Хто «владарює» волинськими ринками

24 Грудня 2015
Нині модно купувати речі під відомими-невідомими брендами, міряти і вибирати їх у теплих примірках торгових центрів, а не в ятках на морозі. Та й купувати продукти в супермаркетах зручніше і тепліше, ще й носити «клунки» за собою не треба, бо є зручні візочки. Однак, масові ринки не втрачають своєї актуальності: чи то ціни нижчі, чи то м'ясо свіжіше… Як виявилось, ринків в Луцьку аж 18, дев’ятнадцятий ринок юридично розташований за межами міста.

Про те, хто ними керує та «владарює» розповів у своєму матеріалі Юрій Горбач спеціально для видання «Наші гроші». Виявилось, що найбільші ринки Волині належать обласній споживспілці, менші – колишнім очільникам Партії регіонів, підприємцям і родичам чиновників.

Найбільші ринки під одним дахом

Два найбільші ринки обласного центру Волині – «Завокзальний» (в народі – «Варшавський») та «Центральний» (або «Старий ринок») належать Волинській обласній спілці споживчих товариств.

[caption]
Центральний ринок Луцька. Фото: «Четверта влада»[/caption]

Серед засновників Волинської облспоживспілки – 12 споживчих товариств у Волинській області. Нині більша частина споживчих товариств має цілком конкретних осіб-засновників. Головою правління Волинської обласної спілки споживчих товариств з 2008 року є Марта Кандиба. Вона ж одна із засновниць споживчих товариств «Центральний ринок м. Луцьк» та «Луцька база продовольчих товарів». Перший заступник голови – Володимир Горгут, заступник голови облспоживспілки – Світлана Завацька.

Чимало їхніх родичів значаться засновниками споживчих товариств, що входять у склад облспоживспілки. Наприклад чоловік Марти Кандиби Олег – серед засновників СТ «Завокзальний ринок», дочка Володимира Горгута Людмила – у СТ «Нововолинський ринок», а родичка Світлани Завацької Оксана Завацька – у СТ «Горохівський ринок».

[caption]
Завокзальний (Варшавський) ринок Луцька. Фото: «Четверта влада»[/caption]

Волинській облспоживспілці належить і «Худобо-фуражний ринок» у Луцьку. Тут, як зрозуміло із назви, торгують переважно худобою, живою птицею та кормами. Загальна площа цього ринку становить 3 тисячі 740 кв. м.

Проте комплекси «Центральний ринок» і «Завокзальний ринок» не повністю належать облспоживспілці. До них входять ще кілька менших, але окремих ринків.

Ринки кандидата в мери

[caption]
Ринок «Скорпіон-сервісу» між «Ювантом» і Завокзальним ринком. Фото: «Четверта влада»[/caption]

Поблизу Завокзального, або як кажуть в народі Варшавського, ринку розкинулося ще кілька дрібних ринків. Один із них – ринок із кількох торгових рядів між ТЦ «Ювант» і власне Завокзальним ринком. Офіційної назви він не має. Тут здебільшого торгують одягом. Приватна фірма «Скорпіон-сервіс» належить місцевому бізнесмену Василю Токарському, директор фірми – Віктор Мохнюк. У 2010 році Василь Токарський балотувався на посаду міського голови Луцька. За підсумками виборів набрав 5,4% голосів і зайняв шосте місце. У 2013 році балотувався у депутати до Луцької міської ради, але програв юрисконсульту «Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Ігорю Поліщуку. Фірмам Василя Токарського належать і два торгових центри «Ювант» у Луцьку і Ковелі.

[caption]
Власник двох ринків поблизу Завокзального і Центрального ринку Василь Токарський. Фото: vidomosti-ua.com[/caption]

«Новий» і «Шанс»

Це ще два ринки поблизу Завокзального ринку Волинської облспоживспілки. Обидва розміщуються на вулиці Кравчука. На першому торгують переважно продуктами, канцелярією, побутовою хімією тощо, на другому – переважно будівельно-промисловими матеріалами. Ринок «Новий» розкинувся на 3 340 кв. м., а ринок «Шанс» – на 1 862 квадрати.

Земля під ринком «Новий» належить підприємцю Олександрові Овчаруку. Він також є головою споживчого кооперативу «Луцька солідарність», а в 2010 році балотувався в депутати до Луцької міськради, але не пройшов.

Землю під ринком «Шанс» орендує підприємець Петро Шугай. Цьогоріч йому продовжили оренду ще на п’ять років.

Ринок «секонд-хенду»

Поблизу Центрального ринку Луцька земельну ділянку площею понад 5 250 кв. м. орендує приватний підприємець Любомир Пахолко. Договір оренди на 25 років з міською радою укладений ще у 2001 році. Тут облаштований ринок, на якому переважно торгують секонд-хендом і дешевим одягом з Китаю й Туреччини.

Підприємець Любомир Пахолко також є співвласником «Нового ринку» у селі Рованці.

«Формула»

[caption]
Ринок автозапчастин «Формула». Фото: «Четверта влада»[/caption]

«Формула» – ще один ринок, який розташований по сусідству із Завокзальним ринком Луцька. На «Формулі» торгують автозапчастинами. Цей ринок розкинувся на 1,02 гектара. Частина цієї землі перебуває в приватній власності ТОВ «Формула» ЛТД, частину землі фірма орендує, зокрема і для функціонування парковки.

Засновниками ТОВ «Формула» ЛТД значаться лучани Дмитро та Олександр Мельничуки. Дмитро Мельничук є і директором підприємства, а в 2006-2010 роках він був депутатом Волинської обласної ради від ВО «Батьківщина».

«Пасаж»

[caption]
Торговий комплекс «Пасаж» у Луцьку. Фото: «Четверта влада»[/caption]

Ринок «Пасаж» розміщується по сусідству із Завокзальним ринком Луцька. Тут торгують переважно продуктами, є ряди для оптової торгівлі. Ринок розкинувся на 0,9 гектара землі, більша частина якої перебуває у приватній власності ПП «Виробничо-комерційна фірма «Домінанта», а решта – в оренді цієї ж фірми.

Єдиним засновником ПП «ВКФ «Домінанта» є місцевий бізнесмен Леонід Джулінський. Він же власник торгового центру «Караван», який розташований на цій же ринковій землі. На місцевих виборах 2015 року Леонід Джулінський балотувався в Луцьку міську раду разом із Партією зелених, однак ні партія, ні сам бізнесмен в раду не пройшли. Незадовго до того у Луцьку спалахнув скандал за його участі: бізнесмен нібито захотів збудувати будинок для сиріт поряд зі своїм маєтком і біля будинків колишнього заступника мера і депутата міськради.

«Північний ринок» і ринок «Лучеськ»

Земля під цими ринками, де торгують переважно продуктами, одягом, побутовою хімією, дитячими іграшками, перебувають в оренді приватного підприємства «Торговий альянс».

Земельна ділянка на проспекті Відродження під ринком «Лучеськ», поблизу однойменного готелю, також перебуває в оренді ПП «Торговий альянс». Площа ринку – 3 тисячі 425 кв. м.

Засновником ПП «Торговий альянс» значиться Ольга Полячек, директором фірми – місцевий бізнесмен Едуард Полячек. Він же керує ще кількома підприємствами: ТОВ «Парк Отель», ТОВ «Югсервіс груп», ПП «Стронград» та ще й голова ОСББ «Парковий по Волі». Крім того, Едуард Полячек тривалий час є акціонером і директором ПрАТ «Готель «Лучеськ». Бенефіціарними власниками цього підприємства значаться брат Едуарда Леонід Полячек та акціонер місцевого ПрАТ «Волинський шовковий комбінат» Олександр Кропива.

ПрАТ «Готель «Лучеськ» належав однойменний готель у Луцьку, однак наприкінці 2012 року в готелі розпочалася реконструкція уже за замовленням ТОВ «Три Л», що належить сім’ї колишнього голови «Укртранснафти» Олександра Лазорка.

«Привіз»

[caption]
Ринок «Привіз». Фото: «Четверта влада»[/caption]

На ринку «Привіз» у Луцьку торгують здебільшого продуктами. Найчастіше сюди з’їжджаються селяни аби реалізувати свою продукцію. Ринок розкинувся на понад 2 тисячах кв. м. Землю під ним орендує ТОВ «Екопрод». Директором ринку є Петро Талімончук.

Засновниками ТОВ «Екопрод» значаться особи із відомими у Луцьку і на Волині прізвищами: Людмила Башкаленко (вона ж і директор підприємства) та Іван Смоленг. Статутний фонд підприємства становить 1 мільйон 173 тисячі гривень.

[caption]
Іван Смоленг та Олександр Башкаленко. Фото: www.volynnews.com[/caption]

Авторинок

Авторинок у Луцьку досить популярний, оскільки область межує з Польщею. Офіційна площа луцького авторинку становить 64 тисячі кв м, стихійно ж автомобілі продають ще вздовж кількох вулиць, які ведуть до основної частини ринку.
Серед засновників ТОВ «Волинь-Автопарк», яке отримало ділянку в 2015 році, значаться Олександр Романюк та ТОВ «АЛФ Капітал». Бенефіціарний власник підприємства вказаний один – партнер Алфьорових Володимир Румянцев.

«Новий ринок»

[caption]
«Новий ринок» у селі Рованці. Фото: Google Maps[/caption]

«Новий ринок», який хоч і розташований поза межами міста у селі Рованці, проте планувався для розвантаження луцьких ринків. Кілька років обговорювалися пропозиції стосовно перенесення на його місце Центрального ринку Луцька, а торік розглядався варіант перенесення сюди навіть авторинку. Проте все це залишилося лише варіантами і «Новий ринок», нині вже з чималою кількістю торгових павільйонів заповнених лише на невелику частину, функціонує сам по собі.

Загальна площа земельної ділянки, що належить ТОВ «Дельта-7», – майже 6 гектарів. На 2,5 гектарах із них і розташований «Новий ринок».
Серед засновників ТОВ «Дельта-7» – чотири особи з рівними частинами в підприємстві: Любомир Пахолко, Анатолій Цейко, Таїсія Бобрис та Ніна Пахолко. Директор підприємства – син Любомира Пахолка Ігор.

Як уже зазначалося, Любомир Пахолко – власник ринку по сусідству із Центральним ринком Луцька. Анатолій Цейко – брат відомого у Луцькому районі підприємця, колишнього (квітень – вересень 2014-го, – авт.) голови Луцької райдержадміністрації Юрія Цейка. На виборах до парламенту 2014 року Юрій Цейко балотувався як самовисуванець, але в Раду не потрапив.

Інші ринки

Ще чотири менших ринки Луцька належать приватним підприємцям. Так, земля під ринком на вулиці Конякіна в 40-му мікрорайоні перебуває в оренді підприємця Ольги Дубини. Його площа – 796 кв. м. Тут переважно торгують продуктами, квітами, косметикою.

Земля під ринком в мікрорайоні ЛПЗ перебуває в оренді підприємця Наталії Загородньої. Його площа – 1 791 кв. м. Тут здебільшого продають харчові продукти. Наталія Загородня також є директором і засновницею підприємства з назвою ринку ТОВ «Ринок Дружби народів» разом з Ольгою Боднарчук, Сергієм Лесніком та Юлією Михєєвою.

Власником ринку «Львівський» на вулиці Львівській площею 1 646 кв. м. є підприємець Руслана Крикота. Їй і належить земля під ринком. У 2013 році суд постановив припинити діяльність цього ринку через борг підприємця Руслани Крикоти перед Луцькою міськрадою за використання земельної ділянки не за призначенням. Фактично, за словами представників прокуратури, ринок тут облаштований незаконно й існує вже 13 років. Призначення цієї ділянки – під будівництво житлового будинку, а не під діяльність ринку. Нині поруч з ринком триває будівництво багатоповерхівки, але торгові точки продовжують працювати.

[caption]
«Книжковий пасаж» перед Центром надання адміністративних послуг Луцької міської ради. Фото: «Четверта влада»[/caption]

Ринок «Книжковий пасаж», що в центрі Луцька, належить Володимиру Пахольчуку. Його площа – 525 кв. м. Як пишуть ЗМІ, у 2002 році громадянин Володимир Пахольчук отримав в оренду на 25 років землю під «Книжковим пасажем». Уже в 2004 році, згідно з рішенням виконкому, їх павільйон отримав статус «ринок». Однак орендар не оформив належну документацію. Орендар ділянки Володимир Пахольчук є засновником приватного підприємства «Ринок Книжковий пасаж», його директором значиться Ірина Пахольчук.
0

Читати ще

Коментарі

Дуся

Поміняйте фото на Книжковому

Дуся

Не дякуйте, будьласка!

Світлана Завацька

Дуже дуже дуже корисний

Антон

Ось вони масони Луцька.

Ю3ер

ХТО ХТО.... КАЦАПИ. МОЧІТЬ

обана

оце мафія, ага.

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter