Татуювальник Луковніков розповів, чому покинув Луцьк

09 липня 2015

Історія виникнення татуювань розпочалась близько 5000 років тому. Перші тату з’явились випадково. Коли до рани потрапляли рештки бруду та попелу, після загоєння залишались сліди. Саме вони й слугували праобразом татуювань. Час не проходить безслідно, зараз татуювання – це справжні витвори мистецтва, а не просто якісь позначки та маркування.
 
Цього разу героєм рубрики «СЛОВОПОРТРЕТ» став один із найпопулярніших тату-майстрів Луцька Андрій Луковніков. Нещодавно хлопець переїхав закордон, але перед від'їздом погодився розповісти для читачів «Таблоїда Волині» про себе та свою незвичну професію.
 
До художньої школи я не ходив, навчався в ВДУ ім. Лесі Українки на факультеті образотворчого мистецтва, потім вирішив займатись татуюваннями.

***

А взагалі я хотів бути програмістом. Просто коли тобі вперше купують комп’ютер, то ти автоматично стаєш «супер-програмістом». Проте коли я дізнався, що потрібно буде здавати математику при вступі, то зрозумів, що програмістом мені стати не судилося.

***

З дитинства дуже любив малювати і коли в школі пішла хвиля популярності тату, я друзям ручкою на руках малював абстракції. Дуже добре, що тоді в мене не було машинки для татуювання.

***

Любив малювати черепи, брат казав, що мені треба сходити до психіатра, але потім він теж полюбив черепи.

***

Моє перше інтерв’ю було на Волинському телебаченні, я туди прийшов із другом і нам задавали дурні запитання типу: «А що означає тату у формі черепа?» і тому подібне. На нас направили камери і ми сиділи все інтерв’ю дуже сковано та неприродньо. Тому зараз, коли дістають диктофон, я не дуже комфортно себе почуваю.

***

Перед тим, як вступати до університету я вирішив походити на підготовчі курси, там почав малювати портрети на замовлення. Портрет я малював приблизно два дні і на той час отримував за таку роботу 100 гривень. Це заняття мені страшенно не подобалось.

***

Коли мама принесла для декана університету мої роботи, то їй сказали: ваш син не має таланту. В мене навіть тоді депресія почалась, ну як так немає, я ж малюю і в мене ж виходить. Пізніше виявилось, що в моїй групі малювати вміють від сили три людини. Зараз майже всі мої однокурсники працюють не за професією.

***

Все розпочалось із того, що я захотів собі тату і шукав майстра, пізніше виявилось, що в Луцьку їх просто немає. Ну, насправді вони були, але не в образу їм скажу, що перед тим, як набивати татуювання, спочатку треба навчитися малювати. Для того, щоб зробити нормальне тату, потрібно було їхати в інше місто.

***

Я прийшов до Тимура на татуювання  і в процесі ми розговорились, він запропонував мені теж стати тату-майстром. А я саме дозрівав до цього, мені потрібна була людина, яка навчить мене  майстерності та розповість про всі нюанси. І Тимур став цією людиною, він розказав мені все, що знав про татуювання, а я йому в свою чергу все про художню сторону, в нас був такий собі обмін досвідом, зав’язалась дружба.

***

А потім я купив свою першу «гі*няну» китайську машинку за 200 доларів. На неї я певний час збирав кошти, малював портрети, як «угорілий».

***

Спочатку я вчився малювати на салі, на шкірі свині. Але все виявилось не так просто. Якщо на шкірі свині провести лінію машинкою, то вона буде чіткою, а от людська шкіра всмоктує чорнило, лінія відразу зникає. Це вже пізніше я дізнавався, як правильно натягнути шкіру, на яку глибину встромляти голку, під яким кутом все потрібно робити, з яким інтервалом часу, скільки чорнила треба набирати в носик машинки та багато іншого.

***

Перед тим, як робити татуювання, потрібно зробити трафарет, нанести лінії, на які ти будеш орієнтуватись тоді, коли робиш тату. Коли набиваєш портрети, то трафарет потрібно наносити обов’язково.

***

Як я робив перше тату? Я написав у «Вконтакте», що я татуювальник-початківець і хочу зробити тату. Кілька людей відгукнулось. Першою моєю роботою була чорна зірочка, тоді таке було в тренді. Я переконував, казав: давай, може, щось інше, але ж – ні. Три, він хотів три зірки. І це була велика помилка, що перший раз я наважився набивати саме зірочку, бо цей малюнок має чіткі лінії.  Для початківців краще набивати щось безконтурне, черепи наприклад, але в мене була зірка. І тут я зрозумів, що попав. Був і піт, і хвилювання. Пізніше я все-таки підправив йому ті зірочки.

***

Я постійно навчаюсь, почитую книжечки, дивлюсь, як працюють інші майстри. Тату – це мистецтво, потрібно вдосконалюватись, я ще багато чого не вмію та не знаю.

***

Я часто відмовляюсь від замовлень, більше того, я роблю це системно. Зараз мені пише дуже багато людей, я просто фізично не встигаю їм відповідати, вони ображаються, пишуть мені знаки питання. Я часто прошу на своїй сторінці, щоб люди не скидали мені свої «гавноієрогліфи», шрифти і незрозумілі абстакції, які я люто ненавиджу і не буду робити. Відсотків 80 людей не розуміють, що таке гарне татуювання, вони просто скидають малюнок майстру і хочуть, щоб ця «єрєсь» була в них на тілі.

***

Спочатку я був добрим і пояснював людям, що краще такого не набивати, радив якусь ілюстрацію, пропонував самому намалювати. І це все закінчувалось тим, що я повністю створював ескіз. Але еволюція відбулась і я став злим, почав не відписувати. Зараз я роблю те, що мені подобається.

***

Прийшла до мені дівчина і каже, що хоче набити перше тату. Ну, я собі подумав: ой, якщо перше, то буде щось маленьке. А вона замовила на всю спину. Ого, думаю, ну окей!

***

Найдовшу роботу я бив 12 годин. А середньостатистичне тату можна зробити за 6-8 годин. І от після цих 8-ми годин твої очі просто випадають і котяться вниз.

***

У мене мало тату, я хочу багато, але довіряю лише Тимуру Денисенку й ще кільком майстрам. Хочу бути забитим «в хлам». Життя йде, а в мене немає татуювань. У татуювальника немає татуювань, щось тут явно не так.

***

Раніше ціну я рахував за сеансами, потім за годину. Зараз година роботи вартує 800 гривень, ні – 1000. 8000 за татуювання – це в Україні середня ціна, в Києві, наприклад, за портрет беруть десь 18000 і це вважається нормальним. Я просто розумію, що це ж Луцьк, тому й не ставлю таких цін. Я можу робити тату 10 годин і взяти за все 4000. Все залежить від людини, тату, проекту. Якщо мене пре і я отримую задоволення від процесу, то не візьму багато грошей.

***

Якби не гугл-календар, я б взагалі «втратився». Я собі планую: тиждень на ескізи, тиждень на татуювання, можу цілий день просидіти в інтернеті.

***

Я ділю клієнтів на «зручних» та «не зручних». Буває сидиш з людиною в якійсь незрозумілій позі постійно, ти ставиш його руку так, як зручно тобі, а через 5 хвилин все повертається назад. А наприкінці сеансу вже сидиш злий, спина болить.

***

У нас такі люди, що не скажуть, якщо їм не сподобалось тату. Не було в мене такого.

***

Колись було таке, що я набив зірку неповнолітній дівчині, але я не знав, що їй немає 18-ти,  вона була баскетболістка. І потім мені телефонував її батько з претензіями: «Що ти їй, зараза, зробив, ти набив моїй дитині наколку. Я тебе зловлю, ти з Луцька виїжджай».

***

Перші тату я робив у себе вдома, на дивані. Зараз думаю, що ж про мене думали люди, я навіть його простирадлом застеляв, для краси. За рік я з Тимуром назбирав на свою майстерню.

***

Мені набридло бити тату в Україні, в Луцьку. Мені часто пишуть з інших міст та країн і не знають, де розташоване наше місто, просять десь переїжджати, от я й вирішив переїхати до Польщі. Наше місто географічно знаходиться у «дупі». У нас немає аеропорта, погане залізничне сполучення. Мені було цікаво побачити Європу. Поїхав, побачив, сподобалось. Там люди більш відкриті до ідей, там я можу реалізувати ті проекти, які б ніколи не реалізував тут. Можливо, у наших людей просто немає коштів на великі тату, а мені теж не «в прикол» псувати матеріали.
 
 
 Записала Катерина УСТИМЧУК

+1
-6
-1

Коментарі

такий злий..тепер побоюсь написати йому про свої гамнопобажання

для гамнопобажань є купа інших майстрів;)

если долго наблюдать за работой мастера, он может уехать в другую страну :(

Його батько по ходу директор луцького Датагруп. Принаймні був ще не так давно. Старт хороший був. Молодець, що обрав ремесло по душі.

Директором не був ніколи, просто одним із керівнків відділів.

Правда в том,что в Луцке тату мастера-хлам.Но при этом все очень важничают,и текст воспроизводят одинаковый,как "под копирку".Явно же зарабатывал на копиях рисуночков звездочек,но потом возгордился и стал пропихивать свое творчество.По крайней мере копировать умеет,не уродует эскиз изначальный,в отличии от остальных луцких.имхо

О, майн гад... Цей Мікілянджело, доморощений Да Вінчі відкрив усім нам очі на нашу убогість.... Дякую тобі..... Луцький нікчемний ПІПЛ-сіндекат тепер мусить кардинально переглянути свій світогляд.... Пі.Сі.: Ну, грець з тим, що художник він гівняний, тату-майстер теж не ахті, проте як майстерно обісрав полішуків, а ті й дУвОльні.... А сам як про себе кічить -- переїжджає до Європи))) Хлопче, ну, ше б їхав би ти в Берлін, Лондон чи бодай Париж.... А ти їдеш до Пульщі.... Туди вже кожен другий обхезаний тобою полішук своїх чад на навчання відправляє, так шо ВСЕ ТАКИ смокчи солоденького МАЕСТРО...

Привіт, полішук. Просто змирись з тим шо ми живемо в географічному "дуплі" і всі тут такі дикі, як ти, горгони. Нарешті в інтерв'ю хоч хтось почав відкрито казати все як є.

Андрій дійсно хороший майстер і неперевершений художник, до нього не страшно йти тому що в кінці ти знатимеш, що роботою будеш задоволений. Ні разу не пошкодувала і думаю робитиму ще! Я думаю за дійсно якісне тату не шкода віддати 4000-6000 грн.
Андрюха твій диван вже давно став мейнстрімом)

Андрій - мілєйша і талантлівєйша людина...)

Да,поддержу лучанина.Откуда такое чсв?Из ВДУ?)смешно же,учитель рисования и ДПИ(у меня аналогичный диплом).
Киевские мастера берут больше за работу,ибо более квалифицированны.Те же победы в тату конкрурсах и прочее.Если такая жопа в луцке-так флаг в руки,делай цивиллизацию и приедут и прилетят.Жлобство.

Слишком много хейтеров в комментах. Всё по делу человек сказал. Луцк во всех смыслах забитый , здесь развито аж ничего. Делал качественные работы за норм цену, я б сказал отличные. Жаль что с Луцка уехали единственные два татуировщика. В Польшу же уехал, потому что недалеко от Украины, и можно за изи приехать на выходные обратно. + заработать там куда реальней чем у нас. Обидно, но понять можно
Интересно ещё, что будет с группой ?

Улюблений майстер, хорошун і добряк! А бив би всяку фігню, аби косити бабло - срач ще більший розвели би.
Тішуся, що йде далі, бо знаю, що на Польщі не зупиниться. Тільки от тепер нема у кого красу набивати.
Радуйтеся, партачні майстри! Хоча й клієнтів у вас не додасться, якби не гидили в коментах!
Успіхів, Андрію!

хай собі на лобі наколе татуху "путін". взагалі татухи роблять тільки зеки і кончені рокери. вибирайте, чи ви у їх числі

.... Путін наколи собі на сраці...... Можливо, хлопчина не такий талановитий, як тут себе хоче виставити... На 95% він, як на мене, не правий, що так обісрав свій рідний Луцьк, але ти морда ПРОДАЖНА.... тут не розкривай свою пропагандиську морду... і портрет В.В.Х. наколи собі на сраці...... Алльо...!

Круто, Андрейка!
Нужно быть эгоистом! Всё правильно сделал. Заезжай в Варшаву в гости "купала бить" :)

вот теперь западные регионы остались без татуировщика, и да, молодец, что переехал. А кому там не нравятся его рисунки, особенно иллюстрации -сосите *уй, товарищи, так как вы анонимно только и можете писать, а сами ни*уя рисовать не умеете #дайбожездоровля #дайбожищасля

Люди добрі! Для чого Ви пишете всякі беки?... Андрій хороший хлопець і майстер, шкода що переїхав, хотілося б ще до нього на сеанс!!!

Да вы истерите,будт он на другую планету укатил)до польской границы 3 часа(Владимирский пропускной).Да и гражданство ему врядли подарили,будет кататься визу обновлять.

О*уенный парень с которым можно пообщаться ,художник он просто за***бись !А то что оттуда свалил ,и правильно сделал !У него семья,дочь ,и таланту его не**й внатуре в "жопе"увядать !Развивается парень,а вы завидуете мр*зи !ЗАВАЛИТЕ СВОИ КОЧАНЫ ,КА*ЛЫЫЫЫЫ р.S Андрюха,никогда не забуду Хаза кухню... :)

класний художник,людина,майстер.спокійний і вихований.я в Луцьк саме до нього їхала за 3000 км.без попереднього запису.прийняв.за день намалював ескіз каверу говнотрайбла.
ти супер Андрюха!!!!!!!завжди буду вдячна тобі.смішно читати ці тупі ком-ти.добре зробив що поїхав.удачі тобі,терпіння і всього самого найкращого твоїй сім'ї і доці лялічці.

Ты прелесть и умница!Талантливый и воспитанный парень.Я делала тату 3 года назад и ни секунды не пожалела об этом, хотя я из возрастных клиентов, мне за 50.
Желаю тебе успехов.А Луцк ты все равно полюбишь , но это прийдет с годами.

Андрюха, рада за тебе. Завжди знала що будуть з тебе люди. З часом надіюся почитати про тебе десь у закордонній пресі))) Правильно робиш що думаєш перш за все про себе і сім'ю. Так тримати!!!! А всі хто пише погане то вони просто не знають яка ти хороша і талановита людина

Луковников, ты отличный человек и мастер!)

как не стыдно, а с виду,интеллигентный . его страна учила рисовать, а он наколки делает. позор. а я знал его его приличным ребенком. вот с рисования черепов все и начинается.
нашли о ком писать статьи и интервью брать. лучше бы про учителя рисования школьного или "заробитчанина".
а то дают возможность честно выразить свои мысли "мастеришке".
нет уж,наше болото - самое липкое, не дадим никому вырваться...

Нет, Дима, это была не я.
"прохожий" пишет безграмотно и запутанно.
Я излагаю мысли четко и ясно 2+2=4.

Всі тут такі розумні людину обсирати, а самі ви хоча б раз бачили справжні, а не луцькі ціни на тату? Скільки коштують розхідники знаєте? А час майстра? Я своє тату за кордоном набивала, і повірте, знайти такого майстра за такі гроші ой як не просто. У Андрія чудесні роботи, і це відмічали як на конкурсах, так і у популярних тату-групах / форумах. Дуже шкода, що в Луцьку більше не буде такого крутого майстра, але він правий на всі 100%. Я теж люблю Луцьк, але він не дає тих перспектив, яких хотілося б. Особливо, у випадку Луковнікова (ну де ви у нас бачили багато людей, які б хотіли і мали змогу зробити якісне тату, таких одиниці). У нього молода сім'я: дружина, донечка, і потрібно в першу чергу думати про них і про власний розвиток як художника, а не про те, що скажуть ті, хто, я впевнена, і тату то не мають. Свій патріотизм будете вмикати, коли самі чогось досягнете. Луковнікову удачі і натхнення. Впевнена, у нього все вийде. Якби не було таланту, так би не заздрили б:-)))))

Почитав коменти.... вражений....

Щодо Луцька ... багато чого правдивого Андрюха сказав....смію відмітити - багато людей живуть "чужим життям" - находять собі кумира і стараються жити так як він (вона)....зарочки, написи, одуванчики з чорними ласточками....пір"їнки, знаки безкінечності......кожний(а) четвертий(а) звертається з таким .....багатьох вдається переконати...деяких ні.... а окремих переконувати шкідливо для психіки ..... а зробити щось класне приходиться за дійсно малі гроші бо в більшості людей у Луцьку немає коштів на щось толкове....і я їх розумію.

Щодо Андрія.... роботи шикарні....валить красоту у власному стилі...стільки перемог на тату-фестах....це круто.... добре що поїхав до Поляндії .....там все простіше і є куди розганятись.... люди вже ментально доросли до того, що потрібно робити толкові тату ..... їм не приходиться розповідати, що ось це класно, а то це вже пережиток 90-х (сам там не був,але знаю з розповідей колег)...і оплата за роботу достойна...

Щодо хейтерів, які тут пишуть в коментах....анонімно і дурак може "обісрати"....заздрість погане почуття.... якщо заздрите то заздріть мовчки.....

Бажаю Андрію творчого розвитку і багато кльових клієнтів)

Всім миру, і добра :)

Луковніков - Кращий майстер з тих, кого я знаю. Бажаю творчого натхнення, розвитку та адекватних клієнтів!

Андрей, грустно, что ты уехал. А с другой стороны, не знаю даже, куда к тебе проще добираться будет в следующий раз: в Польшу или на поезде Одесса-Львов и потом по веселой дороге Львов-Луцк:)
Творческих успехов тебе! Ты очень приятный парень и талантливый художник. Все у тебя получится. А завистники - они всегда будут. Ну что поделаешь, некоторые люди питаются только падалью.

Мега талановита людина і молодець, що не стоїть на рівні. Андрій і Тимур - взагал генії, повірте людині з художньої освітою. Єдине що шкода, не встигла сама напроситися на тату. Такі лди виводять українське тату на якісно новий рівень. Це - Мистецтво з великої букви.

Делал у него вторую свою тату. Первую бил Самохин. Цена-качество на очень достойном уровне. Хотел поехать на коррекцию, а теперь вот печалька, даже и незнаю к кому и поехать. А работа должна достойно оплачиваться, если здесь платят в три - четыре раза меньше, зачем сидеть в бобрихой жопе?

Я б так само зробила і маючи таку можливість! Хтось гнобить і в цьому вся завість, що людина не може так як ти! Маючи такий ТАЛАНТІЩЄ ти
тут мало що побачиш і так будеш покриватися мохом від одного й того ж самого. Поза межами України можна отримати інший погляд і настрій на творчість. Успіху тобі! Своєю творчістю ти надихаєш людей стати кращим і рости в своїх можливостях)

Такий срач у коментах розвели. Як можна полюбити наше задуп'я? Хіба що переїхавши сюди ще з більшого поліського задуп'я.
Талановита людина, респект і уважуха!

Даже шкода, що Луковніков поїхав
,сподівалася щe раз до
ньго потрапити...Дуже чудовий майстер і людина))Всі ми бажаем кращого життя))Тому удачі та креативних ідей) ну й нормальних клієнтів))
P.S. Всі ці люди, які пишуть негативні відгуки або горемайстри,або носії партаків)))Або ж люди далекі від тату та мистецтва))

одні сруть,другі в самохіна катлєти луплять.....ужос,а Тимур найкращий) майстер який працював в Луцьку

Для мене Андрій найкращий майстер, дуже щаслива,що маю тату зроблене саме його рукою. А про Луцьк то правда, він ще дуже толерантно сказав

Чисто случайно попала сюда.Не знаю этого пацана.Но он прав в том,что Сруцк-вонючая дырища! Я б сюда в жизни не переехала,если б война не заставила! Сейчас работаю над тем,чтоб отсюда свалить.

Маріна, не подобається Луцьк - тебе тут ніхто не тримає. Ноги в руки, і топай в православний і продвинутий ЛНР/ДНР. Менше вашого ватного брата буде тут - спокійніше буде життя.

Додати новий коментар