Big Boss: Генеральний директор мережі супермаркетів «Наш Край» Мечислав Ружанський

17 Березня 2017
Текст: Ольга МАГАС
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


З лютого цього року посаду Генерального директора мережі супермаркетів «Наш Край» зайняв Мечислав Ружанський, який переїхав до Луцька з Польщі. Пан Ружанський має тривалий успішний досвід у торговельній галузі, адже понад 16 років працює на керівних посадах у великих ритейлерських компаніях.

У рубриці «Big Boss» досвідчений управлінець розповів «Таблоїду Волині» про початок кар’єри, професійні секрети і перспективи луцьких супермаркетів.



Змінювати не лише місце роботи, а й місце проживання – це завжди ризик. Що Вас спонукало приєднатися до команди «VolWest Group»? І що Ви розраховуєте отримати в професійному плані завдяки цій співпраці?

Дійсно, як у житті, так і у ритейлі, ризик присутній дуже часто, але ж від того, наскільки ми вміємо його мінімізувати, залежить наш успіх. Команда «VolWest» та мережа супермаркетів «Наш Край», я впевнений, має змогу впроваджувати ноу-хау в сучасній торгівлі й розвиватися. Ця корпорація дає мені можливість ділитися своїм досвідом та вивчити новий для мене ринок України. А навчання завжди робить нас кращими, а нашу роботу дозволяє здійснювати по-сучасному і з задоволенням.

Ви працюєте на керівних посадах вже понад 16 років. Пригадуєте свою першу роботу?

Це дуже приємні спогади. Починав я свої професійні пригоди у німецькій компанії (НІТ) (Dohle Handelsgruppe), в якій я вивчав нові технології ритейлу і освоював практику роботи в якості керівника.



Ким хотіли стати в дитинстві? Чи збулись дитячі мрії в дорослому житті?

Оскільки сам я живу біля моря, на півночі Польщі, як кожен хлопчик, хотів стати моряком та плавати океанами світу. Остаточно мрії не здійснилися, але я працюю над цим. У мене вже є ліцензія «Шкіпер моторного човна», тож лишилося тільки придбати човен і знайти вільний час…

Який Ви керівник? На які недоліки підлеглих можете закривати очі, а що ніколи не пробачите?

Намагаюсь бути справедливим керівником і поважати своїх підлеглих, але, водночас, і вимогливим. Важливі якості для мене – чесність у ставленні і до роботи, і до команди. Ціную також ініціативу і креативність. Не терплю брехні.

Чи легко Вам звільняти працівників?

Щоразу, коли доводиться звільняти підлеглих, мусиш визнавати свій програш: або ти погано відібрав кандидата, або не вмів його правильно «прилаштували» у колектив та пояснити місію команди. Програвати завжди важко…



Назвіть три речі, які завжди мають бути присутніми на Вашому робочому місці.

Ноутбук, ручка і телефон.

Наскільки уважними Ви є до свого колективу? До прикладу, чи пам’ятаєте, як звали прибиральницю на Вашому останньому місці роботи?

Колектив – це люди, з якими проводиш більше часу, ніж з друзями. Це значить, що вони є важливою частиною твого життя і ставитися до них треба не лише уважно, а й з повагою. На жаль, на останньому місці роботи прибирала клінінгова компанія, тож я їхніх працівників навіть не бачив.

Як рішення про роботу в іншому місті і навіть у іншій країні сприйняла Ваша сім’я?

Це рішення не було простим, але ми знайшли компроміс. Я завжди відчуваю їхню підтримку.

Розкажіть кілька слів про свою сім’ю.

У мене є донька, яка живе у польському місті Гданськ, уже заміжня.

З чого починається і як закінчується Ваш день?

Зазвичай, день починаю з розминки і міцної кави, а закінчую переглядом новин за увесь день і читанням книги або газети перед сном.



Якому відпочинку надаєте перевагу: спокійному, в домашньому колі, чи рухливому, з адреналіном?

Не дивлячись на те, що адреналіну мені вистачає щодня, все одно надаю перевагу подорожам з емоціями. Хоча, в моєму випадку, і додому приїжджаю, як у відпустку (сміється, авт.).

Чи є речі, про які мрієте вже давно, але й досі не змогли втілити у житті?

Їм майже немає, за винятком, можливо, подорожі навколо світу.

Ви – забобонний?

Швидше всього, ні.

Любите кіно?

Інколи дивлюсь, але не є фанатом. Збираюсь піти на новий фільм Мартіна Скорсезе «Тиша».

На що звернули увагу, вперше відвідавши наше місто?

З професійної точки зору – досить багато продуктових магазинів. З точки зору людини, що приїхала у нове місто – багато старовинних будівель та історії. І, що важливо, немає заторів (сміється, авт.).



Чим Луцьк відрізняється від Вашого рідного міста?

Найпомітніша різниця – немає моря та пляжів. Окрім того, Гдиня – молоде місто, йому всього 80 років, а у Луцьку відчувається багата історія. Також набагато більше торгових центрів та гіпермаркетів. Але у моєму місті, як і в Луцьку, розвинена екологічна транспортна комунікація – тролейбуси.

Ви уже бували в луцьких супермаркетах? Як оціните їх роботу?

Так, буваю щодня. Уже спостерігається прагнення до тенденцій сучасного ритейлу, але ще є багато деталей, які потрібно доопрацювати таким чином, щоб купівля була більш зручною для споживачів. Цим я й займатимуся найближчим часом.




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter