Волинський митрополит виголосив скандальну проповідь

27 листопада 2015

Керівник Луцької і Волинської єпархії УПЦ КП, митрополит Михаїл (Зінкевич) виголосив палку промову, фрагменти якої потрапили на YouTube і викликали неабиякий резонанс. Відео відразу зібрало величезну кількість коментарів, в яких інтернет-користувачі гостро засудили різкі висловлювання священнослужителя.

У промові митрополит Михаїл заявив, що Бог не чує тих, хто молиться не українською мовою.

«Ви сьогодні в своєму храмі і молитесь на своїй українській мові, а не молитесь на мові окупанта. Бо ті, хто на іншій мові молиться, хай не п… хай не обманює. Нас Бог чує, їх ніколи не буде чути», – впевнений керівник єпархії.

Крім того, владика Михаїл зазначив, що «кожна куплена свічка у храмі московського патріархату – це куплений патрон для вбивства ваших дітей».

«Поховаємо і тих, хто дивиться ще на північ. Багатьох перехоронили і тих поховаємо», – зазначив митрополит, згадуючи про прихильників УПЦ МП.

+1
+4
-1

Коментарі

Якщо раніше я сумнівалась, чи не почати ходити до УПЦ КП, то тепер сумнівів немає. Це не проповідь священника, це проповідь політика. А так не повинно бути.

А я з ним згідний. Підтримую. що кожна свічко, куплена в церкві, ворожої країни, це патрон, яким вбивають наших хлопців. І ніхто мене не переконає,що це не так. Дуже хочу підняти питання, забезпеченням житлом, молодих св*ященників. В церкві повинна бути службова квартира( клебанія). Дуже хотів би, щоб ця просьба, дійшла до о. Михаїла. Нововолинськ,церква. Св*ятої Покрови.

Нічого скандального я не почув. А про патрони і свічки він сказав те що думає багато Українців.

Нічого крамольного у промові, як на здоровий глузд, немає. Прикро, що Волиньпост все більше перетворюється на помийницю і вишуковує скандали там, де їх просто немає

церква мвє бути відокремлена від політики. Бог - один для всіх, і немає значення де молитися.

Як говорить хто чужою мовою, той будує тільки самого себе, а хто пророкує, той Церкву будує. Бо коли я молюся чужою мовою, то молиться дух мій, а мій розум без плоду! Бо коли благословлятимеш духом, то як той, що займає місце простої людини, промовить амінь на подяку твою? Не знає бо він, що ти кажеш.
1-е до коринтян 14:4, 14-14, 16

Розум де пане Михайло? А до речі,-чому це ви вживаєте слов'янізм- Михаіл? Чи вам все одно, що Бог не чує вашого імені? А чому це спільнота мовчить? Свого часу у вівтарі собору молитви перед причастям священство читали слов'янською під час патріяршоі служби Хвіларета - і Михаіл мовчав і Бог не чув... Подвійна мораль якась. Сам соромиться свого украінського правописання імені а інших вчить бути украінцями. Навесні михаіл розповсюджував агітлистівки за КП де писав, що не важливо якою мовою моляться парафіі... Слід згадати слов'янський похорон у Володимирському соборі Євгеніі Петрівни- посестри Хвіларета, чи не святіший його правив? Хвіларет мудріший за Михаіла, бо зважав на поради пана Василя Німчука котрий радив час від часу правити слов'янською- бо це украінська традиція. Хоча Німчук грекокатолик, але виріс в храмі де понині відправа слов'янська з украінською вимовою. І щире вам побажання -щоб ви вже культурно, Михаіле, стулили свою пельку. Ви вже стількох вбили і поранили своіми словесними кулями, що вам і не снилося. КП через вас і таких як ви втрачає авторитет. Ви заборонили о. Гінайла за те що він використовував зброю. А слово це теж зброя- вас треба за такі слова притягувати до відповідальності щодо здійснення психоемоційного насильства над спільнотами людей та розпалювання міжконфесійноі ворожнечі на Волині. Якщо ви з братом в Почаіві свого часу вкрали дуже багато,то це люди пам'ятають і не кричать. А ви кричите, мов той на кому шапка горить. Можете надрукувати рахунки з грошима- скільки і хто на патрони дав -будемо вдячні. А ті пусті теревеньки ваші вже не цікаві. Краще анекдоти сороміцькі перестаньте говорити-знаки владики не соромте. До речі. Агов! Чому цей безпрєдєльщик дозволяє собі п...на проповіді. Люстратори, правоохоронці, агенція розслідувань- чи зайдіть до нього на винце хоч... Михаіле... Вражий сину, подивись хоч на 100гривневу асигнацію в очі Тарасові і прочитай ті такі не рідні тобі слов'янізми. Може дійде!

Чого ви піднімаєте якісь незрозумілі питання. В Україні повинна бути УКРАЇНСЬКА церква. Ви хочете мене переконати в іншому? Ви не любити ні УКРАЇНИ, ні своєї(московської)церкви ні самі себе. І поки вам, яничарам, не позакривають пельки, України не буле. Хоч вона вам і не потрібна
.

В Украіні має бути УКРАІНСЬКА ЦЕРКВА З УКРАІНСЬКИМИ МОЛИТВАМИ!!!!
.. а не молитися мовою окупантів і ходити та робити якусь благодійність в ту церкву, яка підконтрольна Москві!!

Так, однак вона має бути саме КАНОНІЧНОЮ церквою, котрою Глава є - Сам Бог. Я щиро сподіваюсь, що істина Українська Православна Церква (що на даний час підпорядкована Московському Патріархату) здобуде автокефалію, якщо на те - !!! - буде воля Божа. А розколи (УПЦ КП, УАПЦ), як би нам не хотілось, зостаються розколами, і необхідно дивитись правді в очі, а не видавати бажане за дійсне. Слава Богу навіки! Слава Україні!

Щоб Михалко більше квартир скупив і не тільки на вул. Лесі Украінки несіть йому несіть.

Отець Михаїл дуже толерантно висловився. Бо якби мене запитали про УПЦ МП, то багато "пі" треба було б вставити. Бо перебуваючи у Почаївській Лаврі, в мене вже руки чесалися заїхати деяким "служителям культу" по пиці за їхні вислови на адресу вірян УПЦ КП. Благо дружина не дала гріх на душу взяти.

Чесно кажучи, щодо "пі" при висловлюванні про МП - сам таким дуже грішив в свій час. Однак, Бог мені поміг зрозуміти: потрібно розрізняти, що є кесарево - державне, а що є Боже. Християнська Церква не може бути створена нова. Вона є неподільним Тілом Христовим (Апостол, Священне Писання). Щодо автокефалії від Москви - я сам ЗА, однак це має бути канонічно. А зараз істиною Христовою Церквою є тільки УПЦ (МП). І приносити покаяння варто саме в ній, бо тільки там Святі Таїнства є дійсними.

Які таїнства? Якщо московський піп зможе воскресити померлого- тоді можна повірити, що московська церква правильна, а якщо ні - то московські попи працюють заради наповнення своєї кишені й пропаганди руського миру. Нам такого не треба. Ходімо в УПЦ КП й УГКЦ й залишаймо гроші в Україні, а не в окупанта!

Прикро, що владика Михаїл, так висловився про російськомовних людей. Сама ходжу в Собор і дуже поважаю владику. Але хочеться сказати, що є люди, які народилися в Росії, розмовляють російською мовою, але живуть в Україні, душею та серцем переживають за Україну, допомагають в силу своїх можливотей і є більшими українцями, ніж ті, хто щиро розмовляє українською мовою та б'є себе в груди, що він - УКРАЇНЕЦЬ. Українцем не народжуються, українцем - стають. І думаю, що Бог чує всіх нас, якою б мовою ми з ним не говорили, якщо це щиро!!!!!! А стосовно свічок в храмах московського патріархату, то в чомусь з ним погоджуюсь. Потрібно завжди шукати компроміси, і щоб збільшити кількість парафіян в храмах, не можна бути так налаштованими. Навпаки, маєте допомагати людям приходити до Бога, хай навіть по краплинці. Я колись прийшла до Собору, коли мою сестру вигнали з Храму "Всіх святих землі Волинської" за те, що вона була в штанах. І завжди знаю, що можу зайти в Ваш храм в будь який час, в штанах чи спідниці, з хустиною чи без, але мене почують і я зможу щиро помолитись, коли моя душа цього потребую. За що Вам щиро дякую!!!!

Боже! Ти бачиш як Михалик, любий друзік наш зайшов далеко. Вже приміщення пам'ятки-семінаріі давно спалив, і рештки з територіі собору похованих католицьких монахів вивіз до парку культури і відпочинку- просто неба викинув на дитячий майданчик!!! Кістки людей лежали там аж доки іх не зібрав О. Златогорський та захоронив. М. Романюк навіть допоміг з тимчасовим притулком для зібраних решток поки не було де перехоронити. А як важко було, коли з відома та благословеня міхаіла на проспекті Волі сваі під церкву забили простісінько в могили і тіла похованих там. Без рятівних та дослідницьких робіт, без перепоховань! Ми відспіваємо іх! Сказав настоятель того місця і побажав Златогорському копати(проводити розкопки) в Папуа Новій Гвінеі... Оце ми шукали благодаті, але нечемна людина зробила зауваження і ми пішли в собор. Нам не роблять тут зауважень, бо самі на них не реагують. Боже нагадай ім про Себе і заповіді! І невже після таких діянь Ти даєш ім благодать? Амінь.

За хрести і решту атрибутики, яку використовує КП, можна купити не тільки кулю, а гранатомет і ще потужніші речі, які відносяться до терміну "ЗБРОЯ". Нащо сам користується продукцією, яка виробляється в місті Софрино Російської Педерації? Де патріотизм в діях очільника так званої "УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ"????????????

Перепрошую, що не Михаілівський монастир КП Києва має великий магазин з безліччю продукціі котра має на собі клейма логотипу заводу Софрино Ерефіі.

Я ходжу в Собор. Мені дуже подобається як служать наші українські священники, а особливо Владика Михаїл. І коли ми уже позбудемось москальщини і в духовному житті також...

- К.Маркс :У державі державною мовою не розмовляють гості, наймити і окупанти.

- Ліна Костенко: Нації помирають не від інфаркту: спочатку їм віднімає мову…

Дивний сон: неначе Філарет, промовисто і владно, закликав всіх задуматись над тим, що всі ми украінці." Годі свари, годі чвари! Христос наш патріарх і ми всі християни! Живіть у згоді і добрі нема УПЦ МП є УПЦ, бо де факто і де юре говорять нам про це. Всі громадяни з тризубими паспортами- священство і миряни- всі украінці. Не сваріться, не забирайте храми, не роздирайте сім'і, села і родини. Бійтесь Бога а не політичноі ви сили. Нас розсварили, розвели, спровокували і на ешафот за дурнів повели. Як будемо людьми то будемо всім милі. Як будем як цапи то всі будуть на нас..." І бачив я, як люди розквіли, як зникнув демон ворожнечі і війни. І запанувала воля Божа на землі. О Господи!-прокинувсь я- невже це тільки сон?

Леніна не цитуєте дівчата? Шо пари прогуляли 30 років тому? Казав той проклятьем заклейменний шо скільки мов знає людина стільки разів вона людина. Мені теж дуже неприємно шо в Києві штокають і какають на кожному кроці. Вже й по телевізіі показують більше русоговорящих бійців Збройних сил Украіни. І шо ім всім робити? Дивитися на нас які ми злі хуманоіди? То ім взагалі мову відійме.

З великоі літери це тільки Бог. Коли про земного пишете з великоі то це ознака чи невідання, чи превеличного егоцапізму.

це відео то бред вони богу хай служать

це відео то бред вони богу хай служать

Шановне панство. Читаючи коментарі, починаю розуміти, наскільки тупіння відбувається в рядах людей. От скажіть будь ласка - хто дозволив рпц мати право на православ'я??? Якшо не помиляюсь, то в світі 12 православних церков, і рпц і упц мп лише одна з них. Далі - де в світі ви бачили, щоб люди проводили молитви, щоб люди не розуміли їх?? Це та ж сама політика хагарбання. І навязування культури, мови і традиційності іншого народу. Рускіє завжди мали вище право на все, яким самі себе наділили. І тому Михаїл сказав все правильно - своя країна - своя церква і мова молитви. І глибоко накакати на те, шо там будуть пищати попи з мп чи бабці з православям головного мозку.

Чому 15 січня 2015року у серці Киівського патріархату- Володимирському соборі Києва правили панихиду слов'янською мовою? Складається враження , що там багато мудріші священики і владики ніж у нас в Луцьку Михаіл. Я вже не кажу про те про що ви промовчали- хто з існуючих світових Православних Церков дозволив КП мати право на православіє? Ніхто! Значить це порушення- розкол! А кому Церква не Мати -тому Бог не Отець- св Кіпріан Карфагенський сказав, почитайте. Св. Іоан Златоуст: гріх розколу не змивається навіть мученицькою кров'ю. Це наша загальна проблема, яка виникла з подачі Л. Кравчука через Філарета. Якщо в світі смішно виглядає самопроголошений президент, то патріарх самопроголошений як і його структура просто не сприймаються православним світом. Мойсей водив людей по пустелі 40 літ поки не повмирали ті хто жив у рабстві. Бог його вів, давав чіткі релігійно - державні вказівки як жити, діяти, молитись. Не було партій, політиків і таких роздирачів як у нас 25 років були. Що зроблено за ці роки? Де заводи, фабрики, житло, робочі місця? Де люди? - по всьому лиці землі. Верхи і злодіі з жиру бісяться,а люди бомжами стають. Ще тільки в Церкві треба декому своі порядки навести. Греки Мефодій і Кирил спілкувалися зі слов'янами, азбуку уклали, мову зодягнули в письмена, служили в Римі першу літургію для слов'ян. Морави, болгари, украінці, московити та інші ці письмена полюбили. Не так як наш недовчений митрополит михаіл люди чинили. Вони ширили Слово Боже яке не різнить людей. А Михаіл різнить і в цьому його гріх.

Отець Михаїл сказав все чітко і нормально. Що тут спорити? Сказав правду. В Почаїві тебе навіть не посповідають якщо ти не в Московському патріархаті хрещений! А люди ходять туди і бабло їм платять. І отець Михаїл правильно сказав на що ті гроші йдуть. Поляки мають свій православний патріархат, хоч основна їхня релігія католицизм, а ми ні. Коротше глибока пошана отцю Михаїлі.

Пані та Панове! Ви кожен висловлюєте свою думку про проповідь Михаїла, а забуваєте, що в країні йде війна РФ по знищенню України. Війна розпочалася ще далеко до утворення КП (голодомори, тощо). Москва впродовж столітть знищувала Україну, починаючи з Переяславської угоди (1654р.). До братніх стосунків з Московією 100% українців розмовляли українською мовою. Питання до прихильників МП: "Чиї священники благословляють сепаратистів на вбивство українських захисників?" - Ваші, панове! УПЦ МП перед анексією Криму привозило чудотворну ікону з Росії в АРК, яку супроводжував Гіркін (він же "Стрелок")... Совпадєніє? На дзвінниці храму УПЦ МП сепаратиський снайпер вбивав наших Героїв. Совпадєніє? Блаженніший митрополит Володимир Сабодан раптово помер, після того, як почав розмову про об'єднання з Філаретом. Так його плідно лікували в ізоляції від світу цього... Більшість українських духовних святинь окуповані московським патріархатом, а українців не пускають до них, якщо ти не прихильник МП. Це нормально? А як можна бути прихильником Москви, коли вона знищує Україну? Так, панове, саме визнана світом РПЦ на чолі з кірілом підтримують свого шизанутого президента. Де ви бачили, щоб в країні існувала церква підвласна окупанту? НІДЕ, тільки в нас! До уваги тих, хто кричить, що потрібно молитись на церковній слов'янській мові: "Спочатку дослідіть свою історію та свою мову, а потім стверджуйте, що МП править на старослов'янській". Нічого спільного там нема. Більшість слів перекручено на московський лад. А старослов'янська була більш наближена до української. В час війни потрібно всім гуртуватись, щоб перемогти агресора, а не йти до нього на поклон. Багато з тих, хто себе переконує більшою "благодаттю", навіть не знають, що таке "Пакі і пакі", "Іже хєрувіми", "Вонмєм" і т.д. Безліч конфесій моляться мовою, яку вони знають, а не шукають якісь слова в сусіда. Рекомендую для україномовних прочитати статтю http://parafiya.io.ua/s93282/hvalimo_boga_ukraenskoyu_movoyu_mitropolit_... . Дуже багато можна говорити і писати, але висновок повинен зробити кожен сам. В нас димократія, тому я маю повне право висловити свою думку. Я не проти, щоб кожен українець молився мовою, яка йому ближча - я проти московської патріархії на Україні, особливо під-час війни! P/S. Московська патріархія підтримувала Януковича на президентських виборах, хоча церква має бути відокремлена від політики, що відіграло вирішальну роль в перемозі яника, що спонукало до більшого розкрадання країни, Майдану, Небесної Сотні, війни...

скажу просто і коротко. владика сяде і надовго.
бо є зрозумілі речі - там, церковна конкуренція, захоплення чужого майна, це все суто цивільні справи. а є дещо, що переходить всі межі. брудного рота треба прикрити.

Раз такой умный - а ну ка, попробуй его
посадить! Что, кишка тонка?

Варто відзначити, що проповідь священнослужителів потрібно слухати повністю. Отоді можна вловити всю суть, що він хотів сказати.
А суть слів митрополита полягає в наступному, що коли людина знаючи українську мову, виголошує молитви слов'янською, не знаючи її, саме тоді на думку владики Бог не чує таких молитов.
Принцип - "ти сам знаєш, що ти просиш"

А тепер критика самого тексту. Шановні "журналісти", бо професіоналізму в написанні зі свічкою шукати... Чому цитата розшифрована заангажовано? Сказано хай не.... Без всяких там "п" з крапками... Наступне, чому відео, точніше фрагмент його із промосковського видання, і яке обрізано писаками з МП... Є офіційний ресурс КП на Волині, будь ласка посилайтеся на повне відео, де вказано чиє воно.. Чи пари, коли мова йшла про авторське право всі в соло посиділи...

Цікаво, а що в московському патріархаті політики нема???? Смієтесь!!! Там не пустять в храм як тільки скажеш, що охрещений в украінській церкві, та щей обматюкають. То оце храм без політики???? І взагалі проповіді треба розуміти, а не стояти як барани і дивитися на священника, про що ж то він говорить.

Сяде ваш михасько, це однозначно!!!! Ви мені можете вірити, можете не вірити, але такої корупції, яку створив і підтримує михась в Луцьку, навіть неможливо придумати чи уявити. Цей тип відкриває двері ногою в будь-який кабінет державного службовця і прямим текстом з порогу заявляє, що йому потрібно вирішити. Відмовити - неможливо! Відразу втрачаєш посаду. Але це лише краплина в морі 'діяній' михасика. Чого лише варті його щотиждневі походи до голови одного з волинських судів, який чемно кожен раз засовує в кишеню блаженнішого пачку доларів...

Чим гризтися,не знаючи за що,краще піднімімо питання,як забезпечити молодих св*ященників житлом. Вони прийшли, молоді.енергійні, хочуть служити, але жити нема де. Знімають і платять і за квартиру і за послуги. До того ще і по двоє діток. Чому немає , при церкві, службової квартири(КЛЕБАНІЇ). Просим переходити в нашу церкву.то поможім їм. Інакше не втримаємо. Думаю о. Михайлу, є над чим подумати. Прихожанин церкви Св*ятої Покрови, м. Нововолинськ.

Додати новий коментар