​«Равлики – волинська їжа», – відомий шеф-кухар Юрій Хазіпов

27 Жовтня 2017
Відомий кухар, ресторатор Юрій Хазіпов провів майстер-клас із приготування равлика. Він зазначив, що для Волині ця страва абсолютно не дивина, адже тут насправді створені усі умови для розведення равликів, які нічим не поступаються оригінальним французьким.

Секрети гармонійного поєднання равликів, спецій та соусів кухар розкривав на форумі рестораторів West Rest Forum 2017, який 27 жовтня відбувається у культурно-розважальному центрі «Адреналін».



«Равлик повністю зрозумілий нам за смаком. Ближчий навіть, ніж грибні страви чи страви із морепродуктів. Коли вони надходять в ресторан, я їх ще відгодовую листям салату і морквою, а потім саджу на тижневу «голодну дієту» з водою, щоб повністю очистити кишечник, що впливає на смак», – поділився кухар.

Ексклюзивно для гостей форуму Юрій Хазіпов не лише розповів про равликів, а й показав кожен крок приготування делікатесу.



Спершу равликів треба відварити з цибулею, як на бульйон. У відварених равликів треба видалити кишечник, зручніше це робити руками, відчуваючи хвостик, що відрізняється від усього тіла.




На цьому приготування не завершується, адже равликів треба ще протушити хвилин 40 разом із цибулею (можна, також, використовувати шалот) та білим напівсолодким вином.




Якщо плануєте подавати страву у мушлях равлика, їх варто окремо проварити із содою. Яскравим доповненням страви стане ароматне масло.

Для цього треба змішати вершкове масло, петрушку (м’яту або рукколу), лимонну цедру, часник, сіль, перець, а для особливих гурманів – трюфельне масло. Втім, шеф-кухар зізнався, що соус для страви може бути і томатним, і соєвим, усе залежить від смакових побажань та готовності експериментувати.

Правильна презентація равлика до столу – це трохи ароматного масла на дно мушлі, тушений равлик і знову шар ароматного масла зверху.

Їсти страву Юрій Хазіпов радить із підсушеним домашнім хлібом, спершу виливаючи на нього масло, а потім викладаючи равлика.




Гості форуму отримали можливість покуштувати равликів приготованих заздалегідь, оскільки весь процес готування займає чимало часу. Смак порівнювали хто з грибами, хто з ніжною курятиною, але сподобався делікатес багатьом. У ресторанах Юрія Хазіпова теж уже встигли оцінити незвичну страву, яка може стати гастрономічною родзинкою Волині.







Крім того, шеф-кухар розповів, що у майбутньому хоче включити до меню страви із голубів та жаб, але поки не знає, наскільки готові до нових смакових відчуттів волиняни.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter