Луцькі лицарі привезли медалі із Чемпіонату світу та шукають приміщення для тренувань. ФОТО

03 Липня 2018

Луцький клуб “Айна Бера” займається підготовкою середньовічних лицарів понад десять років. За цей час учасники клубу здобули не один десяток перемог всеукраїнського, європейського та світового рівнів. Серед них - медалі на Чемпіонату світу з середньовічного бою - IMCF World Championship.

Про це під час презентації у Молодіжному центрі Волині розповів капітан “Айна Бера Луцьк” Сергій Ващук.

Нещодавно хлопці та дівчата повернулися із престижного IMCF World Championship. Для того, щоб потрапити у Шотландію, де відбувався Чемпіонат, лучанам потрібно було пройти 4 відбіркових етапи в національну збірну. А наприкінці ще одним спражнім етапом відбору став візовий центр Британії, який відсіяв 40% бійців.

“За дивним збігом обставин, це були найбільш топові бійці”, - зауважив Сергій.

Але не дивлячись на всі перешкоди та високий рівень конкуренції, українська команда здобула “золото” у номінаціях “5х5” та “Щит-меч”, срібло в “16х16” (хоча насправді в українській команді було лише 12 учасників), а також в жіночих - “Щит-меч” та “3х3”. І в підсумку - завоювала “срібло”.

До слова, наступного року цей Чемпіонат пройде в Україні.

Після приїзду із Шотландії луцькі лицарі вибороли перемоги на Чемпіонаті України з середньовічного бою, фестивалях “Срібний Татош”, “Форпост”.

Руйнують міф про те, що лицарське ремесло - не жіноча справа, учасниці луцької команди, серед яких Карина Дикса.

“Люди дуже часто дивуються, коли бачать дівчину в обладунках. Бо нібито хлопці виглядають більш мужніми, а дівчата - викликають якесь співчуття. Але дівчина може займатися середньовічним боєм так само, ми не б'ємося з чоловіками, а є жіночі номінації, де здобуваємо перемоги", - розповідає дівчина.

Разом із участю в українських та світових турнірах, “айнаберівці” хочуть популяризувати лицарський рух у рідному місті. Тим більще, що тут є унікальна історична локація - Замок Любарта.

“Обладунки, змагання, кубки - це все круто, але раніше у плані відтворення історії, реконструкції боїв Луцьк був набагато потужнішим. Хочемо досягнути ттого рівня”, - кажуть лицарі.

А для цього їм потрібне приміщення, де можна проводити тренування і зберігати обладунки. Бо наразі весь необхідний реманент кожен зберігає окремо.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад, який прийшов на презентацію, сказав, що в такому місті як Луцьк, де є історична памятка, лицарський рух має розвиватись, а місце для постійного базування клубу шукають.

У найближчих планах “Айна Бери” - провести в трьох мікрорайонах міста серію заходів «Луцькі Витязі». Для школярів та студентів міста, а також активних жителів мікрорайонів проведуть майстер-класи і змагання з сучасного мечевого бою. Цей проект виграв у конкурсі кращих громадських ініціатив жителів Луцька.

А вже 10 липня клуб виїжджає на найбільшу реконструкцію середньовічної битви - “Грюнвальд-2018”, а наступними фестивалями та турнірами стануть “Ніч у Луцькому замку”, “Воїни епох” у Львові, “Середньовічний Лучеськ. Доблесть віків” та інші.


















2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter