КНИГИ: ТОП-10 найкращих дитячих книг від Тетяни Валієвої

14 Квітня 2015
Тетяна Валієва – співдиректор «Сімейної академії «Плай», чарівна і творча мама трьох дітей.

Якщо ви ще досі не відвідали похресників і не знаєте, що подарувати дітям, аби було і корисно й цікаво, героїня нашої рубрики рекомендує ТОП-10 найкращих книг для діток.

1. «Абетка». Іван Малкович. Книга, яку слід дарувати на хрестини, або купувати як тільки ви задумалися, а щоб такого гарного почитати чи показати малюку. Чудово підібрані прості та мелодійні народні та авторські віршики, які доповнюють бездоганні, як з точки зору естетичного смаку, так і з точки зору педагогіки та психології раннього віку, ілюстрації. У кожного з трьох моїх дітей у цій книзі були свої власні найулюбленіші вірші, герої чи малюнки, але перший віршований твір, який вони вивчили і розповідали (починаючи з окремих слів) зі мною разом був віршик про маленького баранчика, який замість «а» говорив «бе».


2. Збірка, або підбірка окремо виданих, українських народних казок з «Колобком», «Рукавичкою», «Курочкою рябою» та «Ріпкою», де на сторінках мало тексту, але є малюнки з чистими кольорами і цікавими деталями. Така книжка має стати наступним надбанням вашої дитячої бібліотеки. Для мене спершу було дивним, як сприймають діти казку «Коза Дереза» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Вона неодмінно ставала улюбленою на кілька місяців, аж доки дитина не розповідала усю історію сама на пам’ять. А потім ми знову і знову поверталися до неї, перечитували і знаходили щось нове і смішне.


3. «Мед для мами». Іван Малкович, Софія Ус. Дуже раджу мамам прочитати цю книгу дитині віком від 3-х до 5-ти років. Зворушлива історія із зворушливими ілюстраціями про маленького зайчика, який хотів вилікувати маму, яка пояснить що таке турбота, любов, сміливість і дружба.


4. «Віні Пух». Алан А. Мілн (в адаптованому варіанті з Діснеївськими ілюстраціями в переказі Бориса Заходера чи Леоніда Солонька). Книга буде цікава дитині після 3,5 - 4 років. Я би радила, можливо не відразу, а трохи згодом, почитати все ж не адаптований текст. Знайомлячись з пригодами одного із найулюбленіших героїв дітей усього світу, зверніть увагу на логіку побудови роздумів ведмедика та його друзів. Це і смішно, і повчально.


5. Наталя Забіла. Вірші, віршовані казки та прозові твори. Вони дуже подобаються дітям дошкільного віку. Серед моїх найулюбленіших «Олівець-малювець», «Ясоччина книжка» та «Казка про ліниву дівчинку».


6. «Дивовижні пригоди в лісовій школі». Всеволод Нестайко. Книга з чудовим почуттям гумору. На додачу закручений пригодницький сюжет та високі моральні цінності, про які йдеться без усякого пафосу. Взагалі дуже люблю Всеволода Нестайка. Його «В країні Сонячних Зайчиків» та «Тореадори з Васюківки» вважаю шедеврами світової дитячої літератури. Але починати варто саме з пригод Косі Вуханя та Колька Колючки у віці 5-7 років.


7. «Веселі пригоди Мицика і Кицика». Юхим Чеповецький. Ця весела, яскрава і захоплююча історія може зацікавити та змусити сісти до читання навіть найзаповзятішого «нечитуна». Для учнів 2-3 класів молодшої школи.


8. «Прибулець з Країни нямликів» та продовженя «Нямлик і Балакуча Квіточка». Леся Воронина. Книжка для читачів молодших класів. Карколомні пригоди, фантастичні події та перевтілення захоплюють увагу читача з перших сторінок і це, доречі, в усіх повістях сучасної української письменниці. Їх можна читати у будь якому віці і щоразу відкривати для себе щось нове.


9. «Пригоди Марії Михайлової». Марина та Сергій Дяченки. З цієї книги радила би починати знайомство дітей з детективним жанром. Книга розпочинається з того, що у місті знову скоєно злочин: пограбували банк, а злочинець безслідно зник у поросячій масці. Розкрити таке не під силу навіть Майорові Міліції. Отож, на допомогу поспішає досвідчений детектив — третьокласниця Марійка Михайлова, яка неодмінно знайде докази і викриє жадібного грабіжника.


10. «Король буків, або Таємниця Смарагдової книги». Олександр Дерманський. Як на мене, один із кращих зразків в українській дитячій літературі такого модного на сьогодні напрямку як «фентезі». Якщо вашому синові 6-10 років неодмінно почитайте «Короля буків», хоча дівчаткам, думаю, ця книга також сподобається. З чарівним світом, змальованим у книзі Сашка Дерманського, читач починає знайомитися, спостерігаючи за поневіряннями молодого бука Гаврика і його вірної дракониці Джульєтти.


Записала: Олена КРАВЧУК
0

Читати ще

Коментарі

Юлія

О, чудово)) Абетку дарувала

Леся

Ще варто додати серію книжок

Леся

Ще варто додати серію книжок

Анна

"Мед для мами" наша улюблена

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter