Село біля Луцька назвали «Волинським Сінгапуром». ФОТО

30 Травня 2018

Всеукраїнський проект “Сільський Ревізор” проводить онлайн-голосування за звання Село Року в Україні, серед претендентів - і волинське село Боратин.

Усі села, які відвідала команда упродовж сезону, змагаються за головний приз - «Гусак» і 100 000 грн!

Також кожне село отримає перемогу в окремій номінації. В кожному селі Сільський Ревізор ставить оцінки за 5-ти бальною шкалою, відвідуючи різні об'єкти. А аграрії та підприємці, які працюють в проінспектованих селах, отримають звання «Соціально відповідальний інвестор».

У серпні минулого року Сільський Ревізор завітав до Боратина Луцького району. Це село він назвав справжнім «Волинським Сінгапуром».

Щоправда, не в Сіамському заливі, а на річці Стир. Тут збирають електропроводку для BMW, Mercedes та Volkswagen, працюють цукровий та комбікормовий заводи, водяться страуси, лами та павліни. А ще на території боратинської сільради живе понад 100 багатодітних мам та щорічно будується до 40нових будинків.

Об'єкти соціальної інфраструктури, що потрапили «під приціл» Сільського Ревізора — перед вами.

Розпочали ревізію з сільської ради, триповерхове приміщення якої більше схоже на офіс транснаціональної компанії, аніж на типову для України сільраду: дорога плитка, масивні штори, натерті до блиску столи, фонтанчик на подвір'ї та власне паркування.

Там, де зараз стадіон, колись були кагати, там, де сільська рада, — старенька пошта і смітник. Увзагалі не було вуличного освітлення (зараз — до 1000 ліхтарів). Що там говорити, телефонний зв'язок доходив тільки до центру Боратина. Зараз тут не тільки безкоштовний Wi-Fi, а й камери відеоспостереження у всіх бюджетних установах. Ми починали з вапнякових доріг. Я у свій перший день на роботі прийшов у нових туфлях, то бездоріжжя було таке, що тут же їх і порвав, перечепившись об залізяку. А ще як отримав зарплату, нижчу від зарплати вчителя, подумав «куди я потрапив»... Але завдяки активності депутатів, загорілися й люди, спільно наводили порядок біля двору, потім на вулиці, потім по всьому селу, — згадує голова Боратинської сільської ради Сергій Яручик, який на посаді вже 4 скликання.

На цей час Боратин планує стати центром об'єднаної територіальної громади. Під час візиту Сільського Ревізора було зібрано всі документи та визначено склад ОТГ. Для проведення децентралізацї у Боратинській сільській раді внесли зміни в 2 перспективні плани області та проведено 1 референдум. Всі хочуть до Боратина. Ще б пак! Бюджет громади після об'єднання складе понад 60 млн грн. Майбутня ОТГ об'єднає 3 сільські ради (12 сіл) із центром у Боратині.

Якщо громада навколо Боратина об'єднається за планом і всі податки залишаться на місцях, бюджет складе понад 60 млн. грн. Хто ж наповнює бюджет села Боратин?

Це 2 сільськогосподарські підприємства — «Волинь-Зерно-Продукт», чий комбікормовий завод та елеватор розташовані в селі, та «Агротехсервіс», який орендує в Боратині землю, а також «Ласка», котра займається випічкою смаколиків, «Волинь Фарм» — склади фармацевтичної компанії, Гнідавський цукровий завод, асфальтні заводи та «монстр», котрий створює до 6 тисяч робочих місць, — завод Krombegr&Shubert Україна, який займається виготовленням електропроводки для BMW, Mercedes і Volkswagen. Завдяки податкам, які сплачують усі вищеперечислні добродії, бюджет Боратинської сільскої складає понад 7 млн грн.

Таким чином, у селі за рік будується до 40 житлових будинків. Є в селі й своя комунальна служба. Скоро придбають власний сміттєвоз. А так як тривають розмови про будівництво сміттєпереробного заводу під Луцьком чи Ковелем, тож, імовірно, з часом сміття в Боратині сортуватимуть.

Роботу сільської ради ревізор оцінив у 5 балів, такі ж самі оцінки отримав дитсадок, спортивний майданчик, дороги, амбулаторія.

Остаточна оцінка для Боратина від Сільського Ревізора — 63 із можливих 65!

Проголосувати за село Боратин можна за посиланням.3

Коментарі

Мама

А чому ж у вашу чудову школу батьки не віддають дітей? Пів-Боратина вчиться в 14

Філолух

Але ж помилок в тексті! Взагалі читачів зневажаєте?

Філолуху

Наприклад?))

Іриніда

Чому не віддають дітей? По - перше - це справа кожної сім'ї, а по- друге - чому б не анонімно писати, а напишіть своє ім'я, прізвище, вкажіть на причини (на Вашу думку), а це як "істинний українець"!

щиро радий

молодець сільський голова. Господар сільський голова..... а кругом одні політиканти і партійці.... Н.Махно- немає партій, а є купа шарлатанів, які ради своїх інтересів обдурюють , обкрадають і знищують трудовий народ! - сучасне рабство кругом.Політика для депутатів стала бізнесом...

сусід

Тільки живе там половина злодіїв луцьких

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter