Волинська майстриня робить дивовижні вироби з полімерної глини

21 Жовтня 2016
Рожищенський край багатий на таланти. Є тут багато цікавих художників, майстринь, співаків, танцюристів...

Рожищенська майстриня Олена Кулик народилася та нині проживає в місті Рожище. Навчалася в Луцьку на кравчиню верхнього та нижнього одягу. Сьогодні Олена відома своїми чудовими та оригінальними виробами із полімерної глини, йдеться у матеріалі Район.Рожище.

Проте спочатку майстриня почала виготовляти пахуче мило.

«У мене народилися хлопчики-близнюки, яких частенько турбували алергії. Тому, щоб вберегти їх від цієї підступної хвороби я й розпочала виготовляти своє мило. Рецепти вишукувала в Інтернеті. На основі знайденого придумувала свої рецепти, які б підійшли для типу шкіри моїх дітей», – ділиться пані Олена.



З часом, завдяки родині та друзям, про захоплення Олени Анатоліївни дізналися й інші люди, які залюбки почали купувати мило.

А пізніше Олена почала цікавитися виготовленням прикрас. До цього її спонукало захоплення доньки біжутерією.

«Пам’ятаю, що перші сережки, які вона купила, то це кавунчики з полімерної глини. Тоді ми вирішили спробувати зробити сережки з пластиліну, аби побачити, чи щось виходить. У той час мені здалось, що все добре. Та коли я подивилась на них через кілька років, то зрозуміла, вони далекі від ідеалу», ­­– посміхаючись пригадує Олена Кулик.



Майстри-класи, інструкції і довгі часи освоювання техніки, і сьогодні від її прикрас очі не відведеш. Ця робота так захопила майстриню, що вона постійно прагнула робити прикраси нові та досконаліші. Одна із найулюбленіших технік називається «Керамічна флористика» (холодний фарфор – вид полімерної глини).

З допомогою «Керамічної флористики» майстриня виготовляє прикраси, які нагадують живі квіти. В її творчому доробку можна знайти: сережки, перстні, кулончики, віночки на весілля, бутоньєрки, букети та інше.

Співрозмовниця зазначає, що сам процес є не важкий. Але, звісно, потребує певних навиків.На перший погляд здається все просто, а як щось починаєш робити, то не завжди вдасться.

«Я ще досі вдосконалююсь. Не можу сказати, що все вмію робити ідеально. Після кожного виробу я оцінюю свою роботу, і навіть інколи думаю собі, «а чому я зробила так, а не інакше?». До себе я дуже самокритична. Хочу, щоб все було просто ідеально, а насправді нічого ідеального не існує», – ділиться з Район.Рожище Олена Кулик.



Олена Анатоліївна зауважує, що ідеї робіт приходять з кожною порою року.

«Ось, наприклад, весна. Ти дивишся на природу, як розпускаються листочки, оживає, і хочеться якнайшвидше все відтворити. Осінньої пори виготовляю жолуді, різнобарвні листочки», – каже співрозмовниця.

Наша співрозмовниця додає, що такий процес роботи позитивно впливає на нервову систему.

«Навіть і валер’янки не потрібно. Це спокійний вид діяльності. Буває як засядеш, то не помічаєш, як швидко пролетів час», – наголошує жінка.

На питання, чи не має бажання створити власний гурток, Олена відповіла, що це її велика мрія, яку має на меті втілити в життя.

«Хочеться свої вміння та навики передати людям, а особливо діткам. Зазвичай, майстер-класи проводжу в Луцьку, але дуже хотілося б зробити таке і в рідному Рожищі», – говорить Олена.



До слова, пані Олена є членом організації «Рукотвори Волині». Дуже часто члени цієї спілки організовують різні свята, фестивалі на яких представляють свої роботи, які можуть купувати люди. Також майстриня має свій Інтернет-магазин у соціальній мережі ВКонтакті.

На завершення майстриня радить усім ніколи не впадати у розпач, а шукати себе у житті та знайти роботу не тільки задля фінансового, а задля духовного задоволення.

«Керамічна флористика» – це справа мого життя. Якщо людина займається творчістю, то вона, справді, живе», – промовила на завершення Олена Анатоліївна.




















































0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter