Професія крізь об’єктив: шкіряні аксесуари від Дмитра Харчука

08 Листопада 2017
Текст: Юлія ФІНКОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


У будь-якій професії, якщо її роздивитись зблизька, можна побачити справжню магію, яку приховує кожен рух чи елемент.

«Таблоїд Волині» в рубриці «Професія крізь об’єктив» пропонує читачам глянути на різні види роботи з нового ракурсу та оцінити майстерність людей, які вкладають у свою справу душу.

Маленька затишна майстерня, теплий аромат шкіри, заспокійливі музичні ритми морського бризу, зосередженість і абсолютний спокій – саме в такій атмосфері вигадує та створює неймовірні аксесуари луцький майстер Дмитро Харчук.



Першу сумку він пошив для себе ще у 17 років. Його батько був взуттєвиком, тому Дмитро мав доступ до шкіри та інструментів.




«Пізніше подумав, що було б добре навчитися шити взуття, і почав рухатися у тому напрямку. Останні 16 років я шив на замовлення взуття. А 2 роки тому мене зацікавили вироби зі шкіри ручної роботи. Якось побачив відео про одного іноземця, який поїхав далеко від цивілізації і шив там ремені. Мене дуже вразило, що використовуються лише натуральні матеріали, і що весь цей процес наповнений спокоєм і тишею», – розповідає Дмитро.

Зараз взуття на замовлення Дмитро шиє хіба для себе, рідних і близьких. Каже, покупці поки не готові переплачувати за справді якісне, якщо на базарі можуть купити дешевий варіант на один сезон.




Майстер розповідає, що процес вироблення зі шкіри вручну поволі забувається, машинка ж дає не такий гарний і довговічний шов. Саме тому дуже важливо, аби ентузіасти, яких справді захоплює це ремесло, передавали його і наступним поколінням.




Навчитися творити зі шкіри за стародавньою ручною технологією не так вже й просто, оскільки цьому ніде не вчать. Дмитро каже, що левова частка його знань про давні шви, про роботу зі шкірою та історію цього ремесла – це все самоосвіта.




«Це заняття розвинене і цінується у США та Європі. У нас же є лимарі, які роблять упряж для коней, але все-таки то дещо інша грань роботи зі шкірою».

Найбільше майстер любить створювати пояси. Каже, це простіше робити фізично, до того ж таких замовлень більше. Втім, якщо говорити про естетично насолоду від процесу, то Дмитру подобається процес створення жіночої сумки.





Майстер використовує декілька видів шкіри. В основному – краст, не до кінця пофарбована із природною структурою. Усі види покриття у Дмитра теж абсолютно натуральні та безпечні.

«Коли покриваєш таку шкіру, виріб має природний малюнок, лінії, як у дерева. Краст я покриваю потім восковою емульсією. Якщо все добре продумати, то вироби ручної роботи служитимуть і десять, і двадцять років. У такі моменти до кінця починаєш розуміти, що це неможливо порівняти із фабричною потоковою роботою».





Дмитро працює у своє задоволення, а тому попереджає, що одну сумку може виготовляти від двох тижнів і до місяця з урахуванням гармонійного підбору усіх елементів та деталей. Сама ж робота забирає десь тиждень часу.





Чоловіки роблять замовлення у майстра частіше, адже піклуються про те, щоб виріб був міцним і довговічним. Разом з тим, жінки зазвичай замовляють щось креативне, цікаве та дуже індивідуальне.




Робота майстра ніколи не втомлює, адже саме таку, тиху, спокійну та зрозумілу працю, він завжди для себе шукав.





«Коли люди ставлять за мету просто заробіток, то це ремесло не для них. А мені дуже подобається торкатися шкіри, відчувати цей запах, створювати щось справді особливе, чого нема більше ні в кого. Навіть якщо робота складна, але передчуття радості клієнта додає сил».





Дмитро переконаний: щоб знайти себе у роботі чи творчості, зовсім необов’язково шукати десь у Європі чи світі, коли можна відтворювати щось дуже своє, дуже рідне і майже забуте крізь роки і століття.





«Я отримую насолоду і нові враження, від усього, чим зараз займаюся. І люблю те, що роблю!», – ділиться майстер своїм найбільшим секретом успіху.



Переглянути більше робіт Дмитра Харчука можна за посиланням.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].



2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter