Волинський священик розкритикував вихідний 25 грудня

18 листопада 2017

Речник Волинської єпархії УПЦ Олег Точинський розкритикував новий державний вихідний 25 грудня.

Про свої роздуми з приводу цього він розповів у коментарі виданню «Страна.ua».

«Що стосується рішення Верховної Ради України про встановлення 25-го грудня вихідним днем, то в принципі, в цьому не було б ніякої проблеми, якби не кілька нюансів. По-перше, мотивація цього рішення викликає деякий подив. Ось, приміром, секретар РНБО Олександр Турчинов сказав, що це рішення «...дозволить нам порвати з московськими календарями і російськими імперськими стандартами». Я хотів би запитати у пана Турчинова, за яким же календарем святкували Різдво у Київській Русі, коли ще не було ні Москви, ні римо-католицизму ні протестантизму?

По-друге, якщо прийняли рішення про вихідний на католицьке Різдво, як в такому випадку бути з католицьким Великоднем, який часто не збігається з православним? Напевно теж треба давати вихідний?

І останнє, - дуже «по-фарисейськи» у цій ситуації прикриватися толерантністю. Адже якщо, як кажуть депутати, враховувати права католиків, тоді треба рахуватися з іудеями і мусульманами, яких у нашій країні теж достатньо. Давайте тоді зробимо вихідним єврейський новий рік? Чи може позначимо неробочим день у свято Ураза-байрам? Як би там не було, віруючі УПЦ відзначатимуть Різдво 7 січня, навіть якщо в наступному році цей день зроблять робочим.

 Зрештою законодавцям необхідно визначитися з тим, яка традиція переважає в Україні в цілому або взагалі відмовитися від святкування будь-яких релігійних свят, визнаючи себе повністю світською державою», – наголосив священик. 

+1
+5
-1

Коментарі

Молодець о Олег. Коротко чітко і по суті.

запамятай релігійна ворожнеча викликає війни блаженні миротворці

Зразу відчувається московський 5-ти колонний дух

7січня- є духовно- культурною традицією і спадщиною українського народу. День Різдва Христового. Просто недавно Ващиківський був у Львові і не зміг переконати греко-католиків віддати 2костели і парафіяльний будинок католикам... Він сказав,що нічого втішного не зможе сказати про ситуацію в Україні. Хоча треба в Римі це вирішувати. Таким чином майнові міжкатолицькі суперечки та історія подій і осіб 1940их років створили ситуацію. На РІСУ трохи інфи є. Ось і виникла тема 25грудня...

Під Ващиковським захитався міністерський стілець, тому політик зробив гучну заяву, яка нібито може показати, наскільки ревно міністр захищає польські інтереси. Не буду сперечатися з Вами, але ,думаю, вихідний день на Різдво католицьке -гарне і правильне рішення ВР. І заяви МП з цього приводу недоречні - хіба хтось забрав вихідний 7 січня ?

не роздмухуйте потрібно поважати всіх а не виставлятися

Вже не знають що і для кого...
Цікаво якого календаря п. Турчинов дотримується? Хаос і годі... Сумно за націю і православ‘я в Україні.

А чому ніхто не думає про те, що це ще один додатковий привід відволікти увагу від першочергових питань? В нас ото тільки і вводять зміни, щоб людям було на що переключити увагу

мабуть потрібно ,як за часів союзу позакривати усі церкви ,щоб була одна православна ,а не розвели на храмах бізнес і видумують ,що кому вздумається ,тоді буде кругом все однаково ,а не дійсно давайте під кожного будемо підлаштовуватись . в державі йде війна .а у ВР не мають чим зайнятись починають витворяти кому .що в голову прийде . колись Різдво було робочим днем .якщо хтось забув і Великдень теж ,то сьогодні дякуйте що маєте можливість усією родиною святкувати .то ще не догода .ще щось хочеться ,люди схаменіться і задумайтесь ,чого вчепились до церков .всі ми ходимо під одним Богом ,то можливо достатньо видумувати.

Тоді не варто святкувати і Новий рік 1 січня як усі християни світу -треба дотримуватись посту.
14 січня назвали старим Новим роком, Тоді і різдво 7 січня - є старим Різдвом. Весь цивілізований світ спочатку відзначає Різдво а далі Новий рік.

весь цивілізований світ знає,що бога нема...

А, що....не можна святкувати без порушення посту, чи обов'язково треба влаштувати п'янки з "обжорництвом"??? Зараз, у багатьох храмах у новорічну ніч служиться Божественна Літургія і дуже багато людей, особливо молоді, приходять, для того щоб з молитви почати Новий Рік!

P.S. Знаєте в чому найбільша проблема? Люди думають, що Церква, це просто якийсь інситут моралі чи політина партія, яка несе в масси якісь моральні орієнтири, накшталт: давайте жити дружньо. Але це не так...Церква не від світу цього, її заснував Сам Господь і Церква це не просто місце де можна духовно відпочити, а дорога яка веде до Спасіння та Царства Небесного...
І у Цекрви є свої правила, які треба виконувати!!! Так як у Держави є Конституція, Правила Дорожнього Руху, Податковий кодекс які треба виконувати... Але якщо більшості плювати на свої права та обов'язки, на дежавні закони, то так само їм плювати на Божі Заповіді та правила Святих Отців та вчителів Церкви....

Цекрва - це не європа чи азія, не америка і не африка, не мода чи концеркватизм... Церква - це життя та спасіння у Христі. І вас ніхто не змушує іти по цій дорозі...

Додати новий коментар