«Я не був на дієтах», – лучанин, який скинув більше 50 кілограм

29 Червня 2017
Текст: Наталка МАЗЕПА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ
Настрій: пивний ресторан «Бравий Швейк»


Історія схуднення Олексія Філіровського, яку він розповів на своїй сторінці у Facebook, викликала захоплення у багатьох читачів. За неповний рік молодому чоловікові вдалося скинути більше 50 кілограм. Як відомо, лучанин віднайшов мотивуючі відео, однодумців та дієві практичні поради у мережі.

Однак, який насправді фактор став вирішальним у боротьбі з лишньою вагою та поганими звичками? Що було найважчим по дорозі до здорового способу життя? Де й досі черпає своє натхнення чоловік? Про це «Таблоїд Волині» розпитав Олексія під час кавової розмови.




– Традиційно перше питання: кава чи чай?

– Зранку вода, протягом дня можу випити чай, каву зараз мені не можна.





– Розкажіть про звичний початок свого дня тепер і яким він був рік тому?

– Ще рік тому я прокидався о 11.00–12.00 годині, бо ж спати тоді лягав о 01.00–03.00 год. Випити у такий ранок міг будь-що: чай, каву, навіть пиво. Їсти зовсім не хотілося – перед сном була ситна вечеря.
Уже тривалий час мій ранок починається о 5.00–6.00 год. ранку зі склянки води. У мене для цієї місії є спеціальний посуд місткістю 0,5 л. (усміхається – авт.). Також кожного ранку я обов’язково снідаю. І взагалі протягом дня я їм з інтервалом не більше ніж чотири години не залежно від апетиту, але якщо хочеться раніше, то їм раніше. Потім за планом у мене тренування на окремі групи м'язів і біг.




– Що спонукало змінити спосіб життя? Коли був перший поштовх до змін і що стало рушійним фактором?

– Це найважче запитання. Скільки не думав, не можу визначити для себе точку, де був старт. Ще з коледжу я міркував, чим зайнятися у житті. Напевно, у кожної людини десь раз у півроку-рік приходить запитання: чим би я хотів займатися? Як бачу своє майбутнє? Однак, як правило, це лише думки, до дій ще далеко. І курити протягом п’яти років я кидав разів десять (найдовше – на вісім місяців). І схуднути хотів кілька разів. Пам’ятаю, казав дружині, щоб сфотографувала мене, бо ж я вже буду мінятись. На три дні вистачало мого ентузіазму (сміється – авт.). Десь воно все йшло до старту – я собі думав-думав і в якийсь момент прийняв для себе рішення.



Сильно мотивує, коли ти у себе щось вкладаєш – я пішов і купив абонемент на рік у зал, який ще навіть не був відкритий, а ще придбав бігову доріжку.




Коли каже хтось, що треба – це, насправді, лише дратує. Усі кажуть: «треба», але ж ніхто не пропонує вирішення проблеми. Першочергово це має бути твоє розуміння і бажання, а головне – дія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛУЧАНИН РОЗПОВІВ, ЯК ЗА 8 МІСЯЦІВ СХУД НА 50 КІЛОГРАМ



– Як відреагувала дружина, рідні, друзі?

– Якщо дехто і ставився скептично – не вірив, що у мене вийде чи, що я взагалі серйозно, то дружина з самого початку мене найбільше підтримувала і допомагала. Вона сприйняла серйозно мою затію і перейнялася нею.



– Як ви кинули курити? Чи були у вас «зриви» і з палінням, і з харчуванням?

– Такого не було. Курити я кинув ще до того, як наважився худнути. Зараз я розумію, чому не було зривів. В один прекрасний момент усвідомив: як я, будучи володарем потрійного підборіддя, можу казати своїм дітям: «Не їж цього, бо це шкідливо», затягуючись цигаркою і попиваючи пивко казати: «Не будь як я, синок, так не можна, це погано». Головним стимулом кинути курити для мене було розуміння, що я не хочу, аби мої діти знали і бачили, як я курю. Я хотів власним прикладом показати їм, що цього не потрібно робити.



А з харчуванням все просто – я не зривався, бо не був на дієтах. Я їв усе, але меншими порціями, частіше і у відповідний час. Навіть зараз я можу за годину до сну повечеряти, але їм увечері лише білок. Насправді суть кожної дієти у тому, що прихід калорій має бути меншим, ніж їх витрати. Не їсти після шести – це міф. Та й коли видно результат – це стає додатковим мотиваційним фактором. Все було поступово. Не було стресів. Не було зривів.



Крім того, у неділю у мене «свято живота» (сміється – авт.) – я не займаюсь спортом, гуляю з сім’єю, можу з’їсти торт, цукерки чи піцу.



– Розкажіть про роль професійних порад та інших джерел інформації на вашому шляху до здоров’я.

– Хочу застерегти усіх, від тієї помилки, якої припустився, починаючи тренуватися. Я почав займатися в залі без тренера і травмував плече, оскільки тих знань, що у мене були з відеоуроків виявилось недостатньо. Добре, що усе гаразд. Я одужав. Коли надумаєте починати – зверніться за допомогою до професіонала. Однак, тут теж не поспішайте – походіть, придивіться, адже профі бувають і лже. Те ж саме і з харчуванням: якщо надумаєте відмовитись від їжі – проконсультуйтеся спершу з лікарем, аби не зашкодити собі.



– Чи слідкуєте ви за водним балансом?

– Так, звісно. Вода – це запорука здоров’я. Я починав з двох літрів води вдень, зараз, оскільки у мене інтенсивні тренування, я п’ю до чотирьох літрів. Як себе навчити слідкувати за цим? Дуже просто. Ранок, само собою, починати з води, а ще вода має бути постійно на виду – носити з собою невеличку пляшку, яку постійно поповнювати. Як уже доведено, у воді є енергія. Раніше думали, що лише у вуглеводах. Зараз уже знають, що й вода додає сили.



– Назвіть ваші три основні цілі.

– Ще скинути вагу, до запланованої і у заплановані терміни, та підтримувати форму. Фінансова незалежність. Досягнути успіху у своїй новій професії. Я нарешті визначився, що хочу робити, і почав працювати над цим. Робота займає величезну частину нашого життя. Як ти можеш займатися все життя тим, що тобі не подобається? Чому не зробити так, щоб робота приносила задоволення? Ми самі - творці своєї долі. Коли людина каже, що не може щось змінити, значить її це влаштовує. Людина там, де їй добре.




– Чи очікувати від вас продовження мотиваційних публікацій?

Можливо, я ще зроблю кілька дописів, однак це не сфера моїх інтересів, я не планую робити блог чи ще щось типу того. Насправді, я зараз вчуся робити відеозйомку і монтаж. Думаю, що кожен має займатися однією справою, аби не розпорошуватись і стати дійсно професіоналом. Можливо, зроблю кілька роликів про своє життя, однак це буде, як відео експеримент.




– Що б ви порадили читачам «Таблоїда Волині», яких зацікавила ваша історія?

Людина – сильно залежна від соціуму. Вона не цінує достатньою мірою власних ідей і власних мрій. Хтось показав якийсь проект – з нього посміялися, і він сховав, відклав у довгий ящик, бо ставить чиюсь думку вище, ніж свою.



Мені теж було важко визначитись, що я хотів робити. Однак, коли ти це знатимеш – набагато легше рухатись вперед.
Не потрібно примушувати когось щось робити: людина або приходить до того сама, або не приходить. Насправді, все просто. Потрібно навчитися слухати себе.



Для того, хто щось вирішив – взяти і зробити. Перебороти себе. Просто почати вкладати у себе.



















***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter