Як обрати якісні окуляри: поради Центру хірургії ока професора Загурського

02 Червня 2017
Личить. Модно. Стильно. Недорого. Саме такими критеріями керується більшість, обираючи сонцезахисні окуляри. І саме такі окуляри не те що не захищають, а, навпаки, шкодять нашим очам.

Як обрати якісні окуляри, які дійсно захистять від сонця, консультують фахівці Центру хірургії ока професора Загурського.

ПІДСТУПНИЙ УЛЬТРАФІОЛЕТ

Кожен з нас бодай раз у житті обгорів на сонці. Винні у цьому ультрафіолетові промені. Ми їх не бачимо, адже довжина ультрафіолетової хвилі коротша, ніж видимий людському оку спектр (становить від 10 до 400 Нм). Вони безперешкодно проходять через земну атмосферу, хмари і можуть при надлишку призвести до опіку шкіри, викликати головний біль, нудоту, запаморочення. Потрапляючи в очі, ці промені переломлюються і посилюються, проходячи через кришталик, можуть викликати опік сітківки ока. Щоб цього не сталося достатньо купити сонцезахисні окуляри хорошої якості, які захищають від ультрафіолетових променів.

Важливо знати, що навіть найтемніші лінзи можуть не захищати очі від ультрафіолету, якщо в них немає ультрафіолетового фільтра. Іміджеві затемнені окуляри, навпаки, шкодять: темна лінза призводить до того, що зіниця розширюється і пропускає на сітківку ще більше шкідливого УФ-випромінювання, а це може призвести до вкрай негативних наслідків. Захистити очі можуть тільки якісні окуляри.



ЯК ВИБРАТИ ДОБРІ ОКУЛЯРИ

Найкращі сонцезахисні окуляри – скляні. Цей матеріал не пропускає УФ-промені. Але підвищений риз травм і висока ціна змушують виробників оптики застосовувати пластик.

Сумлінні компанії-виробники наносять на всю свою продукцію маркування, яке вказує на ступінь поглинання шкідливого випромінювання або категорію затемнення. Категорія 4 (UV 400) означає, що лінзи пропускають найменшу кількість світла, а 0 – найбільше. Категорія затемнення 1 означає, що лінзи пропускають приблизно 43–80% світла, легке тонування служить скоріше косметичним ефектом. 2 категорія свідчить про середній рівень світлопропускання, вони підійдуть для кермування або для не дуже сонячної погоди. Найоптимальніший варіант – категорія 3: підходить для яскравої сонячної погоди, прогулянок по місту. Найтемніші лінзи краще приберегти для походу в гори або на пляж.
Варто взяти до уваги і розмір лінз: чим вони більші, тим краще закриють очі і шкіру навколо очей від яскравого світла і ультрафіолетових променів.

Захистити очі від УФ-променів можуть і звичайні прозорі окуляри. Для цього при виготовленні лінзи до її складу додають спеціальні компоненти або наносять на поверхню лінзи спеціальне покриття.



ОРИГІНАЛ ЧИ ПІДРОБКА

На сьогоднішній день близько 90% всіх дизайнерських виробів класу люкс на нашому ринку є підробками. Існує помилкова думка, що не буває дорогих підробок. Досить висока вартість не завжди підтверджує справжність виробу. Тисячі виробників, маскуючись під відомі бренди, продають свою продукцію за нечуваними цінами. Саме тому, якщо ви дбаєте про своє здоров'я, купувати окуляри варто тільки в спеціалізованих місцях.
Потрібно розуміти, що сонцезахисні окуляри – це насамперед захист для очей від шкідливих променів ультрафіолету, а не просто яскравий аксесуар. Для того, щоб не потрапити на підробку, треба знати декілька важливих правил.

Якісні окуляри мають паспорт, який містить інформацію про ступінь затемнення лінз. На завушнику обов’язково повинен бути логотип бренду, а на його внутрішньому боці – вказані основні характеристики моделі. Усі брендові сонцезахисні окуляри повинні мати сертифікат відповідності. Якщо продавець відмовляється вам його надати, то ця модель є підробкою.

Пам’ятайте, що чим вища якість окулярів, тим кращий захист від ультрафіолету вони мають. А брендові моделі вирізнять вас з-поміж інших, доповнивши будь-який образ. Тому остерігайтесь підробок та довіряйте магазинам, які є офіційними представниками.



Правда і міфи про окуляри

ПРАВДА

Часто кажуть, що сонцезахисні окуляри можуть захистити від появи зморшок. Це правда. Коли ми дивимося на сонце, починаємо жмуритися, і від цього з'являються мімічні зморшки. В окулярах очі більш розслаблені і навантаження на шкіру менше.
Також правдивий факт, що окуляри повинні захищати не тільки очі, а й шкіру навколо них. Тому, якщо форма обличчя дозволяє, намагайтеся вибирати більші окуляри.

МІФИ

Дуже поширена думка, що дітям не потрібні сонцезахисні окуляри. Це не так. Сонце однаково впливає як на дорослих, так і на дітей. Дітям треба окуляри, але тільки якісні, які дійсно захищають.

Побутує думка, що окуляри потрібні тільки влітку. Це не так. Взимку також світить сонце, на додачу сонячні промені відбиваються від снігу і викликають неприємні відчуття.

Люди, які думають, що в сонцезахисних окулярах можна дивитися на сонце, також помиляються. У жодному разі! При сильному сонці можна навіть отримати опік сітківки.

Мережа салонів "Віденська оптика":

м. Луцьк, просп. Пр. Грушевського, 1
тел.: +38 (0332) 77 48 00

м. Луцьк, просп. Волі, 1, ЦУМ
тел.: +38 (0332) 78 48 12

м. Луцьк, просп. Волі, 42, ТЦ Гранд-Волинь
тел.: +38 (0332) 20 02 78.

Сайт: http://vienoptik.com.ua.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter