Гречана зупка, «Адвайта» та мохіто: чим смакують на Бандерштаті

07 Серпня 2016
Текст та фото: Інна МАЗУРИК

Ювілейний «Бандерштат» дивує гостей не лише різноманіттям якісної музики, відомими виконавцями та цікавими гутірками, а й незвичайними смаколиками та ароматом польової кухні.

Бандерштатівці показали Району.Луцьк, де можна смачно поїсти та відкрили свої секрети приготування фестивальної їжі.

«В основному жителі наметового містечка харчуються у спеціальних закладах або ж куштують власні страви, приготовані на вогнищі, – розповідає лучанин Олексій. – Найпопулярнішою їжею у нас є варена картопля та макарони, адже їх не потрібно довго готувати. Як виняток – куліш. Ця страва готується довго, але є традиційною для таких фестивалів».

Серед багатьох закладів різного спрямування, на Бандерштаті представлена і татарська кухня від переселенців з Криму: традиційний плов, назли ханум, пахлава, кураб’є. Як зізнається Сервер Зейнідінов, власник імпровізованого кафе, гості фестивалю не часто купують таку їжу, бо полюбляють фаст-фуд. В той же час, чоловік щедро запрошує всіх до частування та показує казан, в якому готується ароматний плов.



«Тірас фест» приїхав на фестиваль з Хотина.

«Ми орієнтуємось на натуральну їжу, – розповідає про концепцію закладу Ігор. – Зараз готуємо картоплю по-селянськи. Там олія, цибулька, нічого лишнього. Сосиски наші називаються «баварські». Дуже слідкуємо за їх якістю, годую ними свої дітей. Особливістю гастрономічних уподобань бандерштатівців цього року є те, що вони не дуже їдять шашлик, але купують хот-доги, картоплю та салати, часто п’ють мохіто».



Найбільші черги покупців зазвичай біля «Мандрівної кухні». Тут окрім ситних страв є і відділ незвичайних індійських і сироїдних солодощів. Як запевняють продавці, все зроблено із натуральних інгредієнтів: молочного суфле, різних видів горіхів, родзинок, джему. Найчастіше на фестивалі смакують десертом «Адвайта».



Поблизу наметового містечка теж завжди витають аромати смачної їжі. Лучанин Дмитро розповідає:

«Ми купуємо сосиски, смажимо крильця, картоплю в фользі з салом. Інколи їмо вже за першу годину, бо тут просто немає вільного часу. Для нас є одне правило: не їсти після шести. Ранку».

На кожному кроці можна побачити вогнища зі стравами в казанах. Смакові вподобання бандерштатівців не дуже вибагливі: ковбаса, крупи, вівсянка з фруктами, бутерброди. Денис та Артем з Дрогобича вирішили приготувати свою улюблену страву – гречану зупку: «Для на нас це – холостяцький рай. Просто, легко і зі смаком».



Настя з Володимира-Волинського теж розказує про особливості харчування на Бандерштаті:

«В більшості випадків готуємо самі. Другий день підряд їмо макарони по нашим студентським рецептам. Хоча не додаємо якихось «особливих» інгредієнтів, але страви виходять більш смачними та насиченими, ніж зазвичай. Вважаю, що все це через ту надзвичайну атмосферу, яка є на фестивалі».












***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter