Опера, балерина у повітрі і гігантські ведмеді: чим дивувала «Ніч у Луцькому замку-2017». ФОТОРЕПОРТАЖ

02 Липня 2017
Фото: РОМАН ДОМБРОВСЬКИЙ
Текст: Оксана ФЕДОРУК


Театр, опера, балет і танці - цього року на гостей арт-шоу «Ніч у Луцькому замку» чекала унікальна програма за участю найвідоміших європейських театральних колективів та українських виконавців.

Одну із найяскравіших культурних подій міста вже дев’ятий рік організовує Луцька міська рада. Цьогоріч не обійшлося і без допомоги спонсорів.

У рамках арт-шоу спеціально до Луцька з прем’єрою приїхали європейські театралізовані шоу, які вперше виступили в Україні.

Окрім театральних та музичних постановок, на відвідувачів чекали: алея майстрів народної творчості, фудкорт, дитяча анімація, фотозони та розваги. Ті, хто не потрапив усередину Замку Любарта, могли спостерігати за дійством на великому екрані, який встановили на Замковій площі.





Як розповів виконувач обов’язків міського голови Ігор Поліщук на захід завітали і члени Ради Європи, яких запросили сюди спеціально для того, щоб вони побачили, що у нас відбувається. Єропейці, за його словами, залишились вражені і задоволені побаченим.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЩО ІГОР ПОЛІЩУК ОТРИМАВ У ПОДАРУНОК ВІД КОЛЕГ НА «НОЧІ У ЛУЦЬКОМУ ЗАМКУ»

Арт-шоу у стінах замку розпочалось з театралізованого дійства «Саміт у Луцьку» і церемоніалу «Вогонь Луцького замку».

Виконав цей ритуал Львівський академічний театр «Воскресіння». Справжня містерія та актори на ходулях перенесли лучан та гостей міста у Середньовіччя.



Разом із оркестром за участю артистів національного симфонічного оркестру та солістки Віденської оперети Катаріни Корезі-Лал гості відвідали справжню оперу.

Звучала класика, шедеври оперного жанру і навіть твори Шевченка у виконанні заслуженого артиста України, соліста опери у Варшаві, Празі та Копенгагені Андрія Шкургана.






Львівський театр «Воскресіння» представив у Луцьку вуличну виставу «Глорія». Її можна сміливо назвати вогняною виставою, адже полум’я, факели та іскри були невід’ємною частиною постановки.










На головній сцені «Ночі у Луцькому замку» також виступив «Київ модерн балет» під керівництвом відомого хореографа Раду Поклітару.





Вони представили публіці «Дощ» – хореографічну фантазію Поклітару на музику народів світу та Й.С.Баха. Може, не всі зрозуміли ідею автора, та хореографічні та акторські здібності танцюристів точно не могли залишити байдужим. А в кінці постановки на сцені і справді пішов дощ.






Справжньою родзинкою цьогорічної програми став номер італійського проекту Molecole Show - балерина, яка танцювала у повітрі, надзвичайно вразила лучан.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЯК ВНОЧІ НАД ЛУЦЬКИМ ЗАМКОМ ЛІТАЛА ІТАЛІЙСЬКА БАЛЕРИНА НА ПОВІТРЯНИХ КУЛЯХ





Не менш вражаючим дійством стала вистава театрального колективу Remue Ménage, який приїхав до Луцька із Франції. Особливо магічним виступ французького театрального колективу став під час нічної арт-програми.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: УНОЧІ ЛУЦЬКИМ ЗАМКОМ РОЗГУЛЮВАЛИ ВЕЛИЧЕЗНІ ВЕДМЕДІ




Підкрив серця присутніх і український композитор, піаніст-віртуоз Євген Хмара.

Своє концертне шоу в Луцьку він представив у новому статусі Yamaha Local Artist. Євген став першим в Україні музикантом у рояльному сегменті, який отримав цей поважний статус. Цим званням можуть похвалитися такі відомі на весь світ композитори та музиканти як Елтон Джон, Стіві Уандер, Джастін Тімберлейк, Еббі Саймон та Марк Гассер.




«Сьогодні було багато хмар, але зараз тут тільки одна хмара - і це я», - посміхався зі сцени красунчик-піаніст. Він зіграв свої ліричні та драйвові авторські композиції, а всім відому пісню "Рідна мати моя" йому допомагали виконувати присутні.




А завершилося дійство майже під ранок музичним сетом від української команди La Festa electric opera.

Нагадаємо, цього року арт-шоу мало благодійний характер: усі виручені гроші передадуть на потреби Луцької міської дитячої поліклініки.











***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter