Як у Луцьку зірвати банк, вбити дракона і купити раба

18 Травня 2016
Для багатьох лучан поняття «настільна гра» обмежується звичайним «Лото» та «Монополією». Проте з появою в Луцьку справжнього клубу настільних ігор, ці стереотипи почали руйнуватися.

Днями клуб «Твоя Фішка» відсвяткував першу річницю. За рік існування організатори провели понад сотню різноманітних ігротек, турнірів та промо-акцій, побували на Арт-території, Бандерштаті. А віднедавна «Твоя Фішка» отримала статус офіційного клубу колекційної карткової гри «Magic the Gathering».







Організатор та ідейник клубу Роман Мамчур розповів, що захоплювався настільними іграми змалку і це хобі стало підґрунтям для того, щоб зібрати усіх ігроманів під одним дахом:

«Настільні ігри я любив змалку. Щоправда, у моєму дитинстві часів 90-х їх доступний асортимент починався і закінчувався «Менеджером». Згодом, мені, вже дорослому, друзі принесли пограти «Цитаделі». Зненацька з’ясувалося, що у світі існують сотні чудових ігор, і моє захоплення розгорілося з новою силою», – згадує Роман.

Виявляється, у той час як у всьому світі зацікавленість настільними іграми не минає ні старих, ні малих, уявлення пересічного українця про такий вид дозвілля обмежуються асортиментом найближчого магазину іграшок. Тому, зі слів Романа, однією з причин створення клубу настільних ігор стало бажання продемонструвати людям всі переваги цього хобі.







В клуб може прийти будь хто, адже вік іграм – не завада. Тут можуть збиратися і дітлахи, і молодь, і люди старшого віку.

Окрему секцію у клубі займають ігри для дітей, які є особливими відвідувачами. Хоч малюкам буває важко довго зосереджувати увагу на одній грі, але, граючи у настільні ігри, вони навчаються з неймовірною швидкістю.

«Наймолодшому гравцю було чотири рочки і ми грали у простеньку дитячу гру «День сирка». Назвати точний вік найстаршого нашого гравця я не візьмусь, але на вигляд, я спокійно підійшов би йому в ролі внука. Розглядаючи фото, зроблені у настільних клубах Європи, я звернув увагу, на велику кількість сивочолих відвідувачів. У нас же літні люди, поки що, на жаль, рідкісні гості», – розповів засновник «Твоєї Фішки».

Початківцям допомагають обрати гру до смаку та навчають правилам. Досвідчені ігромани можуть віднайти для себе щось новеньке. Найголовніше – і ті, й інші знайдуть собі партнерів та однодумців.







Асортимент гральних ігор у «Твоїй Фішці» складається з більш ніж півсотні ігор різних жанрів і для різних вікових категорій.

«Ми досить прискіпливо обираємо ігри для колекції, адже не достаньо багаті, щоб дозволити собі неякісну гру.

Сучасні настільні ігри можна умовно розділити на жанри. Найбільш широко представлені дві «школи» геймдизайну європейська, тобто німецька та американська.

Американська – Амерітреш – це ігри з насиченим сюжетом, атмосферою, багатим оформленням та великою кількістю художнього тексту. Такі ігри, як правило, передбачають відкрите протистояння між гравцями, або гравцями і самою грою, а також великий вплив випадковості. У нас це «Мертвий сезон», «Dungeons&Dragons», а також “Пірати семи морів” від української компанії IGames.





Європейську школу ігор – Єврогейм – представляють переважно економічні стратегії, засновані на обміні та переробці ресурсів. Ці ігри більш миролюбні і вимагають від гравців розумного планування та пошуку оптимальних ходів. В нашому клубі це «Stone age», «Агрікола», «Сантьяго де куба», «Сім чудес», – розповідає Роман Мамчур.

Також в клубі можна знайти військові стратегії, ігри для вечірок з простими правилами і великою кількістю гравців, філери – короткі та прості ігри для відпочинку, тощо.

Найпопулярнішою грою зараз є «Терра містіка» – складна і захоплююча стратегія європейської школи, у якій гравці, керуючи казковими народами, розбудовують свої міста і конкурують за життєвий простір. Хоча з плином часу «мода» на ті, чи інші ігри змінюється.



А от найбільш стійку популярність має колекційна карткова гра «Magic the Gathering». У клубі періодично відбуваються турніри серед шанувальників цієї гри, а місяць тому «Твоя фішка» навіть отримала від видавця статус офіційного організатора таких турнірів.

На одну гру зазвичай витрачають близько години, хоча є ігри, які займають 10-15 хвилин. А ось наайдовша партія у клубі тривала близько п’яти годин. Це була гра «Екліпс» – велика комплексна стратегія на космічну тематику.

Особливо активні ігромани можуть навіть взяти гру в оренду, наприклад, на вихідні, або ж придбати її. А на тих, хто все ж таки хоче пограти з новими знайомими, чекають за адресою: вулиця Шопена, 22, третій поверх, 33 кабінет.




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter