Хто з відомих волинян їстиме на Новий рік «Олів’є»

30 Грудня 2015
Новий рік – одне з улюблених свят українців. Традиційно його відзначають у колі друзів та рідних, п’ють шампанське, їдять мандарини й салат «Олів’є» та слухають вітання Президента. У багатьох є й індивідуальні новорічні традиції: як-от поїздка в Карпати, обмін подарунками чи битва сніжками.

«Таблоїд Волині» розпитав відомих волинян про їх традиції святкування та дізнався, з ким вони зустрічатимуть 2016-й й чи вірять у прикмету «Як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш».

Депутатка облради від «УКРОПу» Ірина Констанкевич хотіла би вірити у цю прикмету. «Я, насправді, не відстежувала, як воно підтверджується життям. Минулий новий рік святкувала сімейно, з дітьми. Націлені були на працю… Цей Новий рік плануємо зустріти аналогічно, – розповідає жінка. – Традиційно, гуртуємося родиною і те сімейне тепло, яке у нас є, підтримує і допомагає в житті. «Олів’є» не готую, надаю перевагу якимось легшим стравам».



Ще один «укропівець» Олександр Омельчук Новий рік традиційно святкуватиме у колі сім’ї. «У мене троє діток, тож головне покласти подаруночки під ялинку. Де проведемо новорічні свята наразі не знаю. Ціни піднялися і питання, чи кудись поїдемо, будемо вирішувати безпосередньо під час дитячих зимових канікул. Так як діти ще маленькі, то традиції святкування у нашій сім’ї лише зароджуються і формуються, – розповідає депутат. – Ми з дружиною ведемо здоровий спосіб життя: не вживаємо алкоголю, не палимо, спортом займаємося. Тож святкуємо запалюванням бенгальських вогнів і новорічних гірлянд. Діти з нетерпінням очікують салютів. Що ж до страв, то без традиційного олів’є, напевно, не обійдеться, бо діти його дуже люблять».



Представник «Радикальної Партії Олега Ляшка» Анатолій Грицюк теж зустрічатиме 2016-й у колі родини. «У мене три дочки, три зятя, п’ятеро внуків, – хвалиться чоловік. – Традиційно збираємося всі разом. Згідний із тим, що як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Звісно, бувають якісь маленькі нюанси, але зустрівши новорічну ніч у дружній сімейній атмосфері, добро супроводжуватиме увесь рік. Щодо новорічного столу, то «коронною стравою» у нас є запечена курка або качка. Інколи однією не обходиться, так як родина велика. «Олів’є» теж готуємо обов’язково».



Головний тренер луцької «Волині», «укропівець» Віталій Кварцяний традиції святкування Нового року підтримує вже більше сорока років. «Новорічні свята зустрічаю з сином, внуками, дружиною − з сім’єю. Цей рік − не виняток, – стверджує чоловік. – Коронною стравою, як і у всіх людей, є «Олів’є», приготоване дружиною. Але я їй теж допомагаю − нарізаю інгредієнти. Погоджуюся з тим, що проведеш Новий рік так, як його зустрінеш. Попередні зустрічали і проводили добре, то й цей, сподіваюся, буде так само!»



Ще один «укропівець» Сергій Леонтьєв серйозно замислився над запитанням про традиції святкування Нового року, адже 2015 рік підприємець, за його словами, зустрів на півдні Індії, у штаті Тамілнад, а планів на цьогорічне святкування іще не має. Каже, що ліпше просто «сісти у літак і полетіти, куди душі забажається». Із товариством, у якому зустрічатиме рік прийдешній, чоловік теж не визначився − у всьому полюбляє спонтанність. А ось із поширеним твердженням, що «як Новий рік зустрінеш, так і проведеш», не погоджується. Каже, що все це не правда і це придумано. Більше значення має те, із якими думками, почуттями і молитвами проведеш перший день нового року − якщо із вдячністю та позитивом, то це гарантія успіху.



Представник ВО «Батьківщина» у міській раді Андрій Козюра вважає, що не важливо, як зустрічати Новий рік і від цього зовсім не залежить його подальша доля. «Основне – запрограмовувати себе на позитив, реалізацію планів, які вибудував. Все це залежить лише від людини», – каже депутат. Минулий рік він зустрічав у дружньому колі, а цей зустрічатиме у сімейній атмосфері.



Депутат Луцькради від «Солідарності» Євгеній Ткачук часто на святкування Нового року запрошує друзів та кумів. «В цьому році святкуватиму з синами, дружиною та невісткою вдома», – розповідає чоловік. 2015-й рік депутат зустрів у дружньому колі за містом, а прикмету про святкування Нового року вважає всього лише гарною приказкою.



«Батьківщинівець» Григорій Пустовіт ніколи не пов’язував зустріч Нового року з його подальшим перебігом. 2016-й рій депутат зустрічатиме у колі родини. Особливо чекає приїзду сина з невісткою та 3-річною внучкою Настею. Дідусь запланував для маленької цілу новорічну програму, включно з головною ялинкою та ляльковим театром. «До кожного свята треба готуватися й проводити його якомога змістовніше», – вважає Григорій Пустовіт.



Представник «Солідарності» у міськраді Артем Запотоцький вже десять років святкує Новий рік у сімейному колі й цього року традицій не зраджуватиме. А от новорічну прикмету вважає просто гарною приказкою, яка не має за собою жодного підґрунтя. «Чим старші ми стаємо, тим менше у нас вимог до святкування», – каже чоловік. У його родині є особлива традиція на перший день нового року: першого січня в гості заходить багато родичів та кумів.



Представник «УКРОПу» у міській раді Микола Дендіберін каже, що Новий рік – чудова нагода проаналізувати прожиті 12 місяців, подумавши, чого ти досягнув і чи багато трудився, що зробив для людей. «З такою нотою треба піднімати келих шампанського й зустрічати 2016 рік. А він буде набагато важчий, аніж 2015-й, але треба бути оптимістом, не здаватися йти вперед і тоді буде все добре», – каже депутат. Новий рік він зустрічатиме у родинному колі.



Секретар міської ради Юлія Вусенко каже, що на новорічні свята її родина дуже любить подорожувати, однак останнім часом така нагода випадає не часто. «Для мене важливіше не «як зустрінеш», а «з ким зустрінеш», тому для мене важливо в це свято бути з чоловіком, дітьми й батьками», – каже жінка. Також секретар міськради зізналася, що готує до новорічного столу «Олів’є», хоча й вважає, що ця страва вже «віджила своє» і є вже більш повсякденною, аніж святковою.



Міський голова Микола Романюк це свято вже протягом багатьох років святкує з родиною і цей рік не стане винятком. На святковому столі мера також буде «Олів’є», а от щодо прикмети посадовець каже, що вона збувається, але не завжди.



Ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан каже, що, на жаль, настрій зовсім не святковий у зв’язку з російською агресією, яка все ще триває. 2015-й він святкував разом з родиною і наступний рік планує зустріти так само. «Олів’є» на святковому столі Коцанів буде обов’язково.



Голова обласної ради Ігор Палиця традиційно зустрічатиме Новий рік разом з родиною й сподівається, що він стане кращим за попередній. Що стоятиме на святковому столі політик не знає, однак точно впевнений щодо салату «Олів’є».



Власник компанії «Гранд Персона» Олег Бровін каже, що кожен Новий рік зустрічає по-різному, однак найбільше йому запам’яталось минулорічне свято. «Дуже гарна приказка про Новий рік, але я думаю, що то неправда, бо кожного року по-різному: інколи скромно, інколи напився, інколи тверезий, інколи танцював, інколи – ні, – розповідає ресторатор. – У минулому році у мене народився онук, і цей рік дуже швидко для мене пролетів. Онук уже й ходить». Цього року бізнесмен чекає дітей разом з онуком в гості. Він сам наряджатиме ялинку й готуватиме для маленького сюрпризи. Щодо святкового столу Олег Бровін каже, що йому байдуже, що там стоятиме, однак впевнений, що «Олів’є» точно не буде.



Керівник волинської поліції Петро Шпига вже багато свят зустрів на роботі й навіть встиг до цього звикнути. За словами посадовця, під час свят часто доводиться працювати у посиленому режимі, однак чоловік все ж сподівається присвятити принаймні годину часу родині.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter