Як правильно готуватися до здачі аналізів: поради спеціалістів

10 Січня 2017
Ідете здавати кров? Поголодуйте та відпочиньте!

До здачі аналізів треба правильно готуватися. Дотримання правил гарантує отримання достовірного результату аналізу. А від цього залежить і точність поставленого діагнозу, кажуть у Центрі репродуктивної медицини Боголюби.

Загальний та розгорнутий аналіз крові рекомендовано проходити натще після 8–12-годинного голодування. Один-два дні до обстеження рекомендовано дотримуватись стандартної дієти та виключити алкоголь. Перед дослідженням варто уникати інтенсивних фізичних та емоційних навантажень, безпосередньо перед здачею аналізу необхідно відпочити 15–20 хв. Здавати аналізи треба перед прийомом лікарських засобів і фізіотерапевтичних процедур, рентгенографії та будь-яких інших медичних маніпуляцій. Треба відмовитись від куріння (мінімум 2 години перед здачею, для деяких досліджень не менше як на добу).

Загальний аналіз сечі. Збирають усю ранкову порцію (але не менше 50 мл ) сечі, натще, відразу після сну (рекомендовано, щоб попереднє сечовипускання було не пізніше ніж о 2–й ночі). Перед забором сечі обов’язково проводять туалет зовнішніх статевих органів. Рекомендовано використовувати звичайну воду без мила та інших миючих засобів. Витерти залишки води за допомогою чистих серветок (не паперових) або рушника. Не рекомендовано здавати сечу жінкам під час менструації.

Копроцитограма. Перед забором калу на дослідження необхідно відмінити лікарські засоби, які впливають на результати дослідження, наприклад послаблюючі, препарати вісмута, барію, заліза, ферментні препарати, ректальні свічки, касторову та вазелінову олії. Для проведення аналізу необхідно зібрати порцію калу за один акт дефекації без домішок сечі, води, вагінальних виділень та туалетного паперу. Помістити в спеціальний контейнер та протягом 1 год доставити в лабораторію.

Аналіз калу на яйця гельмінтів та цисти найпростіших та лямблії. Спеціальної підготовки для проведення аналізу не потрібно. Рекомендовано прийняти незначну кількість послаблюючих засобів (після попередньої консультації з лікарем). Фекалії відбирають із різних ділянок у кількості не менше 10 г (об’єм приблизно від чайної до столової ложки) і поміщають у спеціальний контейнер. Протягом 1 год потрібно доставити в лабораторію.

Аналіз калу на приховану кров. Протягом 3–4 днів перед обстеженням необхідно виключити з раціону м'ясо, рибу, всі види зелених овочів, яйця і препарати заліза. Фекалії відбирають із різних ділянок у кількості не менше 10 г (об’єм приблизно від чайної до столової ложки) і поміщають у спеціальний контейнер. Матеріал доставляють протягом 1 години після забору.

Аналіз сперми. Утриматись від статевого контакту та мастурбації протягом 2–3 днів перед здачею аналізу. Рекомендовано не вживати спиртних напоїв щонайменше 5–6 днів, протягом 3–4 тижнів не приймати антибіотиків та обмежити або припинити куріння. Не відвідувати сауну і не приймати гарячі ванни за 5–6 днів перед здачею аналізу. Забір матеріалу проводять шляхом мастурбації в спеціальній кімнаті та в стерильний стакан для здачі сперми. Перед забором сперми обов’язково миють руки та проводять туалет зовнішніх статевих органів. Рекомендовано використовувати звичайну воду без мила та інших миючих засобів. Витерти залишки води за допомогою чистих серветок (не паперових) або рушника. При здачі сперми вдома її треба доставити в лабораторію протягом 20–30 хв після еякуляції.

Кріоконсервація. Заморозити, щоб народити

Кріоконсервація – заморожування сперми, яйцеклітин чи ембріонів, з яких згодом можна народити дитину, – це не наукова фантастика, а метод, який реально працює і допомагає у боротьбі з непліддям.

Термін «кріоконсервація» дослівно означає «збереження в холоді». Перша публікація, в якій згадувалося про здатність сперми до запліднення після заморожування, з’явилася ще в 1866 році. Автором статті був італійський лікар Паоло Монтегацца, який першим же й запропонував заморожувати сперму солдатів, що брали участь у боях. А в 1954-му народилася дитина, яку зачали за допомогою інсемінації кріоконсервованою спермою. Нині заморозити сперму, яйцеклітину чи ембріон – цілком реальна можливість вирішення проблем безпліддя.

Для кріоконсервації є певні показання. За словами спеціалістів Центру репродуктивної медицини «Боголюби», сперму варто заморожувати, якщо планується: внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка, донора; ЕКЗ спермою чоловіка чи донора; збереження перед майбутнім лікуванням, після якого можливе різке зниження фертильності.

Про кріоконсервацію яйцеклітин є сенс задумуватися тим жінкам, які мають пройти серйозне медикаментозне лікування, що несе загрозу репродуктивній функції (наприклад при онкозахворюваннях).

Можна заморожувати й ембріони. Про успішні пологи після перенесення в порожнину матки розмороженого ембріона заговорили вперше 1983 року завдяки групі Карла Вуда з університету Монаш. Заморожуванню підлягають зазвичай якісні ембріони, які не були використані в ЕКЗ-програмі. Вони необхідні у разі, якщо вагітність не настає. Тоді ці ембріони можна розморозити і здійснити ще одну спробу.
0

Додати новий коментар