грузинській пекарні «Сулі Гулі». Хоча заклад працює відносно недавно, прихильників у нього чимало. Зі всього міста з'їзджаються гурмани, щоб скуштувати смачнющі хліб та хачапурі.

Інтер’єр кафе простий, ненав’язливий та зручний. Для відвідувачів є декілька столиків, адже в основному клієнти замовляють страви з собою.





Окрім випічки тут готують каву і чай, реалізують соки та газовані напої. Жодного алкоголю – навіть грузинського вина – немає.

В «Сулі Гулі» печуть близько десяти видів випічки.

Фірмовими стравами закладу є хачапурі по-мегрельськи, хачапурі по-аджарськи, робимо кубдарі з м’ясом – зі свининою, з куркою, з яловичиною. А ще кілька видів хліба – з часничком і спеціями, з кропом та сиром сулугуні. А ще можна придбати грузинські соуси.

«Фішка» пекарні – напівкругла піч, зроблена за принципом грузинської печі «тоне»: у ній лєпьошки і самса печуться приліпленими до стінок в середині печі.

У планах «Сулі Гулі» – робити хінкалі, грузинські солодощі, оригінальний лимонад, соуси власного виробництва, і навіть перші страви.






Французька кухня


Жоден поважаючий себе французький кулінар ніколи не подасть вам страву з неякісних продуктів. Свіжість інгредієнтів – основна умова французької кухні.

Кухарі Франції можуть створювати справжні шедеври з овочів: картопля, квасоля, селера, петрушка, різні сорти цибулі, шпинату, капуста, помідори, баклажани використовуються для приготування салатів, перших і других страв
.
«Родзинками» французького столу є омлети і сирні суфле, які наповнюють різноманітними приправами, шинкою, грибами, зеленню.

Безумовно, саме французи вважаються винахідниками соусів, рівних яким немає ніде у світі.

Віднедавна лучани можуть скуштувати страви високої французької кухні у новому ресторані «Chalet a la station». Особливістю закладу є атмосфера маленької Франції, романтизму і водночас домашнього затишку.

Інтер’єр ресторану виконаний у стилі провансу. Квіткові візерунки, пастельні тони, багато маленьких дрібничок із фарфору, кераміки та тканин. Сюди можна приходити, щоб усамітнитися з гарною книгою, поспілкуватися в душевній компанії або ж просто помріяти.



Фірмові страви закладу не лише смачні, а й вишукані. Цікавинками меню є оригінальні подачі салатів «Цезар» та «Олів’є» та легкий суп під назвою «Консоме із перепілки». Якщо ви – справжні гурмани, то салат «Нісуаз» та запашна рибина «Дорадо в пряній солі» не лишить вас байдужими.

А фірмовий десерт ресторану «Макова насолода» змусить вас повернутися сюди на чай чи каву ще не один раз.

До вина представлена широка сирна палітра. Також, у меню є страви української та європейської кухні.








Болгарська кухня


Кухня Болгарії – проста, але дуже ароматна, смачна і яскрава. Болгарські кулінари полюбляють використовувати різноманітні овочі, при цьому поєднують їх м’ясом, рибою і молочними продуктами. Основою багатьох національних страв є йогурт, овечий сир, кисле молоко та бринза.

Шанувальники болгарської кухні вже давно облюбували «Чевермето» – заклад, в який їдуть, щоб відпочити затишно, комфортно та смачно.

Інтер’єр у ресторані – стриманий і водночас вишуканий. Зручні столики та крісла, спокійна атмосфера, привітний персонал – сюди можна прийти і на романтичне побачення, і на ділову зустріч, і на сімейну вечерю.

Практично 90% всього меню становлять унікальні страви болгарської кухні, аналогів яким не знайдете в жодному іншому закладі міста.





Фірмові страви:

Шкембе чорба – національний болгарський суп. Має цікавий гоструватий присмак і готується з молока, трьох видів м'яса і суміші ароматних спецій. В обід – саме те, що треба, аби насититися на цілий день! А якщо ви вчора мали файну гулянку і в голові шумить, а на серці важко, то такий суп поставить вас на ноги за лічені хвилини! Спеції до шкембе чорби подаються окремо, тож ви можете самі контролювати гостроту страви. Саме приправи та оцтова кислинка змужують організм «прокинутись» та набратися енергії.

Якщо ви – любителі м’ясних страв, то тут потрапите у справжній кулінарний рай. Ковбаски карначе або надєніца, баранина на шампорі, апетитні стейки – всі ці страви ви захочете скуштувати знову і знову.







Навіть звичайні салати в «Чевермето» мають особливий смак. Відомий усім «Цезар» готується з індички та заправляється оригінальним соусом. А найвимогливіші гурмани оцінять молочні салати на основі густого болгарського йогурту.

Візитівкою закладу є чеверме – м'ясо, запечене на вертелі. Готується воно довго і ретельно: на відкритому вогні на вертелі запікається цілим ягня, курка, заєць або баранина. Протягом п'яти годин кухарі стежать за приготуванням чеверме, додаючи необхідних спецій, добавляючи або зменшуючи вогонь, спостерігаючи, щоб кожен шматочок пропікся до необхідного ступеня. в результаті м'ясо просто тане в роті, є ароматним, ситним, ніжним та апетитним водночас.




Ну і неможливо оцінити болгарську кухню, не спробувавши ракілью – виноградну горілку, яка готується за давньою національною рецептурою.





Європейська кухня

Європейська кухня увібрала в себе силу-силенну рис національних здобутків різних країн. Чимало страв перекочовують з однієї локації в іншу, набуваючи нових присмаків, ароматів, нового вигляду.

Німецькі ковбаски, чеське пиво, бельгійський шоколад, французька випічка, австрійська кава, угорський гуляш, італійська паста, швейцарський сир – у кожного куточка Європи є своя «родзинка».

Страви європейської кухні можна віднайти і в Луцьку, точніше – за 15 хвилин їзди від обласного центру в затишній місцині «Золота підкова».

Інтер’єр вишуканої садиби потішить забаганки усіх відвідувачів, адже для гостей комплексу є і ресторан зі смачними та оригінальними стравами, і комфортна лаундж-зона, де можна провести час як на самоті, так і у веселій компанії друзів чи сім’ї.

В меню закладу є чималий асортимент салатів, пасти, піци, перших страв та десертів. Гурманам смакуватимуть канапки в кунжуті, роли з баклажанів, корейка з журавлиним соусом. А любителі кулінарних експериментів мусять спробувати «Кориду» – бичі яйця в кисло-солодкому соусі.








А аналогів фірмових страв «Золотої підкови» годі й шукати! Тут ви можете скуштувати смажених перепелів, картоплю з олениною, дичину, тушковану з овочами, дичину в апельсині та смажену губу лося.







Італійська кухня

Італійські кухарі – одні з найвизначніших майстрів кулінарного мистецтва. Вони з легкістю можуть взяти найпростіші інгредієнти, приправити оригінальним соусом, додати ароматних спецій, викласти на вишукану посудину – і вуаля! Новий гастрономічний шедевр готовий!

Улюбленими продуктами італійських кулінарів є оливкова олія, риба, сир, гриби, помідори, спаржа, м’ясо, болгарський перець.

Звісно, «родзинками» національної кухні Італії є піца та паста. До речі, згідно історичних джерел, піца вважалася стравою для виключно бідних верств населення. Проте з часом вона виборола місце загальної улюблениці для не лише серед італійців, а й по всьому світу.

Основними видами італійської пасти є спагетті та равіолі. Вважається, що італійка, яка готується стати дружмною, повинна вміти готувати близько 10-15 видів пасти.

Побувати в куточку Італії можна прямо посеред Луцька, відвідавши мережу піцерій «Дядя Pizza».



Інтер’єр відразу вказує на те, що саме тут панує дух яскравої, емоційної та смачної Італії. Зручні диванчики, цікаві малюнки та надписи на стінах та й саме меню провокують розслабитися і повністю поринути в гарну бесіду за склянкою охолодженого еко-лимонаду. Ну і, звісно, не забути про італійські смаколики, яких тут вдосталь!

Вибір піци в закладі чи не найбільший у місті. Тут навіть найвимогливіший гурман знайде собі щось до смаку. Піца готується виключно зі свіжих інгредієнтів і заправляється спеціальними оригінальними соусами та різними видами італійського сиру.




Авторськими можна вважати кожну піцу чи пасту, яку подають в «Дядя Pizza», адже всі вони – особливі та мають свої неповторні елементи.

«Стелла ді Марі», «Аспараджо», «Центуріон», «Коза-Ностра», «Сициліано» – одні лише назви дають зрозуміти, що про правильне приготування піци тут знають все і їх асортимент величезний! Не оминули увагою власники закладу і тих, хто має специфічні кулінарні вподобання. Для них тут приготують вегетаріанську і навіть солодку піцу. До речі, тісто для основи замішують із борошна власного виробництва. А замовивши особливу дитячу піцу «Кідс» ви ще й отримаєте подарунок для своєї дитини, адже у закладі по-дорослому дбають і про маленьких клієнтів

Фірмовою піцою закладу є однойменна «Дядя Pizza», яка містить в собі аж чотири різновиди піци.









Шанувальники пасти оцінять «Мальтальяті з куркою беконом та овочами», «Тальятелле прошутто фунгі», «Тальятелле зі свининою та овочами», «Пасту поло де вітелло». Гостям закладу також запропонують фреш-пасту, виготовлену з власного борошна свіжого помолу пшениці твердих сортів – «Спагетті Карбонара», «Тальятелле з куркою, печерицями та брокколі», «Тальятелле з лососем та шпинатом» і «Пасту Кідс».






В спеку і дорослим, і малим смакуватимуть охолоджені лимонади власного виробництва на основі свіжих ягід та фруктів. А любителі десертів не лишаться байдужими перед морозивом власного виробництва із натуральних інгредієнтів з добавкою ванілі, шоколаду, халви, ягід.






Українська кухня


Наша традиційна кухня – ситна, кольорова, різноманітна та, безумовно, смачна. Борщ, сало, вареники, пироги смакують усім закордонним гостям. Недарма в багатьох країнах світу відкриваються ресторани української кухні, які користуються неабияким попитом серед відвідувачів.

Неодмінним атрибутом приготування національних страв в Україні є насамперед інвентар. Глиняні печі, горщики, глечики, «вухачі» – кожна господиня вміла користуватися цими речами. Кулінари визнають, що багато страв, приготованих в духовці, не маю того смаку та аромату, яким насичені страви з печі.

Автентична українська піч є унікальною «фішкою» «Словограю» – справжнього патріотичного відпочинкового дворища. Саме у цій печі шеф-ґаздиня готує оригінальні українські страви з поліської, галицької, гуцульської, полтавської та інших традиційних кухонь України.

Інтер’єр «Словограю» не лише оригінальний та затишний, а й повчальний. Стіни прикрашені кольоровими картинами та надписами-цитатами народної мудрості. На вулиці можна знайти чимало вказівників та стендів, на яких розписані афоризми про рідну мову та описані традиції та обради українців.







Меню дворища є справжньою знахідкою для поціновувачів української і особливо волинської кухні. Його розробляли, виходячи з вподобань волинян й споконвічних традицій українців.

Страви, приготовані у печі, дуже смачні й мають особливий смак, адже фактично їжа готується у власному соку й не просто вариться чи смажиться, а тушкується при рівномірній температурі, як це ще в народі називають – «томиться у печі». Так продукти зберігають свої корисні властивості й смакові якості.









Фірмовими стравами закладу є «Голубчики поліські», «М’ясо по-гуральськи», «Кров’янка» й ще багато смаколиків, що подадуть до вашого столу прямо з печі.

Цікаво, що деякі традиційні страви отримали цікаві назви, з якими смакуватимуть ще краще. Наприклад, «Карманадля райська» – свиняча вирізка з яблуком, «Манюхи з пуляркою» – капуста тушкована з крильцями, а «Миня по-поліськи» – вирізка яловича з печеною капустою.

Гості можуть скуштувати «Манюхи з пуляркою», рибою «Батярською», ребрами «Клямра» і багатьма іншими «томленими» в печі стравами. А для підняття настрою неодмінно варто спробувати оригінальні наливки і настоянки – «Калганівку», «Медівку», «Журавлинку», «Хрінівку» та інші.








0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter