Як склалася доля онуків відомого князя з Олики, який родичався з Кеннеді

05 Жовтня 2016
Текст: Оксана КУЦИК

Про пару Лі Був’є та князя Станіслава Альбрехта Радзівіла, які були свояками президента США Джона Кеннеді, «Таблоїд Волині» розповідав раніше. Вони побралися 19 березня 1959 року.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: КНЯЗЬ З ОЛИКИ МАВ КУМОМ ПРЕЗИДЕНТА СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

Для нареченої це був другий шлюб, для нареченого – третій. Того ж року у пари народився син Ентоні, а через рік – донька Анна-Крістіна.
Шлюб тривав майже 15 років. Невдовзі після розлучення князь помер. А Лі Радзівіл ще кілька разів виходила заміж, зберігаючи знамените прізвище.

Про те, що американці не забувають Радзівілів, наголошує нащадок знаменитого польсько-білоруського дворянського роду князь Матей Радзівіл. Цієї весни він побував у Білорусі і в інтерв’ю місцевим ЗМІ сказав:

- Нещодавно я побував у Бостоні. В одному з магазинів розплачувався карткою. Продавчиня, побачивши прізвище Радзівіл, сказала: це одне з кращих прізвищ в американській історії. Ця дама навряд чи знає історію нашого роду, не знає, де знаходяться родові замки Радзівілів. Але пам’ятає про ту роль, яку зіграв Станіслав Радзівіл у передвиборчій кампанії Джона Кеннеді.

Щодо нащадків знатного роду, то в США ще жива дружина Станіслава Радзівіла – Лі Був’є. Хоча вона практично не підтримує стосунки з родиною покійного чоловіка. У США живе син Станіслава від другого шлюбу Джон. Ще один з онуків Януша Радзівіла мешкає в Лондоні. Кілька представників знаменитого роду осіли у Франції та Італії. Доля нащадків Януша Радзівіла склалася не зовсім щасливо.



Анна-Крістіна і її нещасливе кохання

Анна-Крістіна Радзівіл народилася у 1960 році. Її хрестили у Вестмінстерському соборі в Лондоні у присутності офіційних осіб Англії та Америки. Очевидці стверджують, що під час хрещення стався кумедний випадок: на голову немовляти вилили більше води, ніж належало, тому президент Кеннеді відразу взяв рушничок і витер дитину. Священик зауважив, що з президента вийде гарний хресний батько.

А після хрещення відбувся прийом у князів Радзівілів, на якому були присутні польські емігранти, що мешкали у Лондоні.

Наразі Анна-Крістіна мешкає в Нью-Йорку. Вона пізно вийшла заміж. Її обранцем став Оттавіо Арансіо, пофесор медицини. Однак шлюб швидко розпався, дітей у подружжя не було.

Єдина донька Лі Був’є працює продюсером. Незважаючи на професію, не дуже любить світські заходи. Її хобі – документальні стрічки. Анна-Крістіна навіть зняла фільм про себе.



Кортоке, як спалах, життя Ентоні

Ентоні Радзівіл обрав фах журналіста. Працював на американському каналі NBC. Але успішна кар’єра і перспективи обірвалися, коли в Ентоні виявили рак.

Разом із дружиною Керол вони були яскравою парою, яка за свої роботи отримала не одну американську премію «Еммі». Сама Керол написала для журналу Harper’s Bazaar: «У 20 років я була офіціанткою, у 25 знімала «червоних кхмерів» на бойових постах, у 30 стала молодою дружиною, а чоловік у той час помирав від раку. А в 35 виявилося, що мої найкращі друзі та чоловік мертві».

Про знайомство з Ентоні Радзівілом вона пише: «Як могла дівчинка з Сафферна зустріти князя, до того ж племінника президента Кеннеді?». Але це сталося, коли Керол працювала для шоу Prime Time Live на ABCNews, продюсером якого був Ентоні. Лише згодом їй повідомили, що Ентоні – кузен Джона Ф. Кеннеді-молодшого, племінник Джекі Онасіс, а його мати – сестра Джекі, Лі Радзівіл.

Їхнє подружнє життя перетворилася в суцільну боротьбу. Ентоні провели шість операцій, п’ять курсів хіміотерапії і шість тижнів опромінення. Та все марно.

У Керол Радзівіл залишилися винятково світлі спогади про чоловіка. Їхнє нетривале подружнє життя було яскравим і щасливим, наголошує журналістка.



Окремо слід відзначити тісний зв’язок між двоюрідними братами – Ентоні та Джоном Кеннеді-молодшим. Про це свідчить такий приклад. Коли смертельно хворого Ентоні доставили у лікарню у непритомному стані, Джон відразу примчав у палату. Там почав наспівувати пісеньки з їхнього дитинства, доки Ентоні не прийшов до тями і його навіть відпустили додому.

А після трагічної загибелі Кеннеді-молодшого і Керолайн Біссет біля берегів штату Массачусетс важкохворму Ентоні довелося піднятися з ліжка, щоб узяти участь у траурній церемонії. А через три тижні – 10 серпня 1999 року – князь Радзівіл відійшов у вічність. Йому було 40 років.
У 2000 році його мати Лі Радзівіл разом із невісткою Керол створили фонд допомоги режисерам-початківцям, які знімають документальні фільми. Кажуть, так хотів Ентоні.

А Керол Радзівіл написала автобіографічну книгу «Що залишається: пам’ять долі, дружба і любов». У романі описується її дитинство, кар’єра й історія боротьби зі смертельною хворобою чоловіка. У 2005 році твір увійшов у список американських бестселерів. Сама ж письменниця стала частою гостею відомих на цілий світ ток-шоу Опри Уїнфрі і Ларрі Кінга. Нині Керол Радзівіл працює в журналі Гламур і веде колонку «Зустріч під час ланчу».





***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter