Лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя: «Прихильники дарують пиріжки, бутерброди і борщ!»

20 Лютого 2017
Текст: Юлія ФІНКОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ
Настрій: кав’ярня «ЛЬВІВСЬКА МАЙСТЕРНЯ ШОКОЛАДУ» (пр. Соборності 16В та пр. Волі, 15)


Він - український рок- та поп-співак, фронтмен гурту «Антитіла», волонтер, щира та відкрита людина. Гостем теплої зимової кавової розмови із «Таблоїдом Волині» став Тарас Тополя.

Традиційне питання кавових розмов: чай чи кава?
Більше люблю каву. Робусту. Стовідсоткову. Правда, в кав’ярнях не так часто можна її відшукати, тому п’ю те, що вже є.

У Луцьку ви зустрічалися зі студентами. Що найбільше запам’яталося після такого спілкування?
Дуже тепла атмосфера. Прийшли люди, які справді хочуть говорити, які прагнуть щось дізнатися від мене, які виявляють неабияку активність. Питали про різне: і про особисте, і про музику, і про волонтерство, і про студентство, і про країну загалом. Я нікого не обмежував у темі, тому запитували про все, що завгодно.



Що особисто вам дають такі зустрічі?
По-перше, такі зустрічі дають розуміння того, що цікавить людей. По суті студенти – це люди, які слухають нашу музику, аудиторія наших концертів, тому ти мусиш знати, чим вони живуть, чим цікавляться, як реагують. Окрім цього, їм цікавіше спостерігати за творчістю гурту «Антитіла», якщо вони знають про мої думки, смаки, погляди. Зрештою, це зближує.

Якби не музика, то що було б у вашому житті?
Якийсь бізнес або юриспруденція. Однозначно, не сидів би склавши руки. Колись, скажімо, я продавав спорядження у спортивному магазині. Крім того, разом із моїм другом організували магазин зоотоварів. І таке було.

Чи пам’ятаєте свій перший виступ?
Смутно. Мені було 6 років, я грав на скрипці під час академконцерту. До речі, навички скрипаля знадобилися на одному із концертів нашого гурту.

Що входить у райдер гурту «Антитіла»?
Побутовий райдер дуже простий, жодних нюансів, які не можна виконати. Обов’язково має бути вода без газу, сік та одна вегетаріанська страва для нашого барабанщика. А ще батарейки. Власне, на цьому й усе.



Хвилюєтеся досі перед виходом на сцену?
Авжеж. Взагалі, з таким концертним досвідом хвилювання мало б залишити мене назавжди, але щоразу, коли виконуєш нові пісні, то дуже хвилюєшся. І від того нікуди не дінешся.

Про що ваші пісні?
Про любов. Тут усе просто. Любов – всюди. Любов – це, з чого ми зроблені. Весь Всесвіт створений через те, що творець нас любить.

Як думаєте, з якою піснею найчастіше асоціюють «Антитіла»?
За моїми спостереженнями це, мабуть, пісня «Бери своє». Зараз це ще пісня «Люди як кораблі», бо вона вже встигла стати хітом, хоча це переспів композиції гурту «Скрябін».

Що має бути в українській пісні, щоб вона стала популярною?
Якби я знав, то писав би винятково хіти. Об’єктивно наш народ любить мінорну лірику. Має бути мелодія, що запам’ятовується, наші люди не люблять поліритмії. Така собі пісня, яку можна заспівати акапельно на будь-якому святі за столом. Також, все залежить від аудиторії: є танцювальні композиції, під які відриваються стадіони фанатів, а є пісні з простим аранжуванням і глибоким змістом, які теж знаходять свого слухача. Головне, щоб музика була чесною та органічною, а не синтетичною, висмоктаною з пальця. Однак, формули стовідсоткового хіта я не знаю, бо все складається по-різному.

Вас часто запрошують у ролі експерта на різноманітні ток-шоу. А з ким у житті найчастіше радитеся ви?
З коханою дружиною, зі своєю насправді другою половинкою. Не як з експертом, а як із найдорожчою людиною в житті. І її поради завжди найважливіші для мене. А ще є коло близьких друзів, у яких я часто запитую думки з приводу чогось.



Чи знаєте хоч одну пісню дружини напам’ять?
Повністю напам’ять ні, але знаю приспів. Наприклад, подобається її композиція «Маленький секрет».

А вдома співаєте?
Рідко. У побуті хіба що співаємо колискові для дітей. Іноді щось мугикаємо під ніс, але співом то важко назвати.

Яку музику слухаєте?
Здебільшого тишу. Мені моєї музики дуже багато в житті, а в ті моменти, коли її нема, то якось не хочеться створювати додатковий музичний фон з чиїхось композицій. Просто тиша – і відпочиваєш.

Які фільми любите?
Час від часу ходимо з дружиною на кінопрем’єри. Теми зазвичай обираємо світоглядні, як-от про космос чи про наше майбутнє. Щось на кшталт фільму «Гравітація». З дітьми дивимося мультики на YouTube каналі «З любов'ю до дітей», де багато якісного розвивального україномовного контенту. Ми щасливі, що дітям подобається, і насправді дякуємо його авторам від імені усіх, хто прагне виховувати малюків в україномовному середовищі.



Яким книгам надаєте перевагу?
Часу на читання дуже бракує. Люблю романи, переважно філософські романи. Також, подобається читати оповідання, бестселлери або щось за порадою друзів.

Хотіли б написати власну книгу?
Можливо, але точно не зараз. Поки то такі собі думки вголос, бо не час ще для мемуарів. Для того, щоб виникло таке бажання, я точно маю розуміти про що вона буде.

Які асоціації у вас із Луцьком?
«Бандерштат». А ще дуже смачна кухня і помірні ціни у ресторанах.

Нещодавно Євген Галич назвав спекулянтами музикантів, які пишуть про війну і висловлюють свою чітку позицію щодо цього. Як думаєте, чи є у цій темі межа між щирістю та спекуляцією?
Я не знаю. «Антитіла» ніколи не писали конкретно пісень про війну. А в принципі люди здатні спекулювати на будь-чому, і війна тут не виняток. Все залежить від рівня моральності, внутрішніх норм і певних ціннісних «запобіжників».



Зараз відбувається нацвідбір «Євробачення». Чи маєте фаворитів?
Не скажу, що фаворитів, але звернув увагу на гурт «DETACH», виконавців Letay, MamaRika і багато інших цікавих музикантів. Усіх можу й не згадати отак одразу.

Що, на вашу думку, дає Україні «Євробачення»?
Це дуже серйозна інформаційна, культурна бомба, яка зайвий раз нагадує усьому світу про те, що Україна є, що вона творча та співоча. Окрім цього, це хороша нагода ще раз донести світу інформацію про нас, про наше сьогодення. Для мене ніколи «Євробачення» не було виключно пісенним конкурсом, бо завжди у ньому є луна політичної арени.

Можливо, «Антитіла» планують поїхати на «Євробачення»?
От коли нам буде про що сказати мільйонній аудиторії в Європі, щось справді серйозне та вагоме, заради чого варто було б докладати таких зусиль, тоді ми обов'язково візьмемо участь. А просто заради піару, суботнього прайм-тайму на СТБ представляти що-небудь англійською мовою… Не бачу сенсу.

Пісня для такого конкурсу має містити у собі важливий меседж. Джамала, наприклад, справді передала глибокий зміст у своїй композиції, тому Європа на це зреагувала. Можна, звичайно, написати чергову пісню про любов та пестощі, але який тоді сенс презентувати її саме на «Євробаченні»?



Як ви ставитеся до пильної уваги фанатів за вашими сторінками у соцмережах?
Взагалі я розглядаю соцмережі як засіб комунікації між людьми, а зокрема – як рекламний майданчик для новин від гурту «Антитіла». Насправді немає ще такого ажіотажу, щоб мене вистежували у під'їздах фанати чи щось у цьому дусі. В житті я трохи інший, ніж на сцені, можу різко відповісти на образу, навіть фізично вплинути на когось, але епатувати, демонструвати щось шокуюче заради рейтингів – то не про мене. А все приватне, що я хочу заховати від очей публіки, я успішно ховаю.

Які найцікавіші подарунки отримували від прихильників?
На концертах, у турах дарують дуже багато всього. Найчастіше приносять кулінарні подарунки: пиріжки, торти, бутерброди, наливки, навіть борщі у банках! Все, щоб ми, хлопці, часом не зголодніли після пісень.



Вже, коли зайшла мова про кулінарію, то які у вас основні гастрономічні вподобання?
Можу їсти борщ і на сніданок, і на обід, і на вечерю. Головне, щоб була сметана. А ще люблю голубці у виноградному листі, хороші стейки, сири із сухим червоним вином. Люблю готувати курячі серця у солодкому соусі, а коронна страва дружини – качка з яблуками.

Який секрет позитивного настрою від Тараса Тополі?
Депресії бувають у кожного, тоді треба просто брати і щось робити. А ще поговорити з близькими людьми, думка яких для тебе важлива. О! Ще можна спати. Коли нічого не хочеться, треба лягти спати годин на 12, і стане легше!

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter