Волинянам розповіли про наркотики майбутнього

14 Листопада 2017
Хто ми? І чим хочемо займатися? Чи дозволяємо собі помилятися? Чи не боїмося будувати власний космічний корабель? Що ми хочемо робити у цьому житті, а головне – для чого?

Відповіді не лише на ці питання спробували знайти волинські студенти разом з Ольгою Руднєвою – директоркою Фонду Олени Пінчук. Жінка, яка організовувала грандіозні благодійні концерти за участю Елтона Джона та «Queen», приїхала до Луцька, аби розповісти сучасній молоді «Чого не вчать в університеті». Саме під такою назвою відбулася перша відкрита лекція у рамках Школи свідомого громадянина*.

Одним з співорганізаторів проекту стала телеведуча Галина Палалко, яка й виступила модератором заходу. Сама ж школа стартувала під егідою громадянського руху «Свідомі», засновниками якого є Тарас Шкітер та Павло Павлюк.

На зустріч з відомою жінкою прийшло навіть більше молоді, ніж очікували організатори. Деякі вмощувалися на зручних сходинках одного з кінозалів РЦ «Промінь», який 14 листопада й приймав гостей.



Ольга виявилася чудовим оратором, тому лекторій пройшов жваво та весело. Під посмішки студентів від жартів та кумедних історій жінка розповіла про важливі життєві питання, з якими рано чи пізно стикається кожен, зокрема про вибір своїх цілей та професії.

«Таблоїд Волині» підготував для читачів основні тези лекції:

Приблизно 1/3 людей ніколи не працюють за спеціальністю, яку вони отримали у вишах. Чому ж варто поступати в університет? Це наш час підготовки до великого стрибка.

Дозволити собі помилятися. Це не погано. Це нормально. Важливо: робити правильні висновки.

Не бійтеся великих планів. Будуйте космічні кораблі, якщо вам цього справді хочеться.

Знайти свій шлях. Не той, про який говорять батьки чи натякає соціум. Власний.

Навчитися отримувати своє «так». Не бійтеся відповіді «ні». Насправді для здійснення вашого задуму вам достатньо отримати одне ВАШЕ «так»

Знайти своїх. Знайдіть людей, з якими ви могли б творити великі справи. Соціум буде щоразу повторювати про вашу індивідуальність та неповторність, але лише разом з однодумцями можна творити справді великі справи.

Два великих внутрішніх стержня: хто ми є? і що з цим робимо?

«Sharing Economy» – порівняно нова концепція спільного користування, яка вже стала окремим сегментом світової економіки. Наприклад, користувачі створюють у мережі майданчики, на яких беруть один у одного в оренду житло, автомобілі, велосипеди та техніку для будинку, споживачі орендують те, що їм потрібно, у приватних осіб, виникають компанії, які пропонують власникам отримувати невеликий прибуток з їх майна… За цим сегментом економіки – майбутнє, можливо, саме ваше.

Що ми робимо зі своїм вільним часом? Або одягаємо рейтузи, беремо пачку чіпсів і дивимося фільм, або йдемо допомагати іншим.

«Helper's high» – наркотики майбутнього. Вчені доводять, що згадка про добру справу приносить відчуття радості, ба навіть щастя, оскільки тоді у людському мозку активізовуються відповідні ділянки. Людина отримує кайф.

Головне питання до себе – не ЩО ви робите, а ДЛЯ ЧОГО ви це робите. Знайдіть своє «для чого».



* Школа свідомого громадянина – це навчально-просвітницький проект Громадянського руху «Свідомі». Метою проекту є підвищення рівня свідомої поведінки громадян у різних сферах і в побуті, навчання їх базовим сучасним навикам і практичним крокам у самореалізації, розробці та впровадженні локальних проектів змін.





***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter