Якими листівками колись вітали лучан з новорічно-різдвяними святами

09 січня 2017

Нині, маючи добру святкову нагоду, пропонуємо зануритися у ретро-атмосферу вітальних листівок ближчої до нас минувшини.

«Хроніки Любарта» підготували підбірку поштівок, що побутували на українсько-волинських теренах на початку та першій половині ХХ століття.

Їхнє художнє оформлення, варіації сюжетів, написи на зворотах дуже цікаві. У них  бо – дух епохи.

У часі міжвоєння Західна Волинь перебувала під владою Другої Речіпосполитої. Тому листівки польською мовою були поширені й на наших рідних теренах.

 Стара польська листівка з текстом і нотами різдвяної колядки. prawicowyinternet.pl Стара польська листівка з текстом і нотами різдвяної колядки. prawicowyinternet.pl
 «Три королі Болеслав Хоробрий, Казимир Великий і Ян Собеський несуть до Вифлеєма дари», prawicowyinternet.pl «Три королі Болеслав Хоробрий, Казимир Великий і Ян Собеський несуть до Вифлеєма дари», prawicowyinternet.pl
 Польські різдвяно-новорічні листівки, 1920 – 1930-і роки. Тут і далі – фото з Polona.pl Польські різдвяно-новорічні листівки, 1920 – 1930-і роки. Тут і далі – фото з Polona.plБачимо, що у них органічно поєднані світські та релігійні мотиви.

А ось поштівка, що її на Різдво, 25 грудня 1931 року, надіслали із Луцька. У Плонську «сердечні побажання веселих свят» і гарний видочок панорами воєводського центру Волині отримала Ева Пуницька (Eva Punycka).


 

+1
+6
-1

Додати новий коментар