Як із Ковеля відправляли перший «антиконтрабандний» потяг до Польщі. ФОТОРЕПОРТАЖ

13 Червня 2017
Довгоочікуваний потяг Ковель-Хелм здійснив свій перший рейс.

Офіційне відкриття нового залізничного маршруту між Україною та Польщею відбулося 12 червня на залізничному вокзалі Ковеля.

Швидкісний рейковий автобус розрахований на 182 пасажирів. Відтепер він щодня курсуватиме між Ковелем та Хелмом. Тривалість руху потяга – близько трьох годин, вартість квитка – 203 грн.

З Ковеля пасажири відправлятимуться об 11.53 год (за українським часом) і прибуватимуть в кінцеву точку о 14.41 год (о 13.41 за польським часом). Відправлення з Хелма – о 14.51 год (за місцевим часом), прибуття до Ковеля – о 18.40.

[caption]
Рейковий автобус "Ковель-Хелм" має два вагони[/caption]


На урочисте відкриття до Ковеля приїхали член правління ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Михальчук, голова транспортного Комітету ВР України, народний депутат Ярослав Дубневич, голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур та інші.


[caption]
На відкриття прибув і заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук [/caption]
[caption]
І начальник відділу інформаційної політики ОДА Світлана Головачук та директор Департаменту інфрастуктури та туризму Іван Мирка[/caption]

Володимир Гунчик у першу чергу привітав залізничників та прикордонників. Подякував їм за ініціативу та наполегливість і вручив подяки.

[caption]
Володимр Гунчик вручив нагороди залізничникам та прикордонникам[/caption]



Голова транспортного Комітету ВРУ Ярослав Дубневич підкреслив важливість потяга, який вперше за багато років з’єднає Ковель та сусідній Холм.

«Ці об’єднання розпочалися з потяга Київ-Львів-Перемишль. У грудні перший Інтерсіті перетнув польський кордон. Дуже багато скептиків було з обох сторін, але напрямок до Перемишля показав велику зацікавленість пасажирів. Сподіваюсь, що поїзд, який ми відправляємо за маршрутом Ковель-Холм, так само покаже прекрасні результати», - зазначив депутат та додав, що розглядається можливість продовження цього потяга до Києва.

[caption]
Голова транспортного Комітету ВРУ Ярослав Дубневич підкреслив важливість такого рейсу[/caption]

Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур був лаконічним. Він назвав 11 червня історичним днем для України, підкреслив те, що Польща – приятель, який допомагав і буде допомагати Україні надалі.

[caption]
Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур [/caption]

До слова, польські залізничники подбали, аби по прибутті до Холму пасажири змогли пересісти на потяги, які курсують до Любліна, Замостя, Жешува та Варшави.

[caption]
З нагоди відкриття дебютного рейсу "Ковель-Хелм" творчі колективи підготували театралізоване дійство[/caption]
[caption]
Танцюристи спеціально приїхали зі Львова[/caption]





Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук у складі волинської делегації теж вирушив до Хелма. Розповів, що в першу чергу хотів побачити одну річ – чи можна провести контрабанду. Каже, це таке випробування людей на гідність, на здатність поводити себе згідно закону.

«Ми вибрали рейковий автобус, тому що звичайний вагон має іншу, обширну конструкцію, а рейковий – максимально простий. Тут є пломби на тих конструктивних елементах, де теоретично можна щось сховати, але навіть якщо припустити таку ймовірність – всі ці ніші не є достатньо великими для контрабандистів. І я знаю про випадки у потязі на Перемишль, коли люди самі не давали іншим щось сховати. Є собаки, які винюхують, прикордонники психологічно можуть вичислити порушників, відеоспостреження проводиться весь час. Мені видається, що все це спрацює і контрабанди тут не буде», - заявив посадовець.

[caption]
"Антиконтрабандні" пломби [/caption]



За його словами, ініціатива появи такого рейсу пішла від місцевих ковельських депутатів, а цифри щодо Перемишля показали, що такі міжнародні залізничні напрямки дуже вигідні. Також дуже велику роль зіграла обласна державна адміністрація, яка виступила координатором усіх сторін. Вона змусила митників і прикордонників замінити фразу «це неможливо, бо..» на «це можливо за таких умов».

«Зараз у Ковельській міськраді мова йде про те, щоб розробити місцеву програму підтримки цього проекту, закупити необхідні реєстратори, обладнання для митників і прикордонників, щоб митний контроль здійснювати під час руху поїзда, щоб він стояв на кордоні мінімальну кількість часу. За підрахунками Укрзалізниці, потяг буде насичений постійними перевезеннями до кінця липня – на початок серпня. Тоді є варіанти зробити чотири вагони або пустити «Ковель-Хелм» двічі на добу. Йде мова про те, щоб продовжити маршрут до Луцька або до Рівного. Волинська влада, звісно, любіюватиме Луцьк», - сказав Сергій Кошарук.

[caption]
Сергій Кошарук поїздкою задоволений[/caption]

На перший рейс було продано 92 квитки. Серед пасажирів тестувати маршрут відправилися й офіційні делегації Волинської ОДА, Ковельської міської ради та журналісти.

[caption]
Перші пасажири[/caption]

[caption]
Міський голова Ковеля Олег Кіндер теж тестував новий потяг[/caption]

Перший митний контроль, у Ягодині, тривав 20 хвилин. На польській стороні, у пункті пропуску Дорогуськ, – близько години. Пасажири автотранспорту, звісно, можуть лише мріяти перетнути українсько-польський кордон за такий час.

[caption]
Українські прикордонники[/caption]
[caption]
Митний огляд у Ягодині займає близько півгодини[/caption]



У сусідній країні пасажирів першого рейсу привітали віце-маршалек Люблінського воєводства Кшиштоф Грабчук, заступник Президента міста Хелма Йозеф Гурни.





Щоб повернутися цим же рейсом до Ковеля, у Хелмі волиняни мали годину вільного часу. Щоб подивитися місто – мало, для «закупів» - ідеально. Тим більше славнозвісна польська Biedronka знаходиться поряд із залізничним вокзалом.

Зважаючи на величезні черги автомобілів та автобусів на українсько-польському кордоні, очевидно, що охочих скористатися рейковим автобусом буде немало.

















[caption]
Вулиці Хелма[/caption]



[caption]
Повернення до Ковеля супроводжувалося оплесками[/caption]
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter