​Як у ВКонтакте заробити на будинок? Про що говорили на форумі інтернет-маркетингу у Луцьку

14 Травня 2016
Кількість українців, які «живуть» в інтернеті, давно перевалила за половину усього населення. Людей, які не просто заходять в мережу, бо мають комп’ютер, а щодня читають новини, дивляться фільми, дізнаються про життя інших і розповідають про себе у соцмережах наразі в Україні – 66%. Та попри таку активність у приватному онлайн житті, далеко не кожен користувач знає, як інтернет може допомогти приносити гроші.

На Форумі інтернет-маркетингу «West Markrting Forum 2016», що відбувся у Луцьку 13 травня, кращі українські спеціалісти розповіли про найефективніші способи, як за допомогою мережі просунути власну справу та заробити немалі гроші.

«На Форум ми запрошували дуже багато підприємців. На жаль, поки далеко не всі розуміють, що маркетинг переходить в інтернет. Але так і має бути: спершу має відбутися ріст, а тоді – дифузія інновацій. Що я маю на увазі? Ми сьогодні поспілкуємося, люди почують практичні поради, а вже наступного разу, побачивши ефект, розкажуть своїм колегам. Таким чином будемо виходити на наступний рівень», – поділився планами співвласник групи компаній «VolWest Group» Віктор Корсак.

Організували захід Бізнес Академія Практичного Менеджменту (Луцьк) та Агенція інтернет-реклами «UaMaster» (Київ).

ОНЛАЙН МЕШКАНЦІ УКРАЇНИ


Анна ШАХДІНАРЯН, керівник проекту інтернет-досліджень компанії TNS Україна (Київ)




Я не дуже люблю слово «тренди», адже вони нічого не дають в даний момент, жодного практичного інструментарію, який можна просто зараз перетворити на гроші. Проте в інтернеті є така красива закономірність, що тренди через кілька років завжди приносять гроші.

* * *

66% населення Украни «живе» в інтернеті. Чому «живе»? – Бо 90% із них кожен день в інтернеті. Переважна більшість із них користується стаціонарними комп’ютерами та ноутбуками, мобільними пристроями – телефонами і планшетами – лише третина. Найбільш стрімко росте аудиторія 45+ – вони активно заходять в інтернет. Опитування показують, що в середньому люди проводять по п’ять годин на добу в мережі, проте ми впевнені, що вони занижують цю цифру. Паралельні дослідження підтверджують, що щонайменше – сім-вісім годин.

* * *

У чому особливість українських користувачів у віці після 45 років – перше, куди вони заходять після пошуковика – це Skype. Це відмінність від Європи. Уже через рік після користування у них з’являються соцмережі, відео і т.д.



* * *

Найпопулярніше місце, де «сидять» користувачі – пошта, пошуковики та відео. «Найсмачніше», що зараз є в інтернеті – це відео, перегляди продовжують зростати не по днях, а по годинах.

* * *

Треба розуміти, що інтернет стає дуже індивідуальним, і для того, щоб запустити в мережі ефективне просування, треба правильно вибрати канали. Для цього, в першу чергу, треба розуміти, хто наша аудиторія і що ми хочемо до них донести. Так само, коли з’являються бар’єри, наприклад, користувачі 45+ говорять про недовіру до інтернет-покупок, розглядати такі бар’єри треба обов’язково, зважаючи на категорію користувачів, бо інакше – висновки не будуть правильними.

* * *

Фактори, через які люди не купують в інтернеті: на першому місці – спілкування з персоналом, далі – порівняння цін в різних магазинах. Спілкування з друзями, так зване «сарафанне радіо», до речі, втратило позиції, його при інтернет-покупках замінили відгуки користувачів. Відповідно, усім хто розвиває інтернет-продажі, раджу працювати з відгуками.

ВІД «ЩОСЬ ХОЧЕТЬСЯ» ДО «ТРЕБА!»


Катерина ДЯДИК, аккаунт-директор «UaMaster» (Київ)




Важливо ставити цілі. Без них неможливо побудувати грамотну стратегію. Тому в першу чергу треба детально прописати, що вам потрібно. А тоді вже – які глобальні дії плануємо, і – технічна робота. Бувають клієнти, які цього не розуміють. Приходять з проханням: розмістіть нам контектсну рекламу на таку-то суму. Або – ось вам банер – розмістіть на якомусь ресурсі. Але результат буде відповідний до поставленої цілі: розміщений банер на якомусь ресурсі, і все.

* * *

Класична модель маркетингу, яку називають «4Р» базується на продукті, місці, ціні та промо. Оцей четвертий пункт – і є комунікаційною стратегією. Як брати просте шаблонне визначення, то це – план дій із побудови взаємодії з споживачем. Мені воно не дуже подобається. Адже часто буває, що ми комунікуємо не зі споживачем. Наприклад, доносимо інформацію до мам стосовно дитячих товарів, або працюємо зі ЗМІ.



* * *

Комунікаційна стратегія фактично складається з трьох рівнів: маркетингова, медійна і креативна. На рівні маркетингової ми повинні або зрозуміти, або створити попит, потребу. На креативному рівні ми визначаємо, якими засобами комунікації ми донесемо інформацію до споживача. Медійна стратегія – на яких саме ресурсах і з яким налаштуванням.

* * *

Класична воронка починається із несвідомої потреби. В кожної жінки завжди є несвідома потреба в платтячку: зараз ніби не треба, а вже черех чотири хвилини – край треба. На цьому етапі важливо сформулювати потребу. Гарний приклад про вітамінки: ходиш навесні на роботу, ніби все добре, але навколо всі починають говорити про авітаміноз й актуалізують потребу. На наступному етапі – свідоме «хочу!». Далі – пошук варіантів, порівняння і вибір, а тоді – покупка. Але є ще один етап: оцінка та відгук, які повинні привести до нового пошуку або нових продажів.

ЯК НЕ ТРАТИТИ ГРОШІ ВПУСТУ


Андрій СІРУК, директор агентства ARTEFACT.St (Луцьк)



Перша порада стосується ефективності ключових слів, які можна купувати в пошукових системах. Не всі куплені ключові слова можуть приносити продажі, і в чому нюанс – деякі з них можуть приносити продажі по телефону, а буде здаватися, що реклама не спрацювала. Тому треба знати статистику всіх замовлень. Але для того, щоб знайти ті кілька слів, які принесуть тисячі прибутку, треба витратитися на їх пошук, експериментувати і підбирати слова.

* * *

Якщо у вас товар, рішення про купівлю якого не приймають за одну секунду, ви повинні розуміти: людина може зайти на сайт вночі, переглянути товари, наступного дня показати дружині, сестрі-братові, порадитися і десь на п’ятий-шостий день купити. Тобто інтернет-продажі не завжди відбуваються відразу.

* * *



Необхідно максимально коректно відповідати на запити користувачів. Якщо людина шукає «ремені до годинників», не треба відсилати її на самі «годинники». Ще одна помилка: коли шукають конкретну модель годинника чи телевізора, а її відправляють на стартову сторінку сайту чи на повний список. Завжди треба відправляти на сторінку конкретного товару, який шукають, незалежно від того, наскільки широкий асортимент. Але якщо захочете зекономити і відправляти на увесь список товарів, це буде не економією, а даремною витратою грошей.

* * *

Якщо в розміщуєте оголошення, воно повинно займати якомога більше місця. Чим більше місця воно займає, тим більше привертає увагу і приносить кліків.

ІСТОРІЯ УСПІШНОЇ КАМПАНІЇ


Валентина КУШНІРУК, маркетинг-директор компанії «VolWest Group» (Луцьк)



Будуючи рекламну кампанію в інтернеті, ми використали нову модель, що називається «подорож споживача». До класичної моделі «воронка продажів» – увага, інтерес, бажання, дія – додали два нових етапи. Це – «споживацький досвід» і «обмін враженнями». Саме ці етапи відповідають за формування лояльності.



На першому етапі «Формування потреби» ми використовували банерну рекламу, відеорекламу та рекламу в соціальних мережах, мета якої була неусвідомлений вибір перевести в усвідомлений. Далі на етапі «Пошук і вибір» працювали з контекстною рекламою у Google та Yandex, здійснювали SEO-просування наших сайтів і розмістили пакет пропозицій на найкращих фрайчанзингових маркет-плейсах України, розробили цільову сторінку, на яку спрямували всі канали. Тут зробили онлайн реєстрацію та онлайн замовлення дзвінка. Також проводили піар «Нашого Краю» як лідера франчайзингу на національних інформаційних ресурсах. Етап «Покупка» – назвичайно важливий, тут ми використовуємо власний сайт, де є вичерпна інформація про нашу пропозицію, а також – внутрішній портал, де є інформація про етапи запуску магазину. Етап «Використання» відбувається теж на нашому внутрішньому порталі, де є повна інформація для підтримки запуску і роботи нового магазину. Етап «Шерінгу» – відгуки про співпрацю та контакти діючих партнерів, які можуть поділитися досвідом.

ПЕРЕД ТИМ, ЯК «КЛИКАТИ ЗАМІЖ» ТРЕБА «ПОЗАЛИЦЯТИСЯ»


Кирило КУНИЦЬКИЙ, засновник компанії «Бізнес-конструктор» (Київ)




Між маркетингом і стосунками між чоловіком і жінкою можна провести тонку паралель. Уявіть, що клієнти – це дівчина, а ви маєте молодого чоловіка, якому хочете влаштувати особисте життя. Зрозуміло, треба викликати інтерес в дівчини, зробити так, щоб вона закохалася і захотіла провести з ним решту своїх днів. Тому наше завдання – побудувати систему залицяння, щоб досягти такого результату.

* * *

У будь-якому бізнесі є дві ноги: продукт і стосунки. Якщо наш молодий чоловік – ніякий, відповідно, побудувати стосунки з ним – буде досить важко. Як би він гарно не залицявся, щоб не робив… Тому перший крок я називаю «упакувати хлопчика»: зробити так, щоб той «хлопчик», якого ми виводимо на ринок, був реально класним – першим хлопцем на селі. Тільки після цього ми будемо вибудовувати механізм із знайомства та залицяння.



Якісного і хорошого продукту мало, важливий і оцей період «залицяння». Мабуть, помічали, що є дуже хороші лікарі, які беруть дріб’язок за свої послуги, сидять в страшних кабінетах… і є, наприклад, лікар Комаровський, про якого знає вся країна. Чи є він кращим педіатром в Україні? Я не знаю. Можливо, є й кращі, але Комаровський має «дві ноги»: і продукт, і стосунки з клієнтами.

* * *

Для того, щоб хлопчику побудувати стосунки з дівчинкою, спершу треба познайомитися. Що при цьому важливо? Взяти контакти. І перший принцип маркетингу: ваша компанія повинна перетворитися в пилосос зі збору контактних даних вашої цільової аудиторії. Далі, за поганим сценарієм, можна зробити пропозицію: «Привіт. Я – Кіріл. Виходь за мене заміж». Не працює. Бо повинна бути фаза побудови стосунків. Багато компаній пропускають цю фазу залицяння і відразу завалюють рекламою типу «купи!». Але за своєю цільовою аудиторією треба спершу позалицятися.

ЯК ПИСАТИ ЛИСТИ ЩАСТЯ?


Дмитро КУДРЕНКО, засновник компанії «eSputnic» (Дніпропетровськ)



Що ми зазвичай пишемо в листі для емейл-розсилки? «Привіт! Мене звати Дмитро, я – з такої-то компанії…», а люди читають: «Хто?.. звідки?..» На мою думку, треба починати з тої людини, якій пишеш. «Привіт. Ми зустрічались там-то. Мені було дуже цікаво почути, як твоя компанія така-то допомагає розвивати бізнес».

* * *

Як зробити найкращий лист? Один із способів – замовити в чотирьох різних агентств, і протестувати, яке краще, протестувати кожну деталь.



Щодо «воронки продажів». Я переконаний, що в житті стається трохи по іншому. Воронку треба уявляти перевернутою, і сила тяжіння не допомагає нам, а навпаки – заважає. І якщо ми нічого не будемо робити, наші клієнти буду «зриватися» з «воронки», а нам треба підняти їх догори. А піднімаються вони не через центр, де немає тертя, а там, де кожен може за щось зачепитися. І на кожному етапі нам треба отримати маленька «так» від клієнта. І кінцева мета – остаточне «так».

Є ВКОНТАКТ!


Ксенія ВОРОНКОВА, експерт з просування бізнесу в соціальній мережі ВКонтакте (Харків)




Зараз в торгівлі ігнорувати соціальні мережі – це те саме, коли в місті відбувається святкування Дня міста, а ваша шашлична не виставляє там торгову точку.

* * *

ВКонтакте зареєстровано 118% киян. Це – про фейкові профілі. Якщо хочете продавати в соцмережі – створюйте додаткові профілі.

* * *

Хочу розказати одну історію. Лєна Покаліцина – дівчина, яка в мережі наторгувала на такий собі особнячок в елітному районі Харкова і на «Порш». Ніхто їй не допомагав, ніхто не підказував. Привезла із Туреччини кілька мішків одягу, сфотографувала, виставила ВКонтакте. Напевно, все робила правильно. Зараз шиє одяг за власними ескізами, комплекти для мам і дочок.

* * *

Якщо ви маєте сайт, не сприймайте соцмережу як спосіб просувати сайт. Це – окрема торгова точка, окремий філіал. Не поширюйте посилання публікацій. Не треба «витягувати» людей з їх комфортної зони, де грає музика, де нові повідомлення, улюблені картинки… І треба грати за правилами ВКонтакте: ти маєш бути там щодня, поширювати смішні картинки, робити веселі голосування, давати цікавий контент і серед усього цього – робити пропозиції.

* * *

ВКонтакте – це чудовий бізнес-тренажер. В житті за нами завжди йдуть наші помилки. Якщо мені не дуже добре вдасться попрацювати на цегельному заводі і я потім захочу піти на швейну фабрику, новим роботодавцям обов’язково розкажуть, що в мене не виходило. ВКонтакте такого немає. Помилки лишаються позаду, і їх знаєш лише ти, бо завжди можна створити інший профіль і почати все спочатку.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter