Як молодим волинянам реалізувати себе у сучасному світі. Поради від Ігоря Палиці.

14 Жовтня 2015
Цього навчального року у Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки започаткували цикл лекцій із непересічними людьми. Волинські студенти вже зустрічалися із головою правління Європейської асоціації університетів Томасом Ессеном, депутатом Європарламенту Джонні Уолкер та редактором газети «День» Ларисою Івшиною.

ергову лекцію перед студентами запросили прочитати голову Наглядової ради вишу, засновника Фонду «Новий Луцьк», члена політради політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП» Ігоря Палицю. До слова, Ігор Петрович також очолює список кандидатів у депутати до Волинської обласної та Луцької міської рад.

Свій виступ Ігор Палиця розпочав із пояснення, чому нинішні студенти мають унікальний шанс для реалізації, якого донині не мали жодні українські випускники.

– Зараз ми живемо в країні, яка в 1991 році отримала незалежність, – голова Наглядової ради розпочав з історичного екскурсу. – Розпався Радянський Союз – така собі економічна індустріальна монополія, яка залишила Україні багато підприємств, комерційних закладів, виробничих потужностей. Так само – багато спеціалістів, які на той час знали, як виробляти найсучасніші високотехнологічні речі. І всі 24 роки незалежності Україна користувалася тим, що залишилося від радянської доби. Але не було модернізації, не було фінансування наукових процесів. А півтора роки тому відбувся суспільний вибух, активними учасниками якого стали саме студенти. І той унікальний шанс, про який я вам хочу розказати, полягає в тому, що закінчивши навчання і отримавши диплом, саме ви почнете будувати незалежну Україну, бо до цього вона не будувалася. Навіть зараз її ще немає.

Ігор Палиця розповів, що постійно веде дискусії зі столичними чиновниками, чому в Україні досі не відбувається фінансування ідеології.

– У 1917 році пролетарі і селяни зруйнували все, щоб збудувати нову державу, і при цьому вони розуміли: має бути чітка ідеологія, люди мають любити свою країну, тільки тоді вони будуть працювати на її розвиток, – зазначив лектор. – Тоді близько 70% коштів почали виділяти на побудову ідеології. Знімалися фільми, писалися вірші, пісні, з’явилися жовтенята і комсомольці. Це те, що зараз необхідно Україні, але ніхто над цим не працює. У нас є чудові автори, але їм ніхто не допомагає. До мене звернувся Василь Шкляр з проханням профінансувати фільм «Чорний ворон». Я спитав, чому минуло стільки років і тільки зараз з’явилася ідея екранізувати роман. А він відповів, що весь цей час оббивав пороги, ходив по кабінетах, але ніхто так і не допоміг. Ми домовилися і канал «1+1» взяв на себе зобов’язання зняти стрічку. І такі факти говорять про те, що насправді держави у нас ще немає, вона ще тільки будується, і будувати її вам.

На переконання Ігоря Палиці, бізнес так само в Україні як і державність – на етапі зародження. Тому порадив студентам вже зараз ретельно вивчати всі економічні інституції, які є закордоном, для того, щоб перейняти все найкраще і втілити вдома.

– Бізнес в Україні буде починатися з того, що ви будете прописувати податкові закони, які не будуть перенавантажувати підприємців, а навпаки – даватимуть можливість вільно і легко розвиватися, – зазначив Ігор Петрович. – Бізнес почне фінансувати університети та лабораторії. Адже лише працівники, які отримали якісну освіту, здатні створити умови, в яких підприємцям буде працювати комфортно, з результатом і під юридичним захистом.

Наприкінці зустрічі студентам дали можливість задати питання Ігорю Палиці. Серед іншого відвідувачів лекції цікавила тема співпраці Фонду «Новий Луцьк» із Східноєвропейським національним університетом щодо допомоги в реалізації ідей, яких у виші сьогодні – чимало.
– Насамперед, хочу зазначити, що проекти мають бути такими, які в результаті здатні вийти на самоокупність, – зауважив Палиця. – Те, що сьогодні робить Фонд «Новий Луцьк» для університету – не інвестиції, а меценатство, адже ми не чекаємо повернення вкладених коштів. І тим не менше фінансувати будемо лише ті ідеї, які на перспективу здатні приносити гроші університету. В Європі університети – це багаті установи, в яких є найновіші технології, найкраще обладнання.



До розмови із студентством долучився і голова правління ради Фонду «Новий Луцьк», кандидат на посаду Луцького міського голови Олександр Товстенюк. Він розповів, що наразі відбувається активна співпраця із двома молодіжними організаціями – «Територія М» та «Брейншторм», проте від молоді хотілося б більше цікавих пропозицій.

– Насправді, ініціатив значно менше, ніж слів, – зазначив Товстенюк. – Фонд вже відкрив вісім Офісів розвитку кварталів, які працюють з мешканцями Луцька в різних мікрорайонах, і готовий відкрити Центр молодіжного дозвілля. Проблема в тому, що його немає чим наповнити, бо ініціативи – не так багато, як хотілося б. Хочу звернутися до молодих активних людей: ми чекаємо ваші пропозиції, ваші ідеї.
– Те, що ми можемо зробити без вас – ми зробимо, але хотілося б почати працювати з вами, – доповнив звернення Ігор Палиця.

ТЕКСТ: Ярослава ЛИПНЮК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter