Що робили у Луцьку нащадки відомої родини Кронштейнів. ФОТО

07 Лютого 2019

У Луцьку побували нащадки Кронштейнів – найбагатшої родини у Луцьку в 1880-1939 роках.

Про це «Таблоїду Волині» розповів луцький краєзнавець Олександр Котис, який познайомився з ними.

Нащадки приїхали в Луцьк, бо хотіли дізнатися більше про історію своєї родини до початку Другої світової війни. Їм провели екскурсію, показали кілька будинків, які були у власності родини в міжвоєнний час.

«Казали, що їм було приємно відвідувати різні місця в Луцьку, бо скрізь, куди б вони не прийшли, на них (за їхніми словами) дивилися, як на поп-зірок і казали "ваау, це Кронштейни"», - розповів Олександр Котис.

Сьогодні нащадки Кронштейнів живуть в Німеччині та Ізраїлі. За професією вони – фізики та математики, один айтішник.

Кронштейни – найбагатша родина у Луцьку в 1880-1939 роках, яка походить з території Австро-Угорщини. Вони володіли великою кількістю нерухомості і землі в Луцьку, будували, продавали, здавали в оренду і проводили багато інших комерційних операцій. Дехто із родини займався благодійністю, інші долучилися до культурного розвитку міста.

Так, театр Кронштейнів, зведений перед Першою світовою, до цього часу існує, хоч і використовується за іншим призначенням. Лише один Леон Кронштейн наприкінці 1930-х володів більш ніж півсотнею будинків у місті.

Війна розбила могутність родини, через Львів вони мусили тікати з України.

Фото - Віктор Чухрай:




***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter