Гаражні секрети депутата Миколи Яручика

25 січня 2016

Текст і фото: Юрій РИЧУК

– Мій гараж? А для чого вам? – здивовано перепитав Микола Яручик.

– Розумієте, «Таблоїд Волині» пише про відомих волинян… Можна їх довго розпитувати про життя, інтереси і погляди. А можна глянути, як влаштований їх приватний простір… Погодьтеся, немає більш «свого» приміщення для чоловіка, ніж його гараж.

– Хм… – депутат і бізнесмен думав якихось п’ять секунд. – Та поїхали. Сьогодні ввечері й покажу. Чекайте мене у центрі, завезу.

Коли їхали у бік села Рованці, де сім років тому Микола Яручик збудував собі будинок, зауважив: «Ви ж тільки вкажіть, що це ваша ідея, а не моя, добре? А то скажуть: геть нема вже чого Яручику робити, гаражем вирішив хвалитися»
 
ЯРУЧИКОВА «ХУДОБА»

Коричневі двері гаража повільно повзли вгору,  за ними у світлі автомобільних фар заметушилися тіні.

– У мене три коти живе в гаражі, – пояснив господар. – Їм тут не холодно, я опалення провів, навіть в мороз не менше 12 градусів. І на двір можуть ходити: бачите, в гаражних воротах спеціальний хід зроблений.

Гараж доволі просторий, на підлозі і стінах – сіра плитка. Попри стереотип (принаймні в голові автора цих рядків), у центрі немає звичної ями. «Я ж тільки їздити вмію. Авторемонт – не моє. Якщо треба щось – заганяю до Женіка Ткачука» (Євгеній Ткачук – депутат міської ради, голова фракції БПП, власник станції технічного обслуговування, особистий друг Миколи Яручика – авт.)   

В гаражі – світло, як удень. Господар тішиться: то потужні й економні LED-лампи. Ними віднедавна торгує його фірма «Апельсин». Ними ж обладнані усі домашні помешкання підприємця.

 Партнер рубрики «Гаражні секрети» - СТО «Прибалт Сервіс» Партнер рубрики «Гаражні секрети» - СТО «Прибалт Сервіс»

Пішли на «екскурсію». Микола запевняє: до приїзду не готувався і спеціально не прибирав. Любить, коли все на місці і під рукою.

–  Ось тут у мене рибальське спорядження. Тут мішки з цементом – восени робив дренажну яму, лишилося. Це – тример, газонокосарка, снігоприбирач. …А тут я «покулібнічав»: таку от панель для ручного інструменту зробив, дуже зручно.

Між лопатами, граблями, вилами та іншим реманентом на стіні висить несподіване: металевий сікач s-подібної форми, яким у селах корм для худоби дрібнять.

 Микола Яручик і сікач, яким він працює у саду Микола Яручик і сікач, яким він працює у саду

– Невже свиней тримаєте? Чи корову?..

– Ну що ви! – регоче Микола. – Мені котів вистачає. А сікачем я грудки грунту в саду дрібню, або на дорозі розрівнюю, як грейдер пройде. Але ви праві – таким інструментом мої батьки в Новоставі оспипку з буряками худобі січуть.

Тим часом Яручикова «худоба» - троє вгодованих котів – перестає ховатися від об’єктиву непроханого гостя і всідається «колєйкою» на батареї: гріються.

 В гаражі Миколи Яручика котам є де зігрітися В гаражі Миколи Яручика котам є де зігрітися

НЕСПОДІВАНИЙ ЯРУЧИК: «ІНТІЛІГЄНТНИЙ» І З ЛОПАТОЮ
 
– Не всі вірять, але я справді люблю роботу по господарству. Дриллю, молотком, сокирою чи кущорізом попрацювати – за милу душу. Відпочиваєш, відволікаєшся. – згадавши про кущі, господар показує ряд акуратних декоративних кущиків вздовж краю подвір’я.

Подвір’я без снігу – буквально вранці Микола вмикав снігоприбирач. Дочищав лопатою, куди прибирач не дістав. Це взимку, а влітку регулярно миє бруківку автомийкою.  До мийки спеціально для «дворових» робіт прилаштував утричі довший шланг.

– Якось стрижу газонокосаркою траву вздовж паркану. – пригадує Микола. – Підходить жіночка з «Волиньгазу», каже: де можна побачити Миколу Яручика? Я показники газу прийшла перевірити. Кажу: то я. Тітонька аж почервоніла: ой, а я думала, ви такий інтілігєнтний!

 Гараж Миколи Яручика - своєрідна «клуня», де зберігаються усі необхідні для господарства інструменти і техніка Гараж Миколи Яручика - своєрідна «клуня», де зберігаються усі необхідні для господарства інструменти і техніка

ПЕРШИМ ДІЛОМ ГАРАЖ, ХАТА - ПОТІМ

На 21-сотковій ділянці землі, де в кінці «нульових» збудувався Микола Яручик, місця вистачило і на дім з гаражем, і на сад зі 130 деревами. Є фруктові сорти, є й берізки. Господар регулярно обробляє їх, для чого у гаражі зберігає оприскувач і садову хімію.

– Мрію зробити автоматичний полив саду. Бачив такий вдома у міського голови Миколи Романюка – і собі такий захотів. Дуже зручно і практично.

Ще серед «гаражних» планів Миколи Яручика – додати приміщенню ще більшої організованості: навішати полок. Аби кожен інструмент був у визначеному місці. «По полочках», коротше кажучи.

– Друзі інколи сміються: нащо усе це купуєш? Ти ж використовуєш його раз в рік! А мені соромно позичати в когось якийсь інструмент. Тепер от в мене позичають. І завжди під рукою все є – насадка, викрутка чи ще щось.

Микола пригадує: коли став будуватися, гараж завершив першим ділом.

 –  Жив тоді в однокімнатній квартирі на третьому поверсі. Зберешся, приміром, на рибалку – поки все винесеш, приїдеш з рибалки – доки все занесеш! А тут: заїхав, кинув усе на полицю, увімкнув сигналізацію – і додому. Красота! Виходить, перше, для чого був потрібен гараж – то навіть не для машини, а для рибальських снастей…
Партнер рубрики «Гаражні секрети» на «Таблоїді Волині» - СТО «Прибалт Сервіс»

 Хід у будинок з гаража робив таким чином, щоби бути «полки». Тепер тут зберігаються рибальські снасті і будматеріали Хід у будинок з гаража робив таким чином, щоби бути «полки». Тепер тут зберігаються рибальські снасті і будматеріали

 Дуже давно Микола Яручик привіз з офісу «Апельсина» стару бухгалтерську шафу. Тепер на ній – автокосметика, хімія, дрібний інструмент, каністри з бензином і купа інших необхідних речей Дуже давно Микола Яручик привіз з офісу «Апельсина» стару бухгалтерську шафу. Тепер на ній – автокосметика, хімія, дрібний інструмент, каністри з бензином і купа інших необхідних речей

 «А тут я «скулібнічав» – от таку панель для ручного інструменту зробив. Щоб все під рукою і все видно» – розповідає господар «А тут я «скулібнічав» – от таку панель для ручного інструменту зробив. Щоб все під рукою і все видно» – розповідає господар

 Окрема гордість і втіха Миколи – набір інструментів Jonnesway. У ньому  більше сотні інструментів і насадок Окрема гордість і втіха Миколи – набір інструментів Jonnesway. У ньому  більше сотні інструментів і насадок

 Для котів у яручиковому гаражі є навіть спеціальна лежанка – поближче до батареї Для котів у яручиковому гаражі є навіть спеціальна лежанка – поближче до батареї

 Коти у гаражі не голодують Коти у гаражі не голодують

 У гаражі Миколи Яручика немає автомобільної ями. В разі потреби він довіряє свою Kia Sorento майстрам на СТО У гаражі Миколи Яручика немає автомобільної ями. В разі потреби він довіряє свою Kia Sorento майстрам на СТО

 Микола Яручик збудував гараж перш, аніж сам дім Микола Яручик збудував гараж перш, аніж сам дім

 Безліч речей у гаражі Миколи Яручика нагадують, що господар – заядлий рибалка Безліч речей у гаражі Миколи Яручика нагадують, що господар – заядлий рибалка

 У гараді прохолодно. Дається взнаки довго відкритий вхід. Хоча як правило, навіть в морози температура не опускається нижче 12 градусів, каже господар У гараді прохолодно. Дається взнаки довго відкритий вхід. Хоча як правило, навіть в морози температура не опускається нижче 12 градусів, каже господар

 «Лопатно-садова» панель в гаражі у Миколи Яручика «Лопатно-садова» панель в гаражі у Миколи Яручика

 Котячий лаз: чотирилапі співмешканці Миколи Яручика можуть самі вирішувати, що їм робити – грітися у гаражі чи гуляти надворі Котячий лаз: чотирилапі співмешканці Миколи Яручика можуть самі вирішувати, що їм робити – грітися у гаражі чи гуляти надворі
 

+1
-2
-1

Коментарі

Хороший матеріал,"живий"! Побільше би таких! Помітно,що писав професіонал, а не недоучена студенточка

Юрі за статтю величезний респект. А от до Миколи прохання. Візьміть і мене на рибалку. p.s. Я дуже смачну уху вміію варити.

Додати новий коментар