Про ЦЕ: до чого призводить надмірна сексуальна активність і патологічна любов

16 Січня 2019

Спонсор рубрики: медичний центр «Яо Ван»

В китайській філософії все гармонійно пов’язано між собою, енергія Ци плавно перетікає через весь Всесвіт і поєднує між собою все живе й неживе. Так і в людському тілі все з'єднано і невидима оку енергія Ци впливає на ефективну роботу усіх органів людини.

Цього разу в рубриці «Про ЦЕ» йдеться про те, як, користуючись надбанням китайської медицини, зберегти здоров’я одного із найважливіших органів людини – нирок, які забезпечують сексуальну активність. Також провідний спеціаліст медичного центру «Яо Ван» Катерина Солованюк розповіла, як опанувати надмірну сексуальну активність і любовний біль, зокрема за допомогою акупунктури.

Для людей західного способу життя нирки – це орган сечовидільної системи, основна їх функція – виведення продуктів життєдіяльності шляхом фільтрації крові.

В китайській філософії Нирки зберігають в собі Есенцію, дорогоцінну життєву субстанцію, яку успадковують від батьків. Функція Нирок зі зберігання цієї Есенції має два аспекти:

1. Нирки зберігають пренатальну (Перед-Небесну) Есенцію та енергію Ци, яку успадкували від батьків. Саме ця Есенція визначає конституцію людини, її силу та життєздатність. Есенція – це основа сексуального життя і матеріальна основа сперми в чоловіків та яйцеклітин і менструальної крові у жінок. Недостатня кількість Есенції може спровокувати безпліддя, імпотенцію, сповільнений розвиток дітей (фізичний чи розумовий), сповільнений ріст або прискорене старіння. Ця Есенція невідновна.

2. Нирки зберігають постнатальну (Пост-Небесну) Ци, яку людина синтезує з їжі, під час сну, відпочинку та медитацій.

В цілому Есенція Нирок визначає ріст, репродукцію, розвиток, статеве дозрівання, зачаття, вагітність, менопаузу, старіння – все, що західна медицина називає гормональними змінами.

Стан Есенції визначає стан Нирок: якщо Есенція сильна й багата, то Нирки сильні й життєздатні, людина має сексуальну силу й здатність до розмноження. Якщо Есенція слабка, то й Нирки слабкі, життєздатність знижена, сексуальна сила ослаблена, є схильність до безпліддя.

Старіння людини обумовлене фізіологічним виснаженням Есенції протягом життя.

Також, на думку китайських медиків, наш мозок напряму пов’язаний з нирками, тому, якщо мозок не отримуватиме адекватного харчування від Есенції, погіршиться пам’ять, знизиться концентрація уваги, з’явиться запаморочення, мислення стане спутаним, понизиться зір.

Тонізувати стимуляцію пам’яті можна точками BL-23 Шень Шу (на спині в області нирок) і DU-20 Бай Хуей (на маківці голови).

Любов як патологічна емоція

Якщо говорити про любов не як про почуття, а як про надмірне бажання володіти іншою людиною, або почуття до людини, яка причиняє біль та моральні страждання, провокує ревнощі, то таке невірне спрямування любові може стати причиною серйозної хвороби.

Китайська медицина давно включила «любов» до низки емоцій, які викликають захворювання, і сучасні дослідження підтвердили правильність такої позиції.

Під час опитування щодо емоційних станів відповіді молодих чоловіків та жінок в США, Італії та Китаї сходились практично в усьому, крім «любові». Респонденти США та Італії означили «любов» як «радість», «щастя», «позитивний досвід». Респонденти Китаю надали «любові» більш важкого забарвлення: «одержимість», «кохання без відповіді», «ностальгія», «печаль».

Саме така «похмура» любов впливає на Серце, прискорює енергію Ци, робить пульс Швидким, що викликає сильний Вогонь Серця і призводить до психічного занепокоєння.

Від проявів такої «любові» лікують, стимулюючи точки НЕ-7 Шеньмень (на руці), Ren-15 Цзювей (живіт), Du-19 Хоудін (голова).

Надмірна сексуальна активність

Сексуальна активність може бути абсолютно не пов’язана з емоціями любові. Часто чоловіки та жінки проявляють сексуальну активність як спосіб самоствердження, як маніпуляцію, як засіб досягнення цілі.

Та, як ми вже говорили в попередній статті, від надмірної сексуальної активності страждають більше чоловіки, ніж жінки: сперма – це прояв Есенції Нирок, і чим більше втрачається сперми при сексуальному акті, тим більше виснаження Есенції Нирок, і тим триваліший час відновлення.

Надмірна сексуальна активність – поняття дуже індивідуальне, але основний її показник – глибока втома після сексу і тривале відновлення. Якщо такі фактори присутні, то чоловіку варто переглянути своє відношення до сексу, інакше він ризикує захворіти: недостатність Ян Нирок веде до депресії, недостатність енергії Інь підсилює почуття тривоги, а в цілому глибока недостатність Есенції Нирок може спричинити втрату потенції.

В такому випадку чоловікам варто бути чесними в першу чергу з собою і не списувати тривожні симптоми на щоденну втому. А жінкам варто звернути увагу на поведінку своїх чоловіків після сексу: якщо чоловік відразу засинає, то це може свідчити про критичне виснаження його організму, а не про його неуважність до партнерки. І немає нічого ганебного в зверненні до лікаря, адже це не є визнанням сексуального безсилля, а навпаки, - це шанс продовжити свою сексуальну активність на довгі роки.

Якщо ж чоловік практикує секс без еякуляції, то такий спосіб ніяким чином не виснажує Есенцію нирок і не веде до проблем зі здоров’ям – за умови медитативних практик. В інших випадках тривала практика сексу без еякуляції може призвести до хвороб простати.

Для жінок еквівалент чоловічого оргазму по втраті енергії – місячні та пологи. Саме тому при звичайному сексі жінка не втрачає стільки енергії і відновлюється значно швидше. І саме для збереження енергії жінкам не рекомендується займатись сексом під час та після місячних, а також до закінчення виділень після пологів.

В китайській медицині і надмірна, і недостатня сексуальна активність розглядаються як фактор, який призводить до психоемоційних проблем.

Щоб уникнути цих проблем, в книзі «Прості Запитання» радять:

«Людині потрібно жити спокійним життям, щоб мати можливість зберегти свою Ци і захистити свій Розум, аби уникнути хвороби. Так, якщо емоції відсутні, а наміри приборкані, Серце в спокої і страху немає.»

Обмеження бажань надзвичайно важливе для досягнення психічного спокою, бо надмірні бажання розпалюють Вогонь-Міністр, який підіймається і тривожить Серце. Звісно, що в наш час слідувати даоським заповідям дуже важко, але вчитись контролювати свої бажання — це вже крок в правильному напрямку.

Деякі даоські лікарі навіть створювали умовні «пігулки» для заспокоєння Розуму, обмеження надмірного думання та приборкання емоцій. Ось рецепт «чарівної пігулки» від древнього китайського лікаря Сян Суй Вань «Для однорідності Мозкової Речовини»:

- не думати надто багато – живить Серце

- стримувати гнів – живить Печінку

- стримувати сексуальне бажання – живить Нирки

- ретельно мислити – живить Легені

- впорядкувати дієту – живить Селезінку.

Отож, найкращий рецепт для спокійного та здорового життя – зберігати спокій та контролювати емоції і бажання.

Якщо ж є необхідність в акупунктурі, то сексуальне бажання можна стимулювати тонізацією точок BL -23 Шен Шу і DU-4 Мін Мень (поперековий відділ) для розпалювання Вогню в Воротах Життя. В жінок ще можна додати точку І-6 Ци Хай, яка знаходиться трохи нижче пупка (Море енергії).

Знизити сексуальне бажання можна за допомогою стимуляції точок Kl-3 Тай Сі, Kl-6 Чжао Хай і SP-6 Сан Інь Цзяо (на ногах) для насичення Інь Нирок.

Для людей західного порядку важко поєднати сексуальну активність з станом Нирок, ще важче уявити ефемерну Есенцію, яка нібито відповідає за практично все людське життя.

Однак, давні традиції акупунктури в Китаї свідчать, що в людському організмі дійсно все повʼязано, і точка, яка знаходиться на стопі може самим прямим чином впливати на ваше серце. Головне – дбати про свій організм, бажати йому здоров’я і прислухатись до нього. В разі необхідності, важливо вчасно діагностувати і правильно пролікувати хворобу, щоб мати можливість жити насиченим та яскравим життям.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter