Про ЦЕ: правильний секс по-китайськи

27 Грудня 2018

«Таблоїд Волині» продовжує рубрику «Про ЦЕ», в якій йдеться не просто про секс, а про людські страхи, проблеми та шляхи їхніх вирішень; розвінчуватиме міфи, спілкуючись із гінекологами, психологами та іншими професіоналами.

Читайте також: Про ЦЕ: Все, що ви хотіли запитати про оргазм, але соромилися

Цього разу розповімо про те, як трактують секс та сексуальну енергію у східній філософії. Нашим консультантом стала лікар-рефлексотерапевт, провідний спеціаліст медичного центру «Яо Ван» Катерина Солованюк.

Як часто варто займатися сексом та що робити для гармонії Інь і Ян, читайте у статті.

Секс в східній філософії

Трактування сексуальної активності в східній філософії відмінне від звичних нам західних поглядів. В східній традиції секс розглядають не лише як задоволення, а й як набір або втрату енергії, тому займатись ним треба правильно і дозовано.

Взагалі, багато правил східної школи дивують людей Заходу, адже ми геть не звикли вимірювати своє життя, наприклад, у відповідності до кількості життєвої есенції нирок, або обмежувати себе в споживанні якоїсь їжі співвідносно з нашим типом енергії.

На Сході з давніх часів вивчали секс як природній процес взаємодії чоловічого і жіночого начал. І що важливо – вивчали не лише вплив сексу на чоловіка, як це спочатку робили на Заході, вивчали й жінку, як активу і важливу учасницю цього процесу. Про це свідчить книга, написана під час правління династії Сунь (581-618 рр) – «Класика простої дівчини».

В східній традиції секс – це завжди обмін енергією між чоловіком та жінкою. Сексуальна активність – це еякуляція для чоловіків і оргазм для жінок.

В східній філософії сперма вважається життєвою есенцією нирок. Ця есенція і життєва енергія Ци відіграють величезну роль в житті людини. Есенція нирок поділяється на вроджену і набуту. Вроджена есенція не відновлюється, а набуту можна відновити за рахунок правильного харчування і дихання. Тому варто уважно дбати про есенцію нирок, бо використання невідновного ресурсу може призвести до важких хвороб.

Рекомендації для чоловіків

При еякуляції чоловік втрачає сперму і, відповідно, життєву енергію. Тобто, чим частіший оргазм з еякуляцією, тим більша втрата життєвої есенції нирок, ось чому надмірна сексуальна активність призводить до частих захворювань у чоловіків. Якщо ж чоловік практикує секс без еякуляції, тоді есенція нирок не виснажується, а чоловік зберігає свою життєву енергію.

На Заході надмірну сексуальну активність не вважають загрозою для здоровʼя. В східній же традиції вважають: якщо чоловік після сексу відчуває тривалу сильну втому, то він надміру активний, і йому треба переглянути своє ставлення до сексу, аби уникнути можливих проблем з потенцією.

Джовані Мачоча, лікар китайської медицини, який практикував більше 30 років, в своїй книзі «Основи китайської медицини» ділить життя чоловіка на відрізки по 5 років. І саме за цими відрізками він вираховував рекомендовану частоту сексуальних контактів для чоловіка.

Наприклад, якщо чоловіку 50 років, то поділивши це число на 5, отримаємо 10 — тобто, цьому чоловікові рекомендовано займатись сексом раз на 10 днів.

В 30 років (30/5) рекомендується секс раз на 6 днів.

В книзі «Класика простої дівчини» встановлена така кількість сексуальних актів для чоловіків:

15–20 років – 2 рази на день;

30 років – раз на день;

40 років – раз на три дні;

50 років – раз на 5 днів;

60 років – раз на 10 днів;

70 років – раз на місяць.

Це рекомендації для чоловіків з міцним здоровʼям, якщо ж здоровʼя ослаблене, то частота актів значно знижується. Звісно ж, варто памʼятати, що це загальні рекомендації, і для кожного чоловіка частота сексуальних контактів повинна встановлюватись індивідуально.

Зазвичай, енергія відновлюється швидко, і секс не призводить до виснаження та хвороб. Якщо ж чоловік займається сексом надто часто для свого віку чи фізичного стану і завершує його постійними еякуляціями, то есенція нирок не встигає відновлюватись. При цьому посилюється відчуття втоми та виснаження, можуть зʼявитись такі симптоми, як запаморочення, помутніння зору, поясничний біль, надчасте сечовипускання, настання депресії. Такі ознаки свідчать про надмірну сексуальну активність.

Важливо усвідомлювати, що на сексуальну активність впливає вік, фізичний стан і навіть пора року: навесні та влітку активність зростає, а восени та взимку спадає.

Звісно ж, сексуальна активність різна для людей з різною кількістю вродженої есенції нирок. Людина зі слабкими нирками не буде така активна, як людина з здоровими нирками.

Багато чоловічих проблем, наприклад, імпотенція та передчасна еякуляція, часто є наслідками надмірної сексуальної активності в молоді роки. І тільки правильний підхід до способу життя і справжній лікар китайської медицини зможе виправити проблему, якщо це взагалі можливо. А ліки, які зараз рекомендуються західною медициною для підтримки потенції, ще більше виснажують есенцію нирок.

Також треба бути уважним до свого організму і після статевого акту: переохолодження після сексу ослаблює енергію Ян нирок, тому важливо вберегтися від холоду, щоб не посилити слабкість.


Рекомендації для жінок

Тема жіночої сексуальності в Китаї – дуже обʼємна, вона тісно повʼязана з емоційними факторами, її вивчають окремо і вважають надзвичайно важливою в побудові гармонійних сексуальних стосунків між партнерами.

Жінка в сексі отримує та накопичує енергію, бо в жінок немає відповідної втрати життєвої есенції нирок при оргазмі. Жіноча сексуальна енергія більше повʼязана з кровʼю, тому менструальна кров – це субстанція, яка еквівалентна спермі в чоловіків. Рясні місячні в жінки рівнозначні втраті сперми в чоловіка. Часті пологи теж вважаються еквівалентом надмірної сексуальної активності в чоловіків.

Саме тому в східній традиції не рекомендується займатись сексом при місячних – щоб вберегти жінку від великих втрат енергії, а не тому, що вона «брудна», як часто писалось в релігійних західних джерелах.

Цікаво, що жінки після сексу відновлюються значно швидше – це одна з основних відмінностей між чоловічою і жіночою сексуальною активністю.

Здавна дуже багато уваги приділялось вивченню сексуальної активності жінки та хвороб. Було встановлено, що і надлишок сексу, і його недостатня кількість призводять до негативних змін в організмі жінки та до його ослаблення. Фактори, які ослаблюють матку, ослаблюють і нирки, бо матка і нирки тісно повʼязані між собою. Чим більше пологів за короткий період – тим більше ослаблюються матка і нирки, що веде до виснаження життєвої есенції нирок.

На думку Джовані Мачоча хвороби жінок виникають:

– від сексу при місячних і відразу після них (це призводить до довгих і важких місячних);

– від раннього початку статевого життя – в юному віці матка ранима і дуже легко вражається патогеном.

Вважалося, що сексуальне життя варто починати не раніше 16 років дівчатам і 18 років хлопцям. Під час вагітності не радили займатись сексом перший та останній триместри і аж до закінчення виділень. Народжувати ж дітей китайці радили в 20-30 років для жінок і в 30-35 для чоловіків.

Ось яку частоту сексуальних актів радить книга «Класика простої дівчини» для жінок:

20 років – раз в 4 дні;

30 років – раз на 8 днів;

40 років – раз на 16 днів;

50 років – раз на 21 день;

60 років – раз на місяць;

Китайська медицина завжди підкреслювала небезпеку надлишкової сексуальної активності, але недостатня активність – це також серйозна причина хвороб. Коли сексуальне бажання зростає – зростає енергія Ян. Оргазм – це звільнення накопиченої енергії Ян, і саме це звільнення енергії сприяє вільному протіканню енергії Ци в організмі.

Якщо ж немає сексу чи самого оргазму, вивільнення Ци не відбувається, і накопичення надлишкової енергії, особливо якщо її не трансформувати, шкодить розуму, серцю і перикарду. Застій Ци може призвести до гінекологічних проблем, розладу або й повного зникнення місячних. Відсутність сексуальних бажань не призводить до проблем з вивільненням Ян, оскільки немає надлишкового накопичення енергій.

Ще під час правління династії Цинь вчений Чень Цзя Юань досліджував звʼязок недостатнього сексуального життя та психоемоційних станів жінок. Вже тоді в результаті клінічного досвіду було встановлено, що нещасливе сексуальне життя в жінок з неможливістю досягнути оргазму чи з недоліком тепла та привʼязаності є частою і важливою причиною хвороб. Жіноча сексуальна незадоволеність викликає глибоку пригніченість і тривожність, що в результаті призводить до депресії.

Загальні рекомендації

Сексуальне бажання повʼязане з енергією нирок, і відображає їхню хорошу і сильну енергію. Якщо в організмі є недолік енергії Ян – активного бажання сексу не виникатиме. Якщо є недолік Інь, то бажання може бути надлишковим, але без змоги його задовольнити.

Недостатнє сексуальне бажання можна виправити стимуляцією Ян нирок: їжею, регуляцією способу життя, впливом на акупунктурні точки, наприклад на Мін Мень (Ворота Життя). Надмірне ж бажання можна заспокоїти харчуванням енергії Інь нирок – в основному медитаціями.

Китайці вважали, що надмірна кількість алкоголю ослаблює шлунок, кишечник і есенцію нирок, тобто, не варто займатись сексом в стані алкогольного спʼяніння. Також не рекомендовано секс при емоційній дисгармонії: ні в надмірній радості, ні в горі, бо це призводить до великих втрат енергії, яка потім довго і важко відновлюється. Не бажаний секс і при деяких хворобах, наприклад при грипі, також з метою збереження енергетичного ресурсу.

Даоська традиція розглядає сексуальну активність як ефективний оздоровлюючий засіб. Секс вважали зустріччю Води (жінка) і Вогню (чоловік). Вода і Вогонь протилежні одне одному, але під час акту доповнюються і змінюються так, що жінка вбирає енергію Ян, а чоловік – енергію Інь.

Сексуальне життя в китайській філософії – це нормальна фізіологічна і психологічна потреба людей. Будь-яке утримання від статевого життя призводить до хвороб, болю та психологічних розладів. Так само й надмірна сексуальна активність призводить до розладів аж до втрати потенції. Тобто сексуальне життя має протікати в повній гармонії та розумінні, і тоді обидва партнери будуть отримувати максимальне та стабільне задоволення до глибокої старості.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

9
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter