Під час благодійної акції у Луцьку на шпильках бігтимуть навіть чоловіки

24 Квітня 2018

Торгово-розважальний центр ПортСіty разом зі спортивним клубом «Лучеськ» та Благодійний фондом «СТОПРАК» організовують масштабну подію – «Забіг на шпильках», метою якої є привернення уваги до проблеми ранньої діагностики раку молочної залози.

Про те, чому винятково важливо регулярно відвідувати мамолога, скільки волинянок щороку чують невтішний діагноз – рак та власне як проходитиме змагання на шпильках розповіли сьогодні, 24 квітня, на прес-конференції у ТРЦ ПортСіty.

«Щороку понад мільйон жінок України, серед яких приблизно 300 волинянок, звертаються до лікаря зі злоякісним захворюванням молочної залози. Найбільша проблема у тому, що рак виявляють на пізніх стадіях, коли лікування стає важчим, довшим та більш коштовним. Для ранньої діагностики раку молочної залози важливі 3 аспекти: само обстеження жінки, лікарські профілактичні огляди та мамографія. Пересувний мамограф, який працюватиме під час заходу, може допомогти виявити новоутворення на стадії, коли ще ні жінка, ні лікар не зауважать його», – розповів завідувач мамологічного відділення Волинського обласного онкологічного диспансеру Володимир Федорчук .

Лікар також зазначив, що 96% жінок, яким вчасно діагностували захворювання, живуть довго і щасливо, тому закликав не боятися обстежень.

До слова, мамо графічні дослідження протипоказані жінкам до 25 років та вагітним, а жінкам після 30 важливо зважати, аби обстеження припадало на 6-12 день від початку критичних днів, аби уникнути хибних результатів.

Президент Благодійного фонду «СТОПРАК» Марія Адамчук, яка з власного досвіду знає, наскільки важливо вчасно виявити рак, розповіла, що страх ніколи не врятує від раку.

«Коли я була вагітна другою дитиною, лікар виявив у мене рак молочної залози. Я переконана, що раннє діагностування – найперший крок до успішного лікування. Саме завдяки тому, що боротися з недугою я почала рано, то перенесла цей процес відносно легко. А зараз у мене 7 рік ремісії, тож «5 років виживання» я вже успішно пройшла. Ми створили фонд як подяку Богу за те, що я одужала і народила здорову доньку, саме тому першим моментом діяльності нашого фонду стала допомога жінкам із раком молочної залози. «Забіг на шпильках» – це спосіб привернути увагу жінок до того, що рак не мине сам, якщо про нього не думати і не лікувати, як думають багато жінок. Від того, що ми не визнаємо проблему, вона нікуди не дівається. Насправді відтягувати обстеження грудей – це помилка, яка може виявитися смертельною. Ми дуже сподіваємося, що за 3 дні роботи пересувного мамографа, багато волинянок наважать обстежитися».

Про деталі участі у благодійних змаганнях розповів член спортивного клубу «Лучеськ» Андрій Єрко.

«Жінка на підборах – це завжди красиво і естетично, а коли на шпильки стають чоловіки, то це особливо приваблює увагу суспільства до нашої основної мети – бігу і здорового способу життя. Такі забіги відбувалися і закордоном і у великих містах України, а світовий рекорд бігу на шпильках – це марафон, 42 км на шпильці 7,6 см. Наші учасники бігтимуть на дистанціях 100 і 500 метрів, а це під силу кожному. Необов’язково навіть бігти, можна просто красиво продефілювати дистанцією, долучившись до благодійності».

Усіх, кого непокоїть безпека під час забігу, Андрій Єрко заспокоїв: «Я бачив, як жінки біжать на підборах і з пакунками до маршруток! Повірте, хоч це й спорт, але нічого страшного у тім нема!».

Реєстраційний внесок – 50 гривень. Зареєструватися можна, зателефонувавши організаторам або ж прийшовши напередодні заходу у хол ТРЦ ПортСіty. Кожен учасник отримує брендові футболку та номер для забігу. Окремо буде сформована чоловіча команда. Призовий фонд 27 тисяч гривень. Висота підборів – від 8 сантиметрів, сезонність та форма взуття не важлива.

Забіг стартує 29 квітня о 12 годині. Пересувний мамограф працюватиме три дні 27-29 квітня з 10 до 17 години перед входом у торгово-розважальний центр.

***

Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений.

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter