Що найбільше сподобалося на «Бандерштаті» яскравим гостям фестивалю. ФОТО

07 Серпня 2018

Фото: Сергій МАТВІЙЧУК

Текст: Іра ТВЕРДА

12-ий фестиваль української музики Бандерштат, що проходив з 3 по 5 серпня під Луцьком, завершився.

Відвідувачі фесту ще не встигли засумувати, оскільки інтернет та соцмережі заполонили тисячі фотографій із зустрічей на гутірках, концертів, фотозон, екскурсій чи з життя наметового містечка.

"Таблоїд Волині" продовжує ділитися маленькими історіями знайомства фестивальників із Бандерштатом та представляє вам людей, повз яких важко пройти, не помітивши їхню яскраву зовнішність.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «ТУТ НЕМАЄ ДЗІДЗЬО ЧИ ВИННИКА, А ВАС ТАК БАГАТО»: ЯК ПРОЙШОВ ОСТАННІЙ ДЕНЬ «БАНДЕРШТАТУ». ФОТО

Аня (Біла Церква)

Я вперше в Луцьку і вперше на Бандерштаті. Про фест ми знали вже давно, завжди їздимо по фестивалях, але дитина була ще маленька, а ми звикли їздити сімєю і не виривались сюди. Цього року у нас підросла дитина і він попросився саме на музичний фестиваль, а оскільки Бандерштат безалкогольний, сімейний - то це ідеальний варіант для нас.

Дуже круто, що для дітей є майстер-класи, є де погратися пострибати, порозважатись. На гутірку жодну я ще не потрапила, бо в основному бродили по місту. Замок дуже сподобався . Взагалі місто дуже прикольне, чистеньке, красиві парки, нам дуже сподобалося. Яскраву зачіску частіше всього до фестивалів роблю. А взагалі під настрій: захочеться – перефарбуюсь в синій, зачіска на один день!


Володимир (Сокаль)

Я вперше на фестивалі. Дізнався про нього від сестри та знайомих, які їздили і порекомендували . Мені 15 років, але мене відпустили з друзями, яким є 18 років.

У Луцьку вдруге чи втретє, з містом я знайомий. Сюди приїхав заради самого фестивалю, атмосфери, друзів. Якщо говорити про Бандерштат - то це гаряче в усіх сенсах – і погода, і настрій. Зачіску я зробив недавно. Це вплетені у моє волосся штучні дреди. Мені зручно, батьки не проти.

Олена (Луганська область)

Вперше на фестивалі. Про Бандерштат дізналась давно, але цього року з хлопцем приїхали вперше. Я з міста Брянка Луганської області, моє місто окуповане наразі.

Ніяких стеореотипів чи хвилювань не було, навпаки нам рекомендувало багато людей цей фестиваль. В Луцьку теж вперше, містом трошки погуляли, відвідали замок Любарта. Це наш не перший фестиваль - Холодний Яр, Файне місто, зараз цей, далі ще Схід-рок. Колір волосся такий тільки на літо, на зиму я планую синій. На руці в мене тату нашого герба. Зробила його для того, щоб повернутися додому або в українське місто, або не їхати зовсім.

Олександра, Костя, Анна (Київ)

Ми всі вже не вперше на фестивалі. Дівчата вчетверте, а я - втретє.

Цей фестиваль манить атмосферою, музикою. Безалкогольні фести взагалі неймовірно класно, немає неадекватів. Ми були й на інших, але тут стрибають тільки ті, хто любить цю музику і хоче стрибати, а не ті, хто випили і радіють.

Луцьк – класний, дуже нам подобається! Кожного разу ми їдемо ввечері наступного дня після фесту і гуляємо цілий день Луцьком! Ваш замок – це найкращий замок, в який не можна не ходити, улюблена споруда після Чернівецького університету. Будемо підтримувати «5 Vymir», бо це київський гурт, «Жадана і собак», Оторвальд, Тартак, Один в каное, Роллікс.

Тетяна і Микола (Ковель)

Не вперше на Бандерштаті. З чоловіком востаннє були в 2014, коли ще він був моїм хлопцем . А я взагалі ще їздила в перші три роки . Зробили трохи перерви, бо одружилися, діти, не було часу . Фактично теперішнього чоловіка на Бандерштат я привела.

Приїхали на Farinhato, Morphine Suffering.

Якщо порівнювати перші роки фестивалю і сьогоднішній, то він дуже змінився. В перші роки було мало відвідувачів, мало виступало артистів, якщо не помиляюсь, то була одна музична сцена і одна гутіркова.

Яскраві вплетення у волосся зробила спеціально до фестивалю, щоб бути червоно-чорною «в темі» хоча б волоссям і трохи веселішою.

Вікторія і Мар’яна (Рівненщина і Волинь)

Вікторія пятий чи шостий рік уже на Бандерштаті, Мар’яна – третій.

В першу чергу приваблює сам формат фестивалю – єдиний в Україні фестиваль такого масштабу, де заборонено алкоголь. Дивно, але фестиваль таки функціонує без алкоголю і саме оточення досить цікаве - патріотичне виховання, національний підтекст, культурна складова, купа нових знайомств та багато корисного. На Бандерштаті навряд чи почуєш когось нового, якщо ти їздиш по українських фестивалях, але їдеш за атмосферою.

Це найчистіший фестиваль, на яких були, а були ми на всіх фестах і такої чистоти не бачили. Коли Бандерштат ще відбувався на іподромі, одного разу закінчився концерт на головній сцені і там валялась лише одна пластикова склянка. Такого не буває просто! На фестивалі в Мінську, що проходив 1 липня, люди розходяться, а ти йдеш – і мінне поле, просто всі як пили пиво, так і кидали. Чистота Бандерштату – це вау. І те, що при вході навчають сортувати сміття, розповідають, горять цим - це дуже приємно і важливо.

Своїми яскравими образами просто відриваємося, бо зазвичай в буденному житті ти мусиш стримувати себе, обмежувати, а тут така воля і хочеться натішитися нею. Це наш фестивальний стан душі!

Відвідувач із Києва

Фестиваль порекомендували друзі. Це мій взагалі другий фестиваль, порівняно з попереднім подобається відсутність алкоголю, він інтелектуальний, можна сказати. З музики найбільше очікую на Оторвальд, на літературній сцені - виступ М. Кідрука. Свою яскраву зачіску я робив спеціально до Бандерштату, за день до фестивалю пофарбувався.

Колір мав бути трохи червоніший, став оранжевим. Історія в тому, що моє волосся доволі темне, але брат називав мене Рудим. Тепер це стало моїм нікнеймом і я захотів стати справжнім рудим.

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter