Традиції та звичаї: що варто і що не можна робити на Петра і Павла

12 Липня 2018

12 липня відзначаємо велике православне свято апостолів Петра і Павла.

Для наших предків цей день був особливим і до нього дуже ретельно готувалися: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, прибирали подвір'я. Вранці 12 липня, звичайно, всі йшли до церкви, пише Сьогодні Lifestyle.

Дівчата прикрашали свої голови вінками з польових квітів, а особливо червоними маками. У наших предків святі Петро і Павло вважалися покровителями рибалок, які молилися в цей день своїм покровителям. В Україні цей день найчастіше коротко називають "Петра".

Традиції та звичаї на Петра і Павла 12 липня: що потрібно робити

12 липня необхідно відвідувати рідних та друзів, пригощати рибними стравами. До свята прибирали житло, білили та підфарбовували, вішали чисті рушники. На церковну службу йшли з квітами і віночками. Обов'язковою їжею були коржики з пшеничного тіста – так звані мандрили. Прийнято вважати, що в цей день необхідно вмиватися з трьох джерел, зустрічати схід і щедро пригощати бідних.

Петрів день – проводи весни (проліт) і зустріч "червоного літа". Існував звичай на Петрів день влаштовувати "гулянки Петрівки", водити хороводи і гойдатися на гойдалках. Іноді затівали ігри з вгадування: хлопці ходили серед дівчат, закривши обличчя хустками. Тій, що вгадала, передбачалося незабаром зіграти своє весілля.

Свято Петра і Павла: чого не можна робити 12 липня

  • Не можна в свято займатися прибиранням, турботою про город або сад.
  • Не слід лаятися, мислити про погане або бажати щось погане оточуючим.
  • У цей день прийнято влаштовувати святкові родинні обіди і проводити час спілкуючись з близькими на природі, але не можна затівати застілля з надмірним споживанням алкогольних напоїв, адже це релігійне свято.
  • У церкві немає чіткого правила чи заборонено займатися сексом в церковні свята, і все ж подружжю настійно рекомендується утриматися від інтимної близькості.
  • На Петра і Павла православна церква таїнство вінчання не проводить.
1

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter