Кулінар-і-Я: Ароматна риба з овочами від координаторки міжнародного проекту на Волині Оксани Гузь

09 Березня 2017
Текст: Ольга МАГАС
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


«Таблоїд Волині»
продовжує нахабно напрошуватись на кухні відомих волинян, щоб дізнатися і розповісти, над якою смакотою вони «чаклують».

Координаторка міжнародного проекту у Волинській області Оксана Гузь зізнається, що готувати любить та вміє, однак робить це не дуже часто. Шалена зайнятість та насичений робочий графік не надто сприяють куховарінню. Проте, якщо час таки знаходиться, то страви з-під рук Оксани виходять ароматні, корисні та дуже смачні.

«Я не є фанаткою їжі, та не женусь за тим, аби ідеально навчитись готувати щось одне й робити його на всі випадки життя. Люблю експериментувати з продуктами та вигадувати щось просте і цікаве. Дуже полюбляю запікати м’ясо, овочі, рибу. А ось їсти найбільше люблю морепродукти зі шпинатом»



На кухні у Оксани Гузь нас зустрів особливий затишок. На стінах – гарні та стильні картини, біля холодильника – дощечка, зроблена у стилі деку паж і макітра. На холодильнику та підвіконні – особливі вазони: кава та лавр. Господиня каже, що лаврові листочки з останнього завжди кидає у суп.

Запечена риба з овочами

Інгредієнти:


Риба червона (лосось або форель);

Овочі (кабачки; перець червоний; перець жовтий; цибуля; печериці; підварена спаржа)

Мед;

Олія;

Соєвий соус;

Бальзамічний оцет;

Сіль, перець, гілочки розмарину, часник.




«Моя бабуся працювала на фабриці, вишивала серветки, скатертини. Часто брала мене до себе на роботу. Вона вміла і любила смачно готувати. Пригадую, як вона пекла паску. Це був справжній ритуал, всі мали сидіти мовчки, аби не «злякати» тіста. Паска виходила дуже смачною! Саме бабуся дала мені три поради, як різати цибулю і не плакати: потрібно постійно змочувати ніж та саму цибулину водою; потрібно дивитися під час процесу на вогонь, до прикладу, з конфорки; і якщо готуєш на природі, то дивитися на щось зелене, наприклад, траву, кущі, листя….»



Приготування:

1. Печериці почистити. Усі овочі, крім спаржі та кабачків, порізати великими шматками. Кабачки нарізати кружальцями.

2. Рибу порізати продовгуватими шматками.

3. Бритванку встелити пергаментним папером і викласти на неї рядками овочі. Посередині викласти рибу.





«Також моя бабуся навчила мене перед тим, як ставити їжу в духовку, перехрещувати її та казати «Боже, благослови дар цей…»

4. Рідкий мед та соєвий соус змішати. З часника попередньо, вийняти серединку, аби не було гірчинки. Додати подріблений часник та сіль до соусу. Можна брати звичайну сіль, але у мене є трошки особливої – морської часничної, привезеної з Єрусалиму.






5. Рибу полити соусом та викласти на неї гілочки розмарину. Овочі посолити та поперчити і трошки полити олією.





«В моїй сім’ї чудово готують і мама з татом. Тато робить найсмачніший у світі борщ та суп «харчо». Так склалось, що мого дідуся не стало, коли татові виповнилось 13 років, і йому, як найстаршому, довелось взяти чимало дорослих обов’язків на свої плечі. Тато рано пішов вчитися, тому й кулінарію теж освоїв з юних років.

Мамина ж фірмова страва – це холодець. Він у неї виходить ідеальним – прозорим, без зайвого жиру та спецій. А взагалі тато з мамою багато готують разом, наприклад, ліплять вареники та крутять голубці. Обожнюю їхній чорнослив з горіхами та сметанковим кремом…»


6. Овочі та рибу поставити у духовку при температурі 250º на 15-20 хвилин.




7. Вийняти страву з духовки, покропити бальзамічним оцтом. Рибу посипати кунжутом.

«Перша страва, яку я приготувала – гречка у відрі. Я ж була пластункою, і на пластових зборах у нас була справжня польова кухня. Саме там ми й готували гречку у відрі, щоб вистачило на весь колектив. Загалом, пластунська кухня – це щось незвичне та цікаве. Улюбленим смаколиком був крекер, змішаний зі згущеним молоком, горіхами та родзинками. І ось горить ватра, а ми співаємо пісень та їмо той крекер з металевих мисочок, і він такий смачний!..»

Смачного!






1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter