BLOG на нічку: «Що з’їсти, аби схуднути» або 2 тиждень проекту змін

17 Вересня 2017

Сьогодні у традиційній рубриці «Таблоїда Волині» – недільний блог про луцький проект перетворень «Зміни себе за 8 тижнів».

Що їсти, коли готувати і як не зірватися на ароматну випічку у супермаркеті – про все розкаже журналістка і учасниця проекту Юля Фінковська.

Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання - надсилайте тексти на електронку [email protected].

***
Проблем із переїданням чи постійним звірячим апетитом у мене не було ніколи. Про фаст-фуд, газовані напої, кури-гриль, макарони, майонезні салати тощо у щоденному раціоні ніколи не йшлося, бо якщо я не випробовувала чергову дієту, то неодмінно намагалася харчуватися правильно. Єдиним грішком постійно залишалися солодощі, без яких ніколи не могла уявити свого щасливого життя.

Втім, ознайомлення зі здоровим харчуванням на проекті складалося для мене із суцільних парадоксів і здивувань. Як виявилося, головною проблемою, крім солодощів, було те, що їла я насправді занадто мало! А для того, аби організм повільно, (і надовго!) без стресу прощався з кілограмами, йому треба постійно відчувати себе насиченим. Звісно ж, не бургерами і колою, а отримувати 3 повноцінні прийоми їжі та два перекуси.



Словом, якщо непокоїть трохи зайвого на талії чи стегнах, то варто бути готовим до того, що кожні 3-4 години ви щось жуватимете і чутимете від оточення: «Ей, то ти справді худнеш, бо стільки їси!». А ще треба буде потоваришувати з кількома харчовими контейнерами і прокидатися на 40 хвилин раніше, аби запекти м’яско на обід.



Однак, із власного досвіду можу сказати, що уже через тиждень до усього цього звикаєш, особливо, коли бачиш маленькі, ще не дуже помітні іншим результати, і відчуваєш постійну легкість та енергію.

А тепер кілька практичних секретиків, як не витрачати багато часу на приготування їжі щодня. Сніданок готується дуже швидко (у мене 2 основних смачних і нескладних рецептів для ранку). Вівсяні пластівці заливаю окропом, накриваю кришкою і залишаю на 10 хвилин. До них можна додавати трохи меду, кориці і небагато сухофруктів або горіхів – найперший прийом їжі має бути найкалорійнішим!



Другий варіант мого сніданку – гречка, ядра якої просто заливаю удвічі більшою кількістю кефіру звечора, ставлю у холодильник, а вранці перемішую і насолоджуюся. Можна сюди ж сипнути трохи родзинок.



Під час того, як збираюся на роботу, у духовці печеться куряче філе з найрізноманітнішими овочами на обід.



Для першого перекусу підходять фрукти (300 грамів), фруктово-молочні смузі, горіхи, дієтичні хлібці. Після обіду при схудненні фрукти (і бобові) їсти не рекомендують, тому для другого перекусу можна обрати кефір, творог, овочі, хлібці, зелень.



Вечеря – переважно білкова, тобто творог, нежирне м’ясо (курки, кролика, індички), риба, овочеві салати тощо. Єдині фрукти, які не зашкодять ввечері, – грейпфрут та лимон, але з ними треба бути дуже обережними людям, які мають підвищену кислотність чи інші проблеми травного тракту.



Це дуже приблизна схема харчування в рамках проекту «Зміни себе за 8 тижнів», адже головне урізноманітнювати харчування. Для кращого прикладу додаю варіанти мого меню за два дні зі щоденника харчування, який тепер веду. Пам’ятаю, коли знайомі розповідали про правильне харчування, мені хотілося бачити конкретні приклади.


День 1
08.30 Сніданок – Гречка з кефіром і родзинками (150 грамів)
12.30 Перекус – 2 яблука
15.00 Обід – Овочеве рагу (морква, гарбуз, квасоля, помідор) (250 грамів)
17.00 Перекус – Кефір (250 мл)
20.00 Вечеря – Куряча грудка, запечена з грейпфрутом (200 грамів)

День 2

09.00 Сніданок – Вівсянка із сушеною суницею (150 грамів)
11.00 Перекус – нектарин
16.00 Обід – Запечене куряче філе з болгарським перцем (250 грамів)
18.00 Перекус – 5 гречаних хлібців
20.00 Вечеря – Творог з помідором (200 грамів)

Читайте також: Рецепти застосування насіння льону для схуднення


Ну і на десерт поділюся з вами думками про десерти! Солодощі, моя одвічна Ахіллесова п’ята, уже два тижні не являються мені у страшних солодких снах. Думаю, уся справа в тому, що дозволяю собі вранці мед і родзинки. А ще одна фішка: коли у супермаркеті дивлюся на солодкі батончики і булочки, то усвідомлюю, що для того, аби спалити їх калорії, треба 40 хвилин бігової доріжки, і … відпускає :)

Худнути можна смачно! І навіть, коли колега на свій День народження приносить велетенський «Наполеон», можна переконати себе, що твоє рагу в харчовому контейнері – найпрекрасніша їжа на планеті.

Далі буде!


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter