Тупі моделі вже не в моді, – Анна Тріль

29 Червня 2016

Текст: Тетяна КУШНЕРИК
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ
Настрій: «Львівський штрудель»


Наша сьогоднішня співрозмовниця – модель, власниця модельного агентства «Grace Model House» та організатор першого у місті «Lutsk Fashion Weekend» Анна Тріль (Басманова). Як це – виховувати красенів і красунь, звідки взявся стереотип про «тупих модельок» та свій секрет краси вона розповіла нам за чашкою ароматного капучино у кав’ярні «Львівський штрудель».

– Анно, традиційне перше питання, чому надаєте превагу: каві чи чаю?

– Каві. Це і аромат, і натхнення.– Кажуть, що смак жінки щодо кави може дещо сказати про її характер.

– Погоджуюся. Але часто вибір залежить від настрою: часом потрібно випити еспресо, щоб прокинутися, а деколи хочеться розслабитися з подругами, і тоді я вибираю капучино з пінкою.– Нещодавно ви презентували своє модельне агентство «Grace Model House». Як плануєте розвиватися?

– Наша команда вже деякий час працювала самостійно, досвід був і ми вирішили зробити бренд зі своєю філософією і особливими поглядами. Мені дуже хочеться, аби відновилося аристократичне виховання нашої молоді: ростити людей, які читають, які знають, як поводитися в тому чи іншому суспільстві, які зможуть себе достойно показати. Хочеться руйнувати стереотипи про обмежених моделей, показати інший бік медалі: модель – це найперше людина, але іншої професії. І як і в кожній роботі, тут є свої переваги і недоліки.– Чим ваше агентство буде відрізнятися від інших?

– У нас будуть займатися хлопці і дівчата віком від чотирьох років. Ми хочемо з дитинства прищеплювати здоровий спосіб життя і особливе виховання. Крім того, у нас в програмі буде етикет, поєднаний з класичною літературою. Ми запросимо викладачів з університету (СНУ – авт.), які зможуть цікаво викласти той чи інший художній твір. Підберемо відповідно до вікової категорії те, що стосується краси, жіночності. Зараз ми з командою детально розробляємо програму, а навчання почнеться з вересня.
– Діти – особлива аудиторія. Як виростити з дитини не просто модель з гарною зовнішністю, але й підготувати її до підводних каменів цього бізнесу, до життя?

– У нашому агентстві ми будемо акцентувати увагу на тому, що зовнішність – це не головне. Слід вчитися і здобувати знання, бо ти не знаєш, в якому середовищі опинишся і з ким будеш спілкуватися, коли виростеш. Має бути повага до батьків і вчителів.– Чи є відмінності у вихованні хлопців і дівчат?

– Дівчата мають бути більш жіночними, а хлопці – мужніми. Мені простіше працювати з дівчатами, тому що я можу передати свої навички і знання. А для хлопців ми будемо шукати викладача, який буде еталоном мужності. Бо ми йдемо вчитися до того вчителя, якому довіряємо.– Чи важко було починати власну справу? Конкуренція є?

– Для кожного товару є свій покупець. Ми співпрацюємо з іншими модельними агентствами, найперше дитячими, бо у них є класні проекти. На «Lutsk Fashion Weekend» ми разом організовували конкурс «Міні-міс і міні-містер». У маленькому місті, у Луцьку особливо, зручно тим, що я тут виросла, є зв’язки і контакти. Але я певна, що й у великому місті можна знайти свою нішу і клієнтуру.– Які цілі ви ставите для себе і своїх учнів?

– Найперше, щоб кожен міг заробляти гроші. Адже вони вкладають у навчання час, зусилля, кошти. Відповідно, за свою роботу вони мають отримувати гроші. Досвід – це добре, але я хочу, щоб мої моделі заробляли. Наш проект Lutsk Fashion Weekend – це насамперед нові робочі місця для моделей, які досягли повноліття. Модельний бізнес має приносити прибуток. Хочу поламати схему, за якою працює цей бізнес. Бо модель може заробити собі на хліб з маслом, але, на жаль, поки що не в Луцьку.– Модель працює до певного віку. А що потім?

– Це один із стереотипів. Звісно, потрібно мати освіту, щоб якщо виникне бажання, перекваліфікуватися. Але світовий досвід свідчить, що потрібні різні типажі. Наприклад, нещодавно ми їздили в Париж і там помітили, що різні рекламні акції потребують бабусь, дідусів, жіночок немодельної комплекції. Просто треба бути в потрібному місці в потрібний час.– Недавно у одному з популярних журналів на обкладинці з’явилося фото 70-річної українки і в такому поважному віці жінка стала зіркою. Це цікава історія про те, що можна стати моделлю випадково. Це теж стереотип чи справді достатньо однієї зовнішності?

– У модельний бізнес можна потрапити без навчання. Але скажу з власного досвіду: дизайнери і клієнти вимагають від тебе певної бази знань. Ти маєш розуміти загальні істини. Це допоможе швидше стати успішним. Можна прийти з вулиці і відразу потрапити на обкладинку, але якщо хочеш потім ще чогось досягнути, слід вчитися. Для успіху мають бути свої граблі і свої шишки (сміється – авт.).– Що ще допомагає стати успішною моделлю?

– Удача. Бути в потрібний час в потрібному місці.

– А вроджені дані? Смаку можна навчити?

– Навчити можна, але легше працювати, коли є хист до чогось. Добре, коли є талант, але вчитися можна і з цілеспрямованістю. Бо в першу чергу модельна кар’єра – це важка робота зі своїми нюансами.– На кого орієнтуєте своїх учнів?

– Особисто для мене еталоном у модельному бізнесі завжди буде Анна Русинова, у якої я вчилася. Роль наставника у цій сфері дуже важлива, особливо для дітей. Ми всі когось копіюємо і наслідуємо, але коли воно йде на добро, то це не погано. У агентстві ми працюємо на те, щоб дитина знайшла свою індивідуальність.– Чи є якісь принципи, дотримання яких ви вимагаєте?

– Мені головне, щоб була рівна спина (сміється – авт.). Будемо виховувати леді і джентльменів, і тут не важливий ні зріст, ні комплекція. Крім того, навчимо дотримуватися здорового харчування, основ стилю і макіяжу тощо. Щодо особистих якостей, то важлива емоційна подача людини, наскільки вона душевна і відкрита. Це відчувається на відстані. Я не люблю брутальності в житті. І не сприймаю заздрість і злість.

– Як підтримуєте себе у формі?

– Мій секрет краси – це кохання. Це любов до Бога, до життя, до близьких, до справи, яку ти робиш. Бо любов – це світло в очах, це та краса, яка є неповторною. А фізична краса – це хоча б мінімальні тренування, режим харчування, особливо багато овочів і фруктів. Я вважаю, що якщо щось дуже хочеться, то собі можна це дозволити. Бо ти маєш бути щасливим, тоді ти цим почуттям можеш ділитися. Коли себе в чомусь обмежуєш, ти підсвідомо ставиш собі перепону і вже не можеш бути максимально відкритим.– Як Ви прийшли в цей бізнес? Вам щастило у кар’єрі?

– Насправді, випадково. Одного разу я побачила оголошення про кастинг на «Міс Вісник» і пішла туди. Серед усіх дівчат вибрали трьох: мене, Марину Занюк і Зоряну Рубан. Там ми й познайомилися і звідти почали свій шлях у світі модельного бізнесу. Насправді доля мене скеровувала туди, куди потрібно. Мене люди і оточення підтримували.– Зараз на подіумах іде боротьба за моделей плюс сайз. Чому це почалося тільки зараз?

– Я чула думки фахівців, що це пов’язано з бізнесом. Зараз дуже багато заможних людей, які носять розмір овер сайз, але мають гроші, тож стало вигідно рекламувати ці речі. Це комерційний хід.

– Чи можна зробити кар’єру, не будучи стовідсотково модельної зовнішності?

– Думаю, це буде не кар’єра, а просто тимчасова робота. Не можна вважати кар’єрою одноразову перемогу. Крім того, у різних країнах свої стандарти краси.– Конкурси краси серйозного масштабу типу «Міс світу» це: великі гроші, політика, везіння чи все разом?

– Раніше було по-різному. Конкурси краси – це особлива сфера, де везінню є місце.

– Кілька років тому була гучна історія з переможницею конкурсу краси, яка вийшла заміж за 86-річного чоловіка. Тоді багато хто говорив, що основа цього шлюбу – корисливі мотиви. А вам у житті зовнішність допомагала?

– Коли людина приємної зовнішності, то з нею приємніше спілкуватися. А коли ще є про що поговорити, то це удвічі краще. Таке поєднання допомагає не тільки моделям.– Свого часу я спілкувалася з переможницею конкурсу «Міні-міс Всесвіт» Анютою Климовець. Ця дівчинка – просто джерело енергії і позитиву. А от психологи кажуть, що діти у модельній сфері швидше дорослішають.

– Якщо це поєднано з правильним вихованням, то вони починають себе більше розуміти, змінюють свою поведінку. Але усі, з ким мені доводилося працювати, ставали більш відкритими і комунікабельними, товариськими.– Ви багато читаєте, маєте вищу філологічну освіту. Чи дивували своїх колег начитаністю?

– Я помітила, що за кордоном усі читають. Коли я жила з дівчатами з Бразилії, ми обмінювалися досвідом, що почитати, вчили одна одну мовам.

– А звідки взявся стереотип про «тупих модельок»?

– Насправді, з життя. Певний період, коли в Україні модельний бізнес тільки починав розвиватися, деякі дівчата-моделі зробили собі ставку на зовнішність і активно користувалися нею. На щастя, зараз це минулося. А українки у світі мають непогану репутацію.– Чи має Луцьк шанс стати модною столицею України?

– На «Lutsk Fashion Weekend» до нас приїхали дизайнери і фешн-блогери з усієї України. Для мене це важливе досягнення. Це перші кроки до створення в Луцьку фешн-індустрії. Цим проектом і тим, як усе пройшло, я задоволена. У нас є потенціал і хороші, талановиті дизайнери. Над цим я буду працювати. Звісно, це тільки перші кроки, але усі успішні заходи і проекти колись починалися з малого.– Хто підтримує Вас у починаннях?

– Насамперед, мій чоловік, який завжди поруч. А ще моя команда, мої друзі. Також мене надихає відвідування церкви.

– Що останнє прочитали?

– «Сагу про Форсайтів» Голсуорсі. Це та книга, яку хочеться перечитувати. І вона дивовижно перегукується з нашим сьогоденням.

– У одній із книг я натрапила на цитату «Те, що ми читаємо важливіше ніж те, за кого ми виходимо заміж».

– Із цим можна десь і погодитися, бо книги формують нас як особистість, а одруження – це наслідок свідомого вибору. Хоча ще багато в чому нас формує середовище, наше оточення і ті люди, які поряд з нами.– Чи шкодуєте про щось? Є бажання щось «переграти»?

– Ні. Я щаслива людина, насправді щаслива.
0

Читати ще

Коментарі

Анонім

Дауж. . Як на Копачівку, може

oTto

Фотограф не вміє

Дмитро

Чувак, ти крутий! ти

oTto

Ах який злий крутий Дмитре,

Дмитро

Ти, мабуть, мене не зрозумів!

Таблоїд

Шановний Отто, ви, ми так

oTto

Дмитро чи не Дмитро, хто тебе

Дмитро

Спокійніше, не треба так

Лучанин

Анна - молодець. Повага такій

Андрій

Заголовок про неї?

Жаба душить

Заголовок про тебе Андрію, бо

Додати новий коментар