Луцьк татуйований: майстер Андрій Доманський

24 Січня 2016
Текст: Анастасія ТІТОВА

Дивлячись на роботи Андрія Доманського одне спадає на думку − справжні картини! Хлопцю 23 роки, він навчається в Острозькій академії на економіста, однак татуюваннями займається уже близько шести років. Проте каже, що дійсно професійно взявся до справи лише останній рік.

[caption] Тату-майстер Андрій Доманський[/caption]

Андрій вчився робити татуювання сам, вивчаючи простори Інтернету. Зізнається − це процес довготривалий і трудомісткий. «Як і більшість майстрів, я пройшов шлях від китайського ротора та роботи на дому, до власної студії», − каже татуювальник. А взагалі хлопець вважає, що навчання ніколи не закінчується. Тож цей рік хоче присвятити закордонним майстер-класам та тату-фестам.



Захоплення тату почалось у Андрія в років 16. Відповідно тоді він і склав свою першу машинку: набив «плюс» та «мінус» на зап’ясті − як було у батька. А далі − ескперименти на друзях. Зізнається, було все − від китайських ієрогліфів до знаків безкінечності. «Задоволення від процесу отримуєш з першими серйозними цікавими роботами та ідеями клієнтів», − каже хлопець.



Ціна за ескіз стартує від 400 гривень. Мінімальна вартість татуювання у Андрія − 800 гривень. Ціна залежить від складності роботи та розміру, відповідно від кількості сеансів. Вартість сеансу (4-5 годин) 2500 грн. Перекриття старих тату, корекції чужих робіт, маскування шрамів майстер обговорює в індивідуальному порядку.





Щодо модних напрямків на татуювання, то класичні закони моди, на думку Андрія, ніяк тут не працюють. Каже, що досить часто відмовляється від виконання «заїжджених», стереотипних робіт. Мотивує свою відмову просто: «Знаю − через деякий час замовник побачить ще десять таких самих тату на пляжі, тисячі в Інтернеті і пошкодує про свій вибір», − переконаний тату-майстер.





Ще кілька років тому, Андрій був упевнений, що жіночі та чоловічі тату відрізняються за тематикою, але наразі говорить, що жіноча половина, моментами, вибирає набагато жорсткіші ескізи, ніж чоловіки. Тож межа надзвичайно не чітка.





Аби татуювання тішило до кінця життя, майстер радить дотримуватися рекомендованих правил догляду. Категорично забороняється відвідувати лазню, басейн, відкриті водойми, солярії, тренажерну залу. А також чесати,колупати і обробляти невідомими засобами. Протягом першої доби процесу загоєння необхідно уникати вживання алкоголю. Одяг краще носити вільний,бажано з бавовни.





Щодо «табу», то Андрій з власних переконань не береться за тюремну та нацистську символіку. Окрім цього і «корпоративні» таємниці роботи з клієнтами майстер не видає. «Все, що відбувається у Вегасі − залишається у Вегасі!», − жартує хлопець.





На запитання, що є для нього татуювання − мистецтво чи ремесло, Андрій відповів: «Поняття типу «художник повинен бути голодним» − це все звісно круто. Але насправді починаєш займатись творчістю, коли перестаєш думати, як себе забезпечити».









1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter