Луцька телеведуча розповіла, яким побачила Бамберг

29 Липня 2016
Луцька телеведуча Галина Падалко продовжує розповідати користувачам соцмережі Facebook цікаві історії про різні куточки Європи. Дівчина любить подорожувати, а свої враження від побаченого описує на своїй сторінці під хештегом #‎5тез_про.

Цього разу Галина побувала в Німецькому місті Бамберг:

«Його називають «німецьким Римом», тому що, подібно античній столиці, він також лежить на семи пагорбах. Невелике, але унікальне своєю красою і самобутністю місто, справжній скарб в списку ЮНЕСКО. В цьому пості Ви побачете кого чи що Адольф Гітлер вважав ідеалом арійської раси та чи дізнаєтесь, що копченим може бути не тільки сир та м'ясо, а й ... пиво!

До Вашої уваги, дорогі френдики, ‪#‎5тез_про Бамберг.

Бамберг – містечко в Баварії з багатою історико-культурною спадщиною, занесене до пам'яток під егідою ЮНЕСКО, оскільки було одним з небагатьох міст, які не постраждали під час другої світової війни. Його звуть «старим містом з новим обличчям». Населення – 70 тисяч, з них – 9 тисяч – студенти. Тут розташований потужний бамберзький університет Отто Фрідріха.



Міська ратуша. Унікальна в своєму роді, тому що побудована на воді. В Середньовіччя річка ділила Бамберг на єпископську та міську частини і тривали затяжні суперечки, на якій з них краще спорудити головну установу міста – ратушу. Тому й було прийнято рішення побудувати її на середині ріки, на острівці, як то кажуть, ні вам, ні нам.

Взагалі ця міська рада вважається однією з найгарніших ратуш на воді в світі. Дуже цікава архітектурно, оскільки, придивившись на фото можна побачити і фахверк, і барокко, і рококо, і навіть готику.



Лише Бамбергу характерний такий стиль архітектури, як духовний фахверк, який не зустрінеш ніде в інших містах. Йому характерні зображення Духу Святого у вигляді білого голуба, що летить. Спершу можна уявити, що це пелюстки квітів або ж взагалі якась абстракція, але це не так.

Доволі багато фасадів будинків в місті виконані в цьому стилі.



На розі багатьох будинків не рідко можна помітити фігури святих. Жителі вірять, що їх покровителі-святі врятують домівку від незгод та бід.



Бамберг – батьківщина копченого пива.

Одного разу на зерносховищі монахів сталася пожежа. Зерно, що зберігалось там, не згоріло, але добряче підсмалилося. Викидати його було шкода, тому вирішили зварити пиво з того, що було. В результаті отримали новий вид пива, смак і запах якого нагадує копчений сир. Так його в назвали: Rauchbier, що в перекладі «копчене пиво».



Відтоді почали в Бранбергу готувати цей специфічний вид пива. На фото перша пивоварня копченого пива.

Взагалі, пивоварні та пивні – популярні та досить поширені заклади в Бамбергу. Були часи, коли на 300 жителів міста припадала 1 пивна. Загалом, тут варять понад 65 сортів хмільного напою.



Кажуть, що круасани тут смачніші, ніж у Парижі. Їх готують не на кефірі, а на вершках. Називають Бутерхьорнхен.



Подібно багатьом містам світу у Бамберзі є Домський собор. Це й не дивно, тому що з німецької Dom перекладається як, власне, собор.

Його історія дуже давня і розпочинається ще в далекому 1004 році. Собор часто змінювався та добудовувався в різні епохи та часи, що можна прослідкувати за різноманіттям архітектурних стилів, що присутні в ньому. Загалом його можна охарактеризувати, як романський стиль з елементами готики.



В Домському соборі знаходиться знаменита фігура бамберзького вершника, риси обличчя та пропорції тіла якого Гітлер прийняв як еталон арійської раси.



Один з перших видів паркету у світі.



А ще, зупинки у місцевих автобусах оголошуються дитячими голосами. Дуже приємно та мило. Але краще, ніж оголошення луцьких зупинок, я ще не чула.



Це був Бамберг і це була остання точка нашого супертріпу. Подорожуйте, відкривайте для себе нові міста, країни, континенти. Ніколи не шкодуйте грошей на подорожі, чуєте, НІКОЛИ!!! Бо воно того варте.

Подорож – єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим.

Як казав Анатоль Франс, подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома.

До зустрічі у нових місцях, дорогенькі!

Хай щастить!»




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter