Хорзов та Алєксєєв розповіли, що думають про виступи українських артистів в Росії

20 Лютого 2018

Питання виступів українських артистів у Росії давно збурює українське суспільство. У країні заговорили про відповідальність артистів, котрі виступають в Росії. Пропонують запровадити штрафи та інші адміністративні обмеження.

У студії політичного ток-шоу Протилежний Погляд LIVE цього разу дискутували, чи може мистецтво бути поза політикою? Чи мають моральне право українські виконавці виступати в Росії? Чи варто забороняти радянські фільми, щоб викорінити «совок» з українців та чи повинна культурна еліта йти у політику?

Гостями студії стали: бізнесмен-ресторатор Роман Хорзов та громадський діяч, член виконачого комітету ЛМР, Ігор Алексєєв.

«Чи мають моральне право українські артисти виступати в Росії?», – розпочала дискусію ведуча програми Галина Падалко.

«Згідно з чиєю мораллю? Згідно з моєю мораллю? Чи їхньою?.. Це поняття дуже суб’єктивне. У кожного своя мораль. З точни зору моєї моралі – це катигоричне «ні», тому що ми воюємо. Ми знаходимося у стані війни з країною. Будь-які реверанси, навіть якщо їх назвати « безобидными». Це комерційний проект. Людина їде заробити гроші. Це однаково суттєві іміджеві втрати для країни...в очах світу.

Це принизливо... Але я не маю права шарпати людину за руку і казати: «ти не їдь». Це його вибір. Натомість: я, наділений владою, не вішав би ніяких ярликів, не маркував би їх, не роздавав би їм якісь бірки. Людина, яка хоче будувати свою кар’єру, має право зробити так само як, наприклад, Повалій – виїхати з країни. Абсолютно без проблем. Російський ринок великий...

Тобто, якщо ви вирішили, що вам зручно заробляти гроші в Росії, ви змінюєте громадянство, перестаєте бути українцем, українським артистом, і робите собі кар’єру там», – прокоментував Алексєєв.



Роман Хорзов
погодився зі слушним зауваженням свого опонента щодо суб’єктивності поняття «мораль» та розповів про свою позицію.

«Мораль – дуже «скользка» штука. Вона трактується з кожної точки зору по-різному. Я скажу так: моральність – річ неоднозначна, тому у цьому питанні я керуюся законодавством. Для мене як для громадянина цієї країни єдиною правильною мораллю, з якою я погоджуюся, є законодавство.

Прописані норми, регламенти. Якщо держава каже: «це можна», то я це роблю, а це «не можна» – я це не роблю. «Цих запрошуйте. Цих не запрошуйте» – окей.

У цьому випадку я можу не погоджуватися, але, якщо держава регламентує і регулює, вона бере на себе зобов’язання, що так треба. Я буду слухатися. Якщо заборони немає, то ми будемо вирішуватим згідно з своїми побажаннями, як чинити у тій чи іншій ситуації», – зауважив ресторатор.


Продовження дискусії можна переглянути на каналі ток-шоу Протилежний Погляд LIVE у YouTube:

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter