Про що говорив з волинськими студентами столичний історик і журналіст Вахтанг Кіпіані

07 Квітня 2017
Текст та фото: Юлія КАРМАНСЬКА

Журналіст, історик, головний редактор проекту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані презентував лучанам книги «ОУН і УПА. Зродились ми великої години…» та «Українська Канадіана».

Говорили про життя української діаспори, роль діалогу та історичної дискусії в середу, 5 квітня.

Провели захід на Факультеті філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Модератором заходу стала журналістка, історик, представниця Українського інституту національної пам’яті на Волині Леся Бондарук.

[caption]
Леся Бондарук та Вахтанг Кіпіані[/caption]

Першою книгою, про яку розповів Вахтанг Кіпіані була «ОУН і УПА. Зродились ми великої години…». Головний редактор «Історичної правди» розпочав презентацію подякою всім, хто долучився до створення книги та розказав передісторію її написання.

«ОУН і УПА. Зродились ми великої години…» – тексти, написані 30 авторами для сайту «Історична правда». Вахтанг Кіпіані зауважив, що створив інтернет-ресурс для побудови інфраструктури історичної пам’яті. За його словами, в Україні нема телеканалів, журналів чи передач присвячених історії, хоча ця тема постійно вимагає діалогу та дискусій.

«Діалог – одна з ключових речей, які ми пропонуємо реалізовувати через ці книжки. Ми маємо говорити. Якщо в нас є критичні погляди – давайте обговоримо. Можливо, ця критика виправдана, можливо, ні. Можливо, це політична кон’юнктура і через пару років щось зміниться, але ми маємо про все говорити», – зазначив укладач книги Вахтанг Кіпіані.

«ОУН і УПА. Зродились ми великої години…» – підсумок публікацій на «Історичній правді». Близько 30 текстів адаптували під книжковий формат щоб взявши в руки книгу люди говорили самі з собою. На думку укладача, такий діалог є головним в житті людини.







Охочий до прочитання книги читач зможе віднайти в «ОУН і УПА. Зродились ми великої години…» тексти про ХХ століття, історію козаччини, Русі та інших країн.

Друга презентована книга – «Українська Канадіана». У ній описали перший період еміграції до Канади. Вахтанг Кіпіані розповів, що навіть вигадав власний термін, пов’язаний з цією історичною подією – акціонери держави Канада. Він тлумачив це тим, що українці вплинули на розвиток Канади і за це тамтешні жителі їх шанують.

Книга є блогами греко-католицького священника, який їздив по США та Канаді і записував свої спостереження. Тодішня дійсність була досить прикрою, оскільки українські селяни були брудні, некультурні, нечесані.

«Такі дикі люди, дикі ситуації. А тепер ми бачимо онуків чи вже праонуків цих людей, які є губернаторами, політиками, мільйонерами, професорами університетів. Тобто, якщо ти навіть трудишся на найнижчій сходинці суспільної драбини – все одно ти піднімаєшся, бо ти своїй дитині даєш освіту. Потім на цих хуторах, фермах, де вони жили, будується школа», – розповідає Вахтанг Кіпіані.
Продовжили презентацію запитаннями від аудиторії, а завершили подарунками укладачу книг та автограф-сесією.




















***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter