Професія крізь об’єктив: «імпасто» від художниці Алли Харчук

14 липня 2017

Текст: Юлія ФІНКОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ

У будь-якій професії, якщо її роздивитись зблизька, можна побачити справжню магію, яку приховує кожен рух чи елемент.

 «Таблоїд Волині» в рубриці «Професія крізь об’єктив» пропонує читачам глянути на різні види роботи з нового ракурсу та оцінити майстерність людей, які вкладають у свою справу душу.

Алла Харчук ніколи не пише картин у поганому настрої, ніколи не виливає на полотно негатив, адже переконана, що мистецтво повинне нести світло і тепло. Вона гладить полотно перед початком роботи, говорить із фарбами і дуже багато усміхається.


Світла художня студія «Світ творчих людей», де грає ніжна фонова музика і ледь пахне свіжою фарбою, – маленький творчий Прованс у центрі Луцька. Спеціально для «Таблоїда Волині» художниця крок за кроком показала, як створюється картина у техніці «імпасто» (італ. impasto – тісто).Малювати Алла почала у 8 років, і з раннього дитинства була впевнена, що стане художницею. Каже, дуже хотілося залишити свій яскравий слід в історії і бачила таку можливість у створенні картин. Першу картину продала у 13 років. Спершу свої роботи не підписувала, але переконана, що якщо побачить у когось свою давню картину, то неодмінно впізнає її.Аллі завжди мало одного полотна. Вона може почати малювати 10 картин разом, бо поки висохне якийсь елемент однієї, то вабить магія іншої. Каже, художник – то професія, в якій не допустима жодна економія, бо ж розбавляти фарбу – то ніби викрадати кольори в самого життя. «Немає кольорів, які не можна поєднувати між собою. Буває, що поєднання просто брудно виглядають, але якщо такий задум, то чому б і ні. Якось хтось із дітей запитав мене, чи є такий колір, що подобається усім людям. І таки є! Це, по-перше, блакитний, колір неба в сонячний день. Немає, певно, людей і в Африці, і в Америці, і в Україні, які б сказали: «Як же я ненавиджу цей блакитний!». А, по-друге, світло-зелений, колір весни, який теж усім зазвичай подобається», – розповідає Алла.Образи та ідеї для картин приходять постійно, але вона ніколи не кидає все, біжучи до мольберта з фарбами. Каже, треба чітко розділяти роботу, хобі та особисте життя. Саме тому, сміється Алла, коли смажить котлети для чоловіка, то вимикає у собі художницю.

«Творчість – це щось дуже захопливе, тому з неї важко виходити. Тому дуже важливо не давати їй заполонити життя повністю, залишати місце для зустрічей і розмов з рідними. І мені вдається не малювати тоді, коли допомагаю мамі чи відпочиваю з чоловіком».Кожна виставка Алли Харчук має чітко визначену тему. Каже, не уявляє, як можна формувати експозицію із випадково зібраних в одному місці різних картин. Тема сімейного щастя, тема жіночності – спершу народжується те, про що художниця хоче сказати, а вже потім створюються тематичні цикли картин.

«Я люблю ставити собі такі мистецькі завдання, щоб і самій у роздумах знаходити щось нове. Наприклад, для виставки про сімейне щастя було складно і цікаво уявляти, як можна намалювати любов, відданість, вірність так, щоб це не було поверхово і банально».Алла розповідає, навіть у професійних художників бувають невдалі картини, просто із досвідом починаєш розуміти, що майже усе можна виправити. А ще дуже важливо вчасно зупинитися, коли граєшся із фарбами, бо меж для художника-перфекціоніста немає.

«Коли розумієш, що картина завершена? Просто тоді, коли відчуваєш гармонії в ній і гармонію з нею».Іноді надихають і твори інших художників. Навіть те, що у їхній творчості не сподобалося, часто може надихнути сильніше, ніж те, що сподобалося.

Алла переконана, що жоден художник і жодна фарба не може створити того, що створив Бог, а художник хоч і не вміє передати усю повноту і тривимірність життя, але здатен привернути через картини увагу до досконалої природи.Не розуміє художниця людей, які скаржаться на сірі будні, і самі ж роблять їх такими. Упевнено заявляє: у неї усі дні – кольорові. Вона ж бо займається улюбленою справою, аналізує свої вчинки та емоції, носить барвистий одяг, насолоджується життям і закарбовує його на картинах.


Улюблені афоризми Алли Харчук про художників і мистецтво:

«Мистецтво – вираження найглибших думок найпростішим способом» (Альберт Ейнштейн)
«Живопис – це просто інший спосіб вести щоденник» (Пабло Пікассо)

«Мистецтво змиває з душі пил буденності» (Пабло Пікассо)
«Завжди і скрізь будуть квіти для того, хто хоче бачити квіти»

«Нема завдання складнішого для справжнього художника, ніж намалювати троянду, адже перш, ніж почати, він мусить забути всі троянди, що були будь-коли намальовані».

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу tabloyid@gmail.com.
 

 

+1
+33
-1

Коментарі

Юлія та Роман це неймовірно професійні та талановиті люди. Як важливо коли журналіст з душею поета,пише не просто гарно,а цікаво та правдиво,а фотограф уміє побачити те,що на перший погляд не помітне,але створює важливі акценти...Дякую за статтю та фото.Тепер я знаю,як я виглядаю занурена в улюблену роботу. Щаслива від такої співпраці...

Знакома с Аллой Харчук не первый год, но не перестаю удивляться ее таланту, неиссякаемой позитивной энергии и любви к своей работе и людям. Это человек, который несёт добро и выливает его на свои полотна! Аллочка, спасибо, что стремишься показать мир добрее, красивее и теплее...

Алла - це не тільки дуже талановита художниця але і глибоко духовна і прониклива та щедра людина,яка здатна надихати тих,хто поряд! Натхнення тобі і сил на нові виставки!

Алла є дуже талановитою людиною. Яка дуже любить свою справу.І вміє бачити в житті прекрасне. Її картини дуже красиві. В цих картинах є дуже багато змісту

Аллині картини додають тепла і затишку моєму дому.Люблю бувати на її виставках.Для мене такі події ,як свято,де я і відпочиваю від повсякденних клопотів ,і черпаю натхнення.Аллочка,даруй позитив нам і далі!!!!

Неймовірно приємно усвідомлювати що на сьогоднішній день ще залишились люди які ставлять за ціль нести позитив , тепло і добро через таку чудову професію - художник. Аллочко нехай тебе завжди оточують люди які б тебе і надалі надихали лише на щось прекрасне і глибоке ... Перебувати у твоему товаристві завжди приносить насолоду, бо ти сама є прекрасною, творчою і глибокою особистістю... Творчого натхнення тобі!!!

Як приємно,коли твоя робота лишає мисленний відгук в серцях,для яких ти працюєш,це і надихає і окрилює для нових горизонтів...Люблю людей,мистецтво і життя! Дякую Богу,що дає нам можливість відчувати прекрасне...Дякую ТаблоїдВолині за можливість показати моє творче повсякденне свято...Завжди рада зустрічі з Вами:)

Мила моя дівчинко, як приємно бачити тебе за улюбленою справою... я знаю як горять твої очі від кохання... але тут вони повні бажання щось творити ... а це вже інше кохання, кохання яке я розумію і радий що навчився цього від тебе... твори бо тоді ти справжня... твори бо тоді ти щаслива... твори бо тоді мені дуже приємно кохати щасливу жінку...

Маю в колекції багато її картин.... Це просто шедеври... Дивишся на картину - і ніби занурюєшся в написане фарбами... Творити так, щоб картини дихали теплом і любов'ю - це справжній дар, який Аллочка має і використовує повною мірою..

Приємно бачити що є в Луцьку люди які люблять свою справу і надихають інших!
Успіхів, Алло, у всіх майбутніх проектах!!!

Додати новий коментар