КНИГИ: ТОП-10 найкращих дитячих книг від Тетяни Валієвої

14 Квітня 2015
Тетяна Валієва – співдиректор «Сімейної академії «Плай», чарівна і творча мама трьох дітей.

Якщо ви ще досі не відвідали похресників і не знаєте, що подарувати дітям, аби було і корисно й цікаво, героїня нашої рубрики рекомендує ТОП-10 найкращих книг для діток.

1. «Абетка». Іван Малкович. Книга, яку слід дарувати на хрестини, або купувати як тільки ви задумалися, а щоб такого гарного почитати чи показати малюку. Чудово підібрані прості та мелодійні народні та авторські віршики, які доповнюють бездоганні, як з точки зору естетичного смаку, так і з точки зору педагогіки та психології раннього віку, ілюстрації. У кожного з трьох моїх дітей у цій книзі були свої власні найулюбленіші вірші, герої чи малюнки, але перший віршований твір, який вони вивчили і розповідали (починаючи з окремих слів) зі мною разом був віршик про маленького баранчика, який замість «а» говорив «бе».


2. Збірка, або підбірка окремо виданих, українських народних казок з «Колобком», «Рукавичкою», «Курочкою рябою» та «Ріпкою», де на сторінках мало тексту, але є малюнки з чистими кольорами і цікавими деталями. Така книжка має стати наступним надбанням вашої дитячої бібліотеки. Для мене спершу було дивним, як сприймають діти казку «Коза Дереза» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Вона неодмінно ставала улюбленою на кілька місяців, аж доки дитина не розповідала усю історію сама на пам’ять. А потім ми знову і знову поверталися до неї, перечитували і знаходили щось нове і смішне.


3. «Мед для мами». Іван Малкович, Софія Ус. Дуже раджу мамам прочитати цю книгу дитині віком від 3-х до 5-ти років. Зворушлива історія із зворушливими ілюстраціями про маленького зайчика, який хотів вилікувати маму, яка пояснить що таке турбота, любов, сміливість і дружба.


4. «Віні Пух». Алан А. Мілн (в адаптованому варіанті з Діснеївськими ілюстраціями в переказі Бориса Заходера чи Леоніда Солонька). Книга буде цікава дитині після 3,5 - 4 років. Я би радила, можливо не відразу, а трохи згодом, почитати все ж не адаптований текст. Знайомлячись з пригодами одного із найулюбленіших героїв дітей усього світу, зверніть увагу на логіку побудови роздумів ведмедика та його друзів. Це і смішно, і повчально.


5. Наталя Забіла. Вірші, віршовані казки та прозові твори. Вони дуже подобаються дітям дошкільного віку. Серед моїх найулюбленіших «Олівець-малювець», «Ясоччина книжка» та «Казка про ліниву дівчинку».


6. «Дивовижні пригоди в лісовій школі». Всеволод Нестайко. Книга з чудовим почуттям гумору. На додачу закручений пригодницький сюжет та високі моральні цінності, про які йдеться без усякого пафосу. Взагалі дуже люблю Всеволода Нестайка. Його «В країні Сонячних Зайчиків» та «Тореадори з Васюківки» вважаю шедеврами світової дитячої літератури. Але починати варто саме з пригод Косі Вуханя та Колька Колючки у віці 5-7 років.


7. «Веселі пригоди Мицика і Кицика». Юхим Чеповецький. Ця весела, яскрава і захоплююча історія може зацікавити та змусити сісти до читання навіть найзаповзятішого «нечитуна». Для учнів 2-3 класів молодшої школи.


8. «Прибулець з Країни нямликів» та продовженя «Нямлик і Балакуча Квіточка». Леся Воронина. Книжка для читачів молодших класів. Карколомні пригоди, фантастичні події та перевтілення захоплюють увагу читача з перших сторінок і це, доречі, в усіх повістях сучасної української письменниці. Їх можна читати у будь якому віці і щоразу відкривати для себе щось нове.


9. «Пригоди Марії Михайлової». Марина та Сергій Дяченки. З цієї книги радила би починати знайомство дітей з детективним жанром. Книга розпочинається з того, що у місті знову скоєно злочин: пограбували банк, а злочинець безслідно зник у поросячій масці. Розкрити таке не під силу навіть Майорові Міліції. Отож, на допомогу поспішає досвідчений детектив — третьокласниця Марійка Михайлова, яка неодмінно знайде докази і викриє жадібного грабіжника.


10. «Король буків, або Таємниця Смарагдової книги». Олександр Дерманський. Як на мене, один із кращих зразків в українській дитячій літературі такого модного на сьогодні напрямку як «фентезі». Якщо вашому синові 6-10 років неодмінно почитайте «Короля буків», хоча дівчаткам, думаю, ця книга також сподобається. З чарівним світом, змальованим у книзі Сашка Дерманського, читач починає знайомитися, спостерігаючи за поневіряннями молодого бука Гаврика і його вірної дракониці Джульєтти.


Записала: Олена КРАВЧУК
0

Читати ще

Коментарі

Юлія

О, чудово)) Абетку дарувала

Леся

Ще варто додати серію книжок

Леся

Ще варто додати серію книжок

Анна

"Мед для мами" наша улюблена

Додати новий коментар