Ірина Берлач поділилася секретами «Нашого Краю»

28 березня 2016

Текст: Наталка ПАХАЙЧУК

Подорожуючи Україною, та й закордоном, завжди мимоволі «чіпляєшся» поглядом за знайомі вивіски магазинів, назви товарів на полицях. У чужій обстановці воно усе стає вдесятеро ріднішим.
 
Для волинян, без сумніву, таким «маячком»-нагадуванням дому є бренд «Наш Край». Супермаркети цієї мережі, яких зараз понад дві сотні, працюють в усіх куточках країни. І завдяки цьому жовто-червоний фасад свого «домашнього» супермаркету вдається зустріти в чужих містах.
 
«Таблоїд Волині» поспілкувався з генеральним директором мережі – Іриною Берлач, жінкою, яка вже п’ять років керує мережею, а в самій організації працює ще із 2002 року.
 

 
* * *
 
Третій рік поспіль мережа супермаркетів «Наш Край» входить у трійку лідерів за кількістю торгових закладів. Секрет успіху у тому, що у нас є великий досвід роботи на цьому ринку, є команда професіоналів і чітка стратегія. Ми завжди ставимо перед собою амбітні плани. Чим вища планка, тим легше її досягнути. Як сказав Пабло Пікассо, все, що можна собі уявити, – це реально. Тож плануємо у цьому році відрити 100 нових магазинів.
 
* * *
 
Сьогодні магазини «Наш Край» працюють у 17 областях України. У 2016-му ми плануємо розвивати мережу у центрі, на півдні, півночі та частково на сході.  Маємо багато звернень від тамтешніх підприємців. Є торгові точки, приміщення, де просто проситься така мережа, як «Наш Край». Справа в тому, що ми відкриваємо магазини формату «Експрес» та «Біля дому» площею від 60 до 200 квадратних метрів. Саме таку площу можна дати в руки людині, яка не має досвіду в торгівлі, але має бажання стати власником успішного бізнесу та володіє початковим капіталом. Під такі заклади підбираємо асортимент, наладжуємо процеси, і людині залишається тільки ними управляти.
 
 На врученні подарункових сертифікатів у луцькій гімназії №21 кращим школярам в межах соціального проекту «Мегамозок» На врученні подарункових сертифікатів у луцькій гімназії №21 кращим школярам в межах соціального проекту «Мегамозок»
 
* * *
 
Маленький магазин за два кроки від дому завжди буде затребуваний. Розмістити його легко у будь-якому приміщенні, навіть у житловому будинку. Таких площ є більш, ніж достатньо. Також люди йдуть у такі маленькі магазини по домашню атмосферу, свіжі продукти, які практично постачаються щодня, швидке та якісне обслуговування, що не може не подобатися покупцям. Згідно з опитуванням споживачів, найвищі бали отримує саме якість обслуговування, а потім уже ціна, асортимент і т. д.
 
* * *
 
На початку 2015 року була справжня паніка як у покупців, так і в рітейлерів. У магазини по кілька днів не постачалися товари соціального значення, адже на той час саме вони найбільше користувалися попитом. Постачальники і виробники не були готові до цього. Поступово ситуація налагодилася, та споживання перерозподілилося в сегмент дешевої і середньої цінової категорії продукції. З магазинів почали зникати товари преміум-сегменту. Були товари, які стали неактуальними через високу ціну, були й такі, котрі стало просто неможливо привезти через проблеми на митниці, і вони покинули полиці магазинів.
 
* * *
 
Для покупців країна-виробник має значення. «Наш Край» – одна з перших мереж, яка переглянула свій асортимент і виключила близько 75% російських товарів зі свого переліку. Російські товари замінили імпортними та українськими аналогами. На сьогодні жоден новий товар, вироблений в Росії , не потрапляє на полиці магазинів мережі.
 
 Ірина Берлач вболіває за колег під час хокейного турніру, який група компаній «VolWest Group» (куди входить «Наш Край») організовує щороку Ірина Берлач вболіває за колег під час хокейного турніру, який група компаній «VolWest Group» (куди входить «Наш Край») організовує щороку
 
* * *
 
Асортимент наших магазинів ментально-регіонально адаптований. Адже довіра до місцевого виробника завжди вища. Під такі товари ми відводимо від 10% до 70%  площі на своїх полицях. Тому де б не відкривали свої торгові заклади, ми радо співпрацюємо з місцевими виробниками. Такі товари виділяємо цінниками: «місцевий виробник», «купуй волинське», «купуй рівненське» і т. д. Запрошуємо всіх покупців придбати товари, вироблені в рідному куточку їхніми земляками, в магазинах «Наш Край».
 
* * *
 
На сьогодні мережа «Наш Край» розвиває чотири власні торгові марки: «Наш Край», «Арія», «Зерниця», «Пані Фаня». Ми пропонуємо покупцям близько 300 найменувань товарів у 50 категоріях. У планах на 2016 рік запустити ще дві нові ВТМ у бакалії та промисловій групі. Продукція ВТМ мережі «Наш Край» – це гарантовано перевірена якість і оптимальна ціна.
 
* * *
 
У 90% закладів мережі працюють міні-пекарні. Ми пропонуємо покупцям лише свіжу запашну випічку, що виготовляється з натуральних продуктів за власними рецептами. Нещодавно відкрили «Власну кондитерську», фішкою якої є висока якість. Свідчення цього – термін придатності наших тортів, тістечок – 3-5 днів. «Печемо, як для себе!» – принцип нашої роботи.
 
 Інтернет-магазин «Наш Край» у 2015 році став кращим інноваційним проектом, а Кондитерський цех мережі супермаркетів «Наш Край» – кращим Startup-ом року групи компаній «VolWest Group» Інтернет-магазин «Наш Край» у 2015 році став кращим інноваційним проектом, а Кондитерський цех мережі супермаркетів «Наш Край» – кращим Startup-ом року групи компаній «VolWest Group»
 
* * *
 
Інтернет-торгівля продуктами харчування в Україні ще мало розвинута, але  аудиторія споживачів, що цінує та економить свій час, із кожним днем зростає. У європейських країнах обсяги продажів продуктів онлайн сягають до 13% від загального товарообороту. Ми поки що на початку цього шляху і за такий короткий термін перебування на ринку інтернет-торгівлі важко говорити про якісь вражаючі результати, хоча є позитивний тренд. Наприкінці 2014 року ми відкрили інтернет-магазин у Луцьку у форматі «замов – приїдь забери». Потім запропонували покупцям замовлення з доставкою. На сьогодні такі магазини працюють у Луцьку, Ковелі, Камені-Каширському, Рівному, Радивилові, Івано-Франківську, Дрогобичі, Чорткові та Чернівцях. Розвивати інтернет-торгівлю будемо в обласних і районних центрах, де представлені наші магазини. Тож тепер чекаємо покупців і в онлайні.
 
* * *
 
У цьому році працюємо над удосконаленням бонусної програми. Зараз проводимо тестування додаткової послуги «Харчовий баланс». Програма аналізуватиме набір продуктів, який традиційно купує покупець, що користується бонусною карткою «Наш Край», і радитиме, які продукти додати до  свого кошика, щоб збалансувати своє харчування. Згідно з цими порадами кожному покупцю будуть надаватись персоніфіковані пропозиції щодо придбання тих чи інших акційних товарів.

+1
+4
-1

Коментарі

Надзвичайно мудрий керівник! Знайомі багато років, разом не працюємо, але чула стільки хороших відгуків!!

Про яку якість обслуговування йде мова? Яка свіжість товарів і щоденне постачання?
Варто зайти в наш край, підійти для прикладу до прилавків з печивом іретельно придивитись до наклейок: переклеюють 2-4 рази, навіть не перепаковуючи. Була наклейка "запаковано 27листопада" роздрукували і наклеїли зверху ще одну, "запаковано 9січня", при чому покупка відбувалась 10 січня. А під другою наклейкою була ще одна, на якій запаковано було в червні. Я розумію шо там термін придатності рік, але це перебор.

А щодо швидкого і якісного обслуговування то це розкажіть людям які замовляють товар через інтернет: замовляєш 1кг привозять 1300г..звісно це впливає на кінцеву ціну. Ціна яка в інтернеті може відрізняється від тієї яку озвучують по телефону.

Таксисти які привозять товар до дівчат клеяться. Менеджер яка телефонує після замовлення спілкується не ввічливо. А ще перепитують до якого під'їзду підвозити, хоча це було вказано в замовленні.

П-
Якість

А я робив покупку через їхній інтернет - все нормально було. Ну да, десь +100 грам, десь -100 грам. Чи ви хотіли щоб людина як компютер рівно 1000 відважила?
І дуже добре, що є в Луцьку можливість купити товари через Інтернет. Сидиш собі вдома і нікуди їздити не треба.

про таксиста можу сказати, що набридає... 2 рази той самий привозив і після першого разу він не зрозумів, що його задача привезти, а не...

в "нашому краї" завжди дурдом! особисто я і багато моїх знайомих краще підуть в магазин десь далі, ніж зробить покупку в нашому краї!! як касири, так і адміністратори у більшості випадків просто вдають вигляд що так має бути коли звертаєшся з претензіями наприклад чого в чеку пепсі 19 грн а на ціннику 14!
а яка думка складається про магазин, коли 22-річна особа купляє безалкогольний напій, а касир комусь іншому говорить, що для алкоголю цей покупець ще не доріс?
і ніхто не звертає уваги на те що при обслуговуванні покупців касири вільно перекрикуються між собою про те хто забрав аванс, а хто ні.. кому яка зп була нарахована і тд!
це називається високим рівнем?
ну звичайно! для вашої мережі може це і високий рівень, але для нас, для покупців, це жах
в такі магазини навіть йти не хочеться..

Йти не хочеться - але все одно ходите... ги-ги

Краще б довели до толку те, що маєте наразі! Понапридумують всякої всячини, а якості 0.

Ваша продукція – це гарантовано перевірена якість і оптимальна ціна? ну доволі спірне питання!
Який толк в тому, що ви входите в трійку лідерів по кількості закладів, якщо значна частина з них попросту на низькому рівні?
Не в те русло своє лідерство направляєте, стратеги.

Як на мене то це єдиний дійсно проукраїнський магазин. І мені особисто близько позиція цього керівника щодо товарів саме українського виробництва.
Чому ж тоді в славнозвісних Сільпо, Там-тамах з кльовими полицями повно російських товарів, і не найвищої якості!!!

Самий проукраїнський магазин - це Рукавичка! Вони перші всі російські товари з своїх полок позабирали. Але і Наш Край у Львові нормальні магазини. Чого ви на них накинулись - не розумію. Волиняки...

Хороші комфортні магазини...обслуговування на порядок краще, ніж в інших супермаркетах і акції на постійній основі...

Так згоден - це проукраїнський магазин та амбіційна мережа.

Робила замовлення через інтернет і все гарно і чемно доставили.

Водій з таксі багато говорить - набридає.

Така в мене робота )

в магазинах їхніх давно не була, нічого сказати не можу. а через інтернет замовляла кілька разів. зручно. може мені щастило), але не обважували і не хамили.
чого всі так люблять зле писати, невже не приємніше щось хороше згадати?

В нашому місті важко приписати якійсь мережі еталон стилю та якості. Магазини як магазини, нічим не гірші за інші. А якщо в мережі є стратегія, то це добре.

у нас на районі часто черги, але з розумінням ставлюсь. Багато покупців - більші черги - але зрозуміло, що свіжий товар, тому що швидко розбирають

Люди, ви так, як я диванний критик. Хватить поливати один одного брудом та говорити що краще кому робити, а самі встати лінуєтесь.
Всі зміни потрібно робити самому, якщо хтось щось побачив не ладне можна просто зробити зауваження!!!!!

Мені байдуже яка назва магазину.
Зате не байдуже якої свідості продукти у ньому можна купити.
У Нашому Краї зимою попадались мандарини., які були всередині поцвілі;
ковбаса яка зовні ніби ще нічого, але після її споживання був розлад шлунку.
Що ж, такі речі трапляються у всіх магазинах, не тільки Наш Край.
З однієї сторони добре - продуктів дуже багато!
З другої сторони зовсім недобре - свіжих та якісних продуктів зовсім мало!!!

Як на мене, магазинчики не погані, можливо і є певні нюанси з обслуговуванням, але......де їх нема...
Випічка, доречі, там завжди смачна і не пуста в середині, як в декого)))). А дівчатка привітні , і знають в лице кожного постійного покупця. Алеее...інколи треба і на касі постояти.

Для мене особисто "Наш Край" магазини хороші, тому що знаходяться біля мого дому і мені зручно там скуплятися, проводять хороші акції. Якщо брати за основу усі мережі, то мабуть ідеальних немає,
однак кожен шукає для себе еталон, це правильно. Інтернет магазин - для мене зручно, адже інколи лінь їздити, а тут можна усе замовити з дому.

Як про магазин пишуть - так зразу ковбаса в ньому не свіжа, як про кав'ярню - то одразу кава несмачна, як про посадовців - так одразу хабарник. Люди, ви всі тут такі ідеальні зібрались? Отож бо...Може не все в Нашому Краї дотягує до планки, але там працюють тисячі людей, і працюють для людей, тобто для нас з вами, і, впевнений, що стараються бути кращими для своїх покупців. Тому що не так - старайтесь поправити. А загалом нормальні магазини і не тільки в Луцьку, а в багатьох містах України.

Я взагалі не розумію людей, які розказаують по 10 історій який поганий той чи інший магазин (байдуже, Наш Край чи Вопак чи Сільпо).
Люди, ну не подобається магазин, обдурили/ брудно/ не так охоронець глянув/ касирша 2 копійки не дала - бігом до іншого супермаркету! У нас же вони на кожному кроці!
Чого кожного разу треба обливати брудом?
Нє, ну ясно, що це ж Таблоїд, тут хвалити не прийнято))) але ж будьте хоч трохи адекватнішими.

Якраз таблоїд і хвалить наш край)

Та зрозуміло що Таблоїд це ресурс Волвеста, так як і Краї.
А ти, Петро, так покупцями не розкидайся : "Не подобається - не ходіть".
В твоїх інтересах, щоб ходили...

Доводиться часто користуватись магазином, бо поруч з будинком. Але все частіше ходжу в інший, той, що далі, бо не влаштовує якість продуктів, чистота. Продукти часто не свіжі, колись трохи не отруїлась печінковим паштетом, який був протермінований, овочі-фрукти - гниють, але продаються, чистота плаче за Ревізором! Рекомендація - працювати, працювати, працювати!

Чудовий досвідчений керівник. Дуже зручно- магазини біля дому. Обслуговування хороше, постійно проводять акції,а також економія часу- це інтернет магазин.

Нагороду ревізора в Трускавці Наш край отримав.

Справа не у тому щоб брудом облити, а у тому,що реально у магазинчиках цих не приємно обслуговуватись... підходиш,до холодильника з молочкою,а запах там стоїть ніби там хтось здох((( Скажете не ходи туди...то так тепер і роблю,бо на вдоволеність від покупок впливає усе! Від персоналу до чистоти і охайності в магазині! Люди,нам до Європи,ще єхать і єхать, і не відомо чи доберемся(((

Ви зайдіть на київській в наш край , там бруд смердить ,полки всі в пиляці .на жаль це правда

Ви зайдіть на київській в наш край , там бруд смердить ,полки всі в пиляці .на жаль це правда

Випічка в магазині біля мого будинку дуже смачна, завжди гарно пахне навіть на дворі, як кажуть йду на запах. Бачу гарне, вдихаю приємне. щасливий!!!

В дворі, кажете, пахне...
А ось, наприклад, Наш Край, що на вул. Кравчука, 48, вивів вентиляційні труби зі своєї кухні під вікна квартир будинку. Через це людям, які там живуть, тепер "пахне" відпрацьованим повітрям з їхньої кухні і вдень і вночі так, що неможливо провітрити квартиру! Боротьба з цими запахами йде вже не один рік, і, на превеликий жаль, жильці просто безсильні перед нашою корумпованою владою. Що скажете, Наш Край?

Ви, Паша, справді щасливий, раз вам так мало треба для щастя

Про київський майдан брехня. Живу там, ходжу в цей магазин, завжди свіжа ковбаса, риба, молочка, їхня пекарня респект. Трохи світла б добавити. А так молодці. І колектив хороший

На київський наш край це просто жах ,я хожу у вопак.там вибір краще і чистіше

Хто там що каже, а я знаю своє: Край був перший, є перший і буде перший!

Хто кричить перший той постіно по заду)

Рідко читаю обговорення, майже ніколи не пишу. Чому ? Просто знаю, що всім не вгодиш, а ще те, що обговорюють та поливають брудом "критики". Критикувати набагато легше, ніж щось зробити. А якщо люди нічого не роблять - звідки їм знати, що не завжди все гладко буває ? Говорити ж простіше.
Багато їжджу по Україні, коли зустрічаю вивіску "Наш Край" за 500-800 км (Черкаська, Дніпропетровська обл) від Луцька, розумію, що мережа достойна, адже зайшла так далеко.
А різні моменти і ньюанси бувають у всіх.Людський фактор, нажаль, виключати не можна.

А коментар мій про Берлач стерли... ммм...даааа, Ричук молодець, Швидко справляється. І вказівки чітко виконує Берлач.

Фінал. Так жваво обговорювали останній раз Потапа і Настю. Супер

Торгаші по чому ваші хробаки?

Прочитала коментарі і бачу йде інформаційна війна мереж. Замість того, щоб об'єднатися і показати покупцям,що в торгівлі не все так погано, то вони поливають один одного брудом. Всі дивимось телевізор і бачимо брудне шмаття, гнилі печериці ...в атб, інфікована риба в сільпо, прославилась гниллю і велика кишеня, і миші в продукції в татамі, і катастрофа у вопаці Хмельницька і багато іншого. Соромно зараз за вас. Взялися б вичишати всі свої магазини, а не ляпати язиком, показуючи своїм власникам,які ви круті писаки.